Şu anda Görüntülemektesiniz;  Ücretli, Ücretsiz Gizli Nesne ve Zeka Oyunları
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıİletişimYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Ücretli, Ücretsiz Gizli Nesne ve Zeka Oyunları

Gizli nesne, odadan kaçış gibi kafa yoran oyunları çok severim ve yeri geldiğinde para ile satın aldığım oyunların çoğu bu tarz oyunlardır. Bu yazımda da şimdiye kadar oynadığım ve çok sevdiğim ücretli, ücretsiz gizli nesne, bulmaca oyunlarının isimleri ve bağlantılarını paylaşacağım. İlk önce para ödemek istemeyenler için ücretsiz seçenekler, daha sonra ücretli seçenekler olacak.. Ve tabi hem bilgisayar Steam sürümü oyunlar, hemde mobil cihazlar için alternatifler paylaşacağım. Tabiki hepsini sevmeyebilirsiniz ama genelini beğeneceğinizi umuyorum.

ÜCRETSİZ SEÇENEKLER:

Ücretsiz full sürüm çok fazla yok, çünkü bir çoğu para kazanma amaçlı demodan ibaret ve 2-3 seviye geçtikten sonra oyunu satın almaya yönlendiriyorlar. Ama yinede ücretli sürümleri almadan önce deneme imkanı sağlamaları güzel birşey. Demo olmayanların çoğu ise ya mobil platformlarda yada Facebook'da yer alıyor. Yani Steam'de ücretsiz gizli nesne oyunu çok az. 

Facebook'dakiler: 

Facebook'da online oynanabilen gizli nesne oyunlarının en tanınmış olanlarından birisi Criminal Case, Facebook oyunlarının en kötü yanı ise oyunun en güzel yerinde süre, enerji limiti, yıldız sayısı gibi saçma sınırlamalar olması. Ama buna rağmen bu oyunları oynamak isteyenler için birkaç seçenek sunalım.

Criminal Case: https://apps.facebook.com/criminalcase

CSI: Hidden Crimes: https://www.facebook.com/games/-csihiddencrimes

The Panic Room: https://www.facebook.com/games/panic-room

The Secret Society: https://www.facebook.com/games/the-secret-society

Mirrors of Albion: https://www.facebook.com/games/-mirrorsofalbion

Daha fazlası burada..

Steam'dekiler: 

Steam'de genelde ücretli seçenekler olduğunu belirtmiştim. Ücretsiz demo birkaç seçenek var.. (Demoları, Steam hesabınızla bu sayfalara giriş yapıp sağ taraftaki "Pc Demosunu indir" butonundan indireceksiniz.)

The Tiny Bang Story: http://store.steampowered.com/app/96000/

Deponia: http://store.steampowered.com/app/214340/

The Clockwork Man: http://store.steampowered.com/app/111000/

The Clockwork Man: The Hidden World: http://store.steampowered.com/app/111010/

Tormentum – Dark Sorrow: http://store.steampowered.com/app/335000/

Sigils of Elohim: http://store.steampowered.com/app/321480/

Google Play'dekiler: 

Google Play'deki ücretsiz seçeneklerde geneli reklamlı yada kısa süreli demolardan oluşuyor. Ancak tavsiye edebileceklerim şunlar.

The Silent Age: /apps/details?id=dk.houseonfire.android.thesilentage&hl=tr

Let's Escape: /apps/details?id=air.com.mobestmedia.letsescape&hl=tr

Aynı geliştiricinin diğer oyunları..

Can You Escape: /apps/details?id=air.com.mobigrow.canyouescape

Aynı geliştiricinin diğer oyunları..

Blood House Escape: /apps/details?id=com.amphibius.blood_house_escape

Escape From The Wild West: /apps/details?id=com.amphibius.escapewildwest

Weird Park: /apps/details?id=com.alawar.WeirdParkBrokenTune

Alawar Games'in daha fazla oyunu..

Criminal Case: /apps/details?id=com.prettysimple.criminalcaseandroid

Agent Alice: /apps/details?id=com.wooga.agentalice

The Secret Society: /apps/details?id=com.g5e.secretsociety

G5E'nin daha fazla oyunu..

Enigmatis: /apps/details?id=com.bigfishgames.enigmatisgooglefree 

Big Fish'in daha fazla oyunu.. 

Beyonth Ynth Xmas: /apps/details?id=com.FDGEntertainment.BeyondYnthXmas

Yesterday: /apps/details?id=com.bulky.Yesterday

Csi: Hidden Crimes: /apps/details?id=air.com.ubisoft.csi.HiddenCrimes

Gizli Nesne Macera: /apps/details?id=com.jarbull.wims

The Tiny Bang Story Free: /apps/details?id=com.herocraft.game.lite.tinybangstory&hl=tr

Time Gap Hidden Object: /apps/details?id=com.absolutist.timegap

Sacra Terra: Angelic Night: /apps/details?id=com.alawar.sacraterrafree&hl=tr

Sigils Of Elohim: /apps/details?id=com.devolver.Sigils

Ayrıca Google Play'de Hidden Object araması yaparak daha fazla seçenek bulabilirsiniz.

Apple store'dakiler: 

Uzun zamandır Apple store ile bağım kopuk olduğundan tavsiye edebileceklerim şunlar.

The Silent Age: /app/the-silent-age/id580991034?mt=8

Criminal Case: /app/criminal-case/id767473889?mt=8

The Secret Society: /app/secret-society-hidden-mystery/id542180079?mt=8

Daha fazla G5E oyunu..

Motor Town: /app/motor-town-soul-machine-free/id670849380?mt=8

Daha fazla Alawar oyunu..

Haunted Hotel 3: /app/haunted-hotel-3-lonely-dream/id457611079?mt=8

Sacra Terra: Angelic Night: /app/sacra-terra-angelic-night/id509346956?mt=8

Daha fazla BigFish oyunu..

Ayrıca Appstore'da Hidden Object araması yaparak daha fazla seçenek bulabilirsiniz.

ÜCRETLİ SEÇENEKLER: 

Steam'dekiler: 

Genelde bundle sitelerinde Steam oyunları toplu ve ucuza satıldığından gizli nesne/bulmaca oyunları için oraları takip etmenizi öneririm. Ayrıca bu oyunların çoğuda Google Play ve Apple store'da yer almakta. 

Oynayıp en sevdiğim gizli nesne ve bulmaca oyunları;

Nearwood – Collector's Edition: http://store.steampowered.com/app/286540/

Dark Arcana: The Carnival: http://store.steampowered.com/app/284730/

Artifex mundi'nin diğer oyunları..

Hidden Object Bundle: http://store.steampowered.com/app/346140/

Myths Of Orion: http://store.steampowered.com/app/288670/

Diğer Cateia oyunları..

Small Town Terrors: http://store.steampowered.com/app/302110/

Diğer Viva media oyunları..

Yesterday: store.steampowered.com/app/205840/

The Tiny Bang Story: http://store.steampowered.com/app/96000/

Tetrobot and co: http://store.steampowered.com/app/235980/

The Room: http://store.steampowered.com/app/288160/

Portal: http://store.steampowered.com/app/400/

Portal 2: http://store.steampowered.com/app/620/

Deponia: http://store.steampowered.com/app/214340/

Journey of a Roach: http://store.steampowered.com/app/255300/

Pixel Puzzles: http://store.steampowered.com/app/284950/

Sacra Terra: Angelic Night: http://store.steampowered.com/app/344440/

The Talos Principle: http://store.steampowered.com/app/257510/

Diğer Puzzle'lar için..

Daha fazla oyun için Steam mağazasında Hidden yada Puzzle araması yapabilirsiniz. 

Google Play'dekiler: 

The Room: /apps/details?id=com.FireproofStudios.TheRoom

The Room 2: /apps/details?id=com.FireproofStudios.TheRoom2

The Room 3: /apps/details?id=com.FireproofStudios.TheRoom3

Yesterday: /apps/details?id=com.bulky.Yesterday.premium

The Silent Age 2: /apps/details?id=dk.houseonfire.android.thesilentage

The Tiny Bang Story: /apps/details?id=com.herocraft.game.tinybangstory

Hitman Go: /apps/details?id=com.squareenixmontreal.hitmango

Tetrobot and co: /apps/details?id=com.SwingSwingSubmarine.TetrobotAndCo

Escape From Ravenhearst: /apps/details?id=com.bigfishgames.mcfescapegoogfull

Daha fazla ücretli Big Fish oyunu..

Snark Busters: /apps/details?id=com.Alawar.SnarkBusters

Daha fazla ücretli Alawar oyunu..

Dark Arcana: The Carnival: /apps/details?id=com.g5e.carnival.android.full

Daha fazla ücretli G5E oyunu..

Beyond Ynth: /apps/details?id=com.FDGEntertainment.BeyondYnth

Sacra Terra: Angelic Night: /apps/details?id=com.alawar.sacraterra&hl=tr

The Talos Principle: /apps/details?id=com.devolver.Talos

Lost Journey: /apps/details?id=me.dreamsky.lostjourney2

Apple store'dakiler: 

Tetrobot and co: /app/tetrobot-and-co./id927950678?mt=8

Yesterday: /app/yesterday/id518587250?mt=8

Journey of a Rouch: /app/journey-of-a-roach/id727631983?mt=12

Hitman Go: /app/hitman-go/id731645633?mt=8

The Room: /app/the-room/id552039496?mt=8

The Room 2: /app/the-room-two/id667362389?mt=8

Beyond Ynth: /app/beyond-ynth/id386303262?mt=8

The Silent Age 2: /app/the-silent-age/id580991034?mt=8

Dark Arcana: The Carnival: /app/dark-arcana-carnival-hd-full/id561405659?mt=8

Tesla's Electric Mist: /app/teslas-electric-mist/id568809196?mt=8

Sacra Terra: Angelic Night: /app/sacra-terra-angelic-night/id509347582?l=tr&mt=8

Last Journey: /app/lost-journey-nomination-best/id1066135421?mt=8

Ücretli gizli nesne oyunları için Appstore'da Hidden araması yapabilirsiniz.

Ve Diğerleri:

Son olarak, eğer mobil cihazınız yoksa veya Steam kullanmak istemiyorsanız aşağıdaki sayfalardan drm-free yani sadece setup oyunlar satın alabilir veya demolarını indirebilirsiniz.

Alawar PC oyunları: http://www.alawar.com/hidden_object/

Big Fish PC oyunları: http://www.bigfishgames.com/download-games/genres/15/hidden-object.html

G5E oyunları: http://www.g5e.com/games/winstore-games/hidden-objectoradventure

Notlar!

* Yazıyı okuduğunuz tarihte bazı oyunlar mağazalarından kaldırılmış, ücretsiz iken ücretli hale geçmiş olabilir.
** Yazıda paylaştığım oyunların bazıları gizli nesne oyunu değilde bulmaca/zeka oyunudur. Özellikle sevebileceğinizden aralara serpiştirilmiştir. 
*** Benim görüp oynamadığım eski yada yeni oyunlar biliyor olabilirsiniz. Yazı altından yorum göndererek paylaşırsanız sevinirim.

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.





Reklamlar
 

Son Yazılar

TEKNOTV Videolar

Son Yorumlar
Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

© 2016 Lordiz.com