Şu anda Görüntülemektesiniz;  Ücretsiz, Pratik Youtube Müzik Çalar Uygulamaları
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Ücretsiz, Pratik Youtube Müzik Çalar Uygulamaları

Kotalı internet'den kurtulup kotasıza geçtiğimden beri müzik dinleme alışkanlığım çevrimdışı windows media player ve winamp'dan, çevrimiçi Youtube, SoundCloud, Spotify ve Deezer gibi online platformlara kaymış durumda. "Nede olsa kota yok" diyorum ve sevdiğim parçaları bilgisayara indirmeden her daim bu platformlardan aratıp, dinliyorum. Favorim ise tabiki Youtube.. Youtube'un sadece videosuz müzik tabanlı hizmet vermemesi ve parçalarda tekrar özelliğinin olmaması beni rahatsız ediyordu ki bugünlerde bu sorunuda halletmiş bulunuyorum..

Ücretsiz, Videosuz Youtube Müzik Çalar Uygulamaları!

Nedir bu uygulamalar, ne yaparlar?? Ücretsizdirler, ya internet tarayıcınıza eklenti olarak kurulur, yada bilgisayarınıza kurulur ve Youtube arşivindeki tüm parçaları videosuz, mp3 gibi dinlemenizi, playlist oluşturup kaydetmenizi ve hatta parçaları tekrar özelliği ile defalarca dinlemenizi de sağlarlar. 

1. Chrome için!

Streamus isimli uygulama, Google tarafından Chrome mağazasından kaldırıldığı için ve alternatif uygulama olmadığından artık Chrome'da bu özellikten faydalanamıyoruz. Alternatif için yazı sonundaki web sitesini kullanabilirsiniz.

2. Firefox için FireTube!

Chrome eklentisinin yanında biraz basit kalan, playlist oluşturmak için üye olmanızı isteyen, arama sonuçları Streamus kadar isabetli olmayan ama bunlar haricinde işini yapan bir eklenti FireTube. İllaki Firefox kullanacaksanız FireTube'u kullanabilirsiniz ama ben Chrome ile Streamus öneririm.

Ücretsiz, Pratik Youtube Müzik Çalar Uygulamaları 

Eklentiyi aşağıdaki bağlantıdan Firefox tarayıcınıza kurabilirsiniz.

Firefox için FireTube Eklentisi 

3. Bilgisayar için Youtube Player!

"Ben tarayıcı açmak zorundamıyım?" diyenler için çok basit olsa da Youtube Player isimli bir uygulama var. Bilgisayara kurmanız bile gerekmiyor fakat çok fazla kontrol seçeneği, özenilmiş bir tasarımı olduğunu söyleyemem. Hatta bazen uygulamanın playlist ekranı bozulabiliyor. Ama yinede çalışıyor.

Kullanım gayet basit. Uygulamayı açıyor, Playlist butonu ile açılan orantısız boyutlu pencerede çalınmasını istediğiniz Youtube videolarının linklerini alt alta ekliyor ve Save butonu ile kayıt ediyorsunuz. Daha sonra listeniz ufak player penceresinde sırayla çalınıyor.

Ücretsiz, Pratik Youtube Müzik Çalar Uygulamaları

Uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Youtube Player İndir

4. Android Cihazlar için;

Yeni Alternatif AudioPocket2!

Daha önce tanıttığım UListen ve FireTube gibi uygulamalar Google Play'den kaldırıldığı için elimizde pek alternatif kalmadı yada bu uygulamaların apk'lerini Google'dan aratmak zorunda kaldık ama şuan Google Play üzerinde bir alternatifimiz daha var. Ama şimdilik.. Bu uygulama, Google'un kurallarını çiğnemediğinden şimdilik Google Play'de yasaklanmamış. Çünkü videoları içerisinden çağırmıyor, Youtube orijinal uygulamasından paylaş yöntemi ile gönderiyorsunuz. Ve ardından parça mp3 olarak AudioPocket2'ye çekilip arkaplandan kulaklarınıza sunuluyor.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.audiopocket

Uygulamayı kurduktan sonra Youtube uygulamasını açın, bir parça bulun, paylaş butonu ile paylaş seçeneklerinden AudioPocket'a gönderin ve AudiPocket bu videoyu arkaplanda çalmaya başlasın.

5. Apple İos Cihazlar için;

Apple ios cihazlarda da Safari tarayıcısında Youtube uygulamasını açıp, içeriği play yaptıktan sonra Home tuşu ile ana ekrana dönerek, sonrasında da bildirim ekranında görünen oynatıcıdan play butonuna basarak Youtube içeriğini arkaplanda oynatabiliyorsunuz. (Tabi bu yöntemi deneyemedim, örneklerini Youtube'da izleyebilirsiniz.)

6. Web için MuzicGenie.com!

Mobil cihazınız yoksa ve bilgisayarda da Chrome ve Firefox'u kullanmıyorsanız sizin için videolu bir alternatif var. MuzicGenie.com'a gidip Youtube'daki milyonlarca videodan istediklerinizi aratıp, sıraya dizip buradan dinleyebilirsiniz. Bu sitenin Youtube'dan ne farkı var derseniz hemen söyliyeyim, üyelik açmadan playlist oluşturabilir ve istediğiniz videoyu tekrar moduna alabilirsiniz.

www.muzicgenie.com

Sorularınız ve tanıtılan uygulamalara alternatif önerileriniz olursa yorum panelinden gönderebilirsiniz.

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016