Yazıya Yorum Gönder!

Usb Bellekler'de Disk Harfi Sorunu

Bilgisayarınıza usb bellek aldınız, bilgileri, yazılımları bellek sayesinde yanınızda taşıyacaksınız, ancak oda ne? bellek çalışmıyor… Bunun için ne yapılabilir? İhtimaller ve çözüm önerileri bu yazının devamında..

– Aldığınız belleği başka bir bilgisayarda deneyin eğer bu bilgisayarda da çalışmazsa bellekte arıza olabilir eğer bellek simgesi görünüyor ancak içeriğe ulaşılamıyorsa belleği biçimlendirin…

– Bellek diğer bilgisayarda çalıştı, şimdi ne olacak? İlk olarak bilgisayarınızda servis paketleri tam mı, usb güncellemeleri yapılı mı bunları kontrol edin, aygıt yöneticisinden usb aygıt driver’ları yüklü mü kontrol edin, eğer burada bir sorun yoksa ve..

Herşey tam iken, bellek bilgisayarda yüklendi diyor ancak tam yol görüntülenemiyorsa o zaman sorun “disk harflerinden” kaynaklı olabilir..

Çözüm için; Bilgisayarım‘da sağ tuş tıklayıp burada Yönet‘e tıklayın, yine burada Disk yönetimi var onu bulup açın, açılan ekranda eğer usb belleği görebiliyorsanız bu bölümde sağ tıklayıp sürücü adı değiştir seçeneğine tıklayın, sürücünün adını bilgisayarda tanımlanmamış harflerden biri yapın ve tamam’a tıklayın, uyarı ekranı gelicek bu ekranda da tamam diyin…

Eğer sorun disk harflerinden kaynaklı ise artık belleğin harfi Bilgisayarım‘da görünüyor olmalı..

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


    uğur 28 Mart 2011, 10:18

    Dediklerinizi yaptım ama olmuyor.Yinede saolun

    emr 09 Ekim 2012, 01:53

    Pc ye taktığınız aracı çalışır haldeyken bataryasını çıkartın ” ÇALIŞIR HALDEYKEN ” ve bataryayı takıp aracı tekrar çalıştırın sorun çözülecektir ..

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018