Yazıya Yorum Gönder!

Vbulletin 4 ile İnternet Explorer'da Facebook Connect Sorunu

Vbulletin’in 4.x sürümlerinde İnternet Explorer 8,9 ve 10. sürümlere yönelik ufak bir sorun var. Facebook Connect özelliğini aktif ettiğinizde Facebook Connect butonunu görünmeyebiliyor ve bu nedenle üyelerinizde foruma Facebook ile kayıt olamıyor, oturum açamıyorlar. Sorun bazı Vbulletin sürümlerinde ve genel olarak İnternet Explorer’ın son sürümlerinde çıkabiliyor.

Sorunu görmek için Facebook Connect’i aktif etmeli ve sitenizi İnternet Explorer üzerinden kontrol etmelisiniz. Eğer Firefox, Chrome’da görebildiğiniz Facebook Connect butonu İnternet explorer’da görünmüyorsa aşağıdaki ufak çözümü uygulamalısınız.

Vbulletin 4.2 ve öncesi kullanıyorsanız, host alanına bağlanıp /public_html /forum /clientscript dizinindeki vbulletin_facebook.js dosyasını bilgisayarınıza çekin ve içerisinde şunu aratın;

if(is_ie)

ve şununla değiştirin;

is_ie && YAHOO.env.ua.ie < 10

Eğer Vbulletin 4.2.1 ve üstü kullanıyorsanız, yine aynı dosyada şunu aratın;

if(A){FB.UIServer.setActiveNode

ve şununla değiştirin;

if(A && YAHOO.env.ua.ie < 7){FB.UIServer.setActiveNode

Daha sonra dosyayı host alanındaki yerine geri upload edip, İnternet explorer’da da F5 yenilemesi yapın. Facebook connect butonunu görüyor olmanız gerekiyor. 4.2 öncesinde sorununuz devam ediyorsa yardımcı olması açısından bu sayfaya göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018