Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Klasörler'de Küçük Resim Önizlemesini Aktif Etme

Windows işletim sisteminin başından kaza geçmiş olanlar veya normalde klasörlere girildiğinde küçük resim önizlemesi olmayanlar için resim önizlemesinin tekrar nasıl aktif edileceğini paylaşacağım sizlerle. Anlatım Windows 8 ve Windows 10’da biraz farklı olduğundan yeni sistem kullanıcılarının yazının devamındaki nota bakmalarını öneriyorum. 

Küçük resim önizlemesini XP, Vista veya Windows 7’de aktif etme aynı şekilde yapılıyor, XP ve Vista’da Bilgisayarım‘a tıklayıp açılan pencerede üstteki Seçenekler‘e oradan da Araçlar‘a tıklayın ve açılan bölümde Klasör seçenekleri‘ne girip Genel sekmesinden Görünüm sekmesine geçin son olarak resimde işaretli alanın tikini kaldırıp uygula, tamam diyerek sonuca ulaşın..

Windows 7 kullanıcıları ise Bilgisayarım‘a tıkladıktan sonra açılan pencerede Düzenle‘ye oradan da Klasör Ve Arama Seçenekleri‘ne tıklamalılar daha sonrasında ise izlenecek yol aynı..Genel sekmesinden Görünüm sekmesine geçin son olarak resimde işaretli alanın tikini kaldırıp uygula, tamam diyerek sonuca ulaşın..

Klasörler'de Küçük Resim Önizlemesini Aktif Etme

DİKKAT! Windows 8 veya Windows 10 kullanıyorsanız; Bilgisayarım > Dosya > Klasör ve arama seçeneklerini değiştir yolunu izleyin. Klasör seçenekleri penceresi açıldığında yukarıdaki resimde olduğu gibi Görünüm sekmesine geçin ve listeden Her zaman simge göster, küçük resim gösterme seçeneğindeki tiki kaldırın. Tiki kaldırırsanız küçük resimler görüntülenmeye başlar. Tik koyarsanız önizlemeler yerine dosya simgeleri görünür.

Yazı hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz..

facebook share twittershare

  Lordiz 24 Mayıs 2016, 23:02

  @olmadı; Windows veya explorer kaynaklı bir sorununuz olabilir. Yöntemi denedikten sonra bilgisayarı yeniden başlattınız mı?

  Dilek unlu 14 Kasım 2016, 13:06

  Supersiniz. Cok tesekkurler asla yapamazmisim.

  pasa 27 Aralık 2016, 19:19

  teşekkürler çok işime yaradı

  NECDET KARABEK 06 Ocak 2017, 00:08

  Sağol arkadaş, harikasınız.

  Methi Somçağ 19 Şubat 2017, 16:26

  Merhaba, Çok BÖYÜK Microsoft, resim görüntüleyici, Win10 da yoktur diyip kestirip atmış. Şu basit ve kısa yolu söylemeye tenezzül etmemişler. Harikasınız, teşekkürler…

  the king 19 Haziran 2017, 12:11

  adamsın

  SERAP 12 Ağustos 2017, 00:22

  ÇOK SAĞOLUN ÇOK İŞE YARADI HIZLI ÇÖZÜM

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017