Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Web.stagram.com'daki Sahte Hesabı Silmek

Başlık biraz garip oldu ama konuyu en iyi anlatan başlıkta bu oldu. İnstagram kullananların çoğu belki biliyordur. Web.stagram.com adresli bir site var ve bu site İnstagram’ın resmi sitesi değil. Ne yapıyor bu site? Kilitli olmayan İnstagram hesaplarını, resimleri, beğenmeleri, yorumları kopyalayarak çalıntı bir profil oluşturuyor ve bizim sırtımızdan reklam geliri elde ediyor. Aslında buna benzer birkaç site daha var ama benim bu aralar en çok gözüme batan yer web.stagram.

Güncelleme 2017: Hırsız site web.stagram.com, giriş yapma özelliğini kaldırmış durumda. Bu sebeple tek seçeneğimiz instagram.com’daki hesabımızı kilitli hale getirmek. Ayrıca site sahiplerine mail de gönderebilirsiniz ancak umursayacaklarını sanmıyorum.

(Not: Böyle siteleri engellemenin en basit yolu İnstagram profilimizi kilitlemek ve hesabımızı sadece arkadaşlara özel hale getirmek. Bu tarz sitelerdeki sahte hesabı silme imkanımız ne yazık ki yok.)

facebook share twittershare

    Lordiz 28 Mart 2017, 20:58

    @Burcu; Muhtemelen hesabınız çalındı ve bu sebeple instagram ekibi hesabınızın şifresini değiştirdi. Keşke mail adresini de değiştirselermiş. İnstagram destek bağlantısını kullanarak yardım talep edin diyeceğim ama 1-2 aydır o bağlantıda sorun var. Kendilerine ilettiğim halde hala düzeltmediler.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018