Şu anda Görüntülemektesiniz;  Whatsapp Ücretli Mi? Para Ödemem Şart Mı?
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Whatsapp Ücretli Mi? Para Ödemem Şart Mı?

Neredeyse her ay bir arkadaşımdan bu soru geliyor; "Whatsapp ücretli mi?" Evet görünüşte yıllık ücretlendirme var! Ancak bu ücreti ödeme zorunluluğunuz yok. Yani para ödemesenizde Whatsapp hesabınıza birşey olmuyor, ücret ödemediniz diye bir ceza ile karşılaşmıyorsunuz. "Peki ücretlendirme neden var?" Çünkü Whatsapp reklam yayınlamadığı için, "kullanıcılardan ne kadar para koparırsam kar kardır" mantığında hizmetini sürdürüyor. (Yani masraflarını böyle karşılıyor.)

3 yıldan fazladır Whatsapp kullanıyorum ve bir kez olsun para ödemedim. Bu haldeyken ne ben, ne de tanıdıklarımın hesaplarına birşey olmadı. Ama gönlünüzden bağış yapmak, destek olmak geçerse, hem kendi üyeliğinizi hemde arkadaşlarınızın veya tanıdıklarınızın üyeliklerini 1, 3 veya 5 yıllık destek ödemeleri ile tazeleyebilirsiniz.

Ödeme bilgisine ulaşmak için Whatsapp uygulamasında Ayarlar'a, ardından Hesap > Ödeme bilgisi ekranına gidiyorsunuz. Burada Geçerlilik tarihi notu ile hesabınızın geçerlilik süresi görünüyor. Bu tarih geldiğinde ödeme yapmasanız dahi 1 yıllık kullanım süreniz tazeleniyor ve geçerlilik tarihi Kasım 2016 ise Kasım 2017 olarak uzatılıyor. 

Ödeme yapmak isteyenler ise aynı ekranda kredi kartı, mobil ödeme veya Paypal seçenekleri ile hızlı bir şekilde destek ödemesini gerçekleştirebiliyorlar. 

Sonuç olarak; Whatsapp için ücret talep ediliyor, fakat ödemek zorunda değilsiniz. Ve ilerleyen senelerde geriye dönük ücret talep ederler mi korkusu yaşamanızda gerekmiyor. Belki rakipleri çok fazla olmasaydı bizleri para ödemeye zorlayabilirlerdi veya birkaç sene sonra bazı özellikleri kısma yoluna giderek para ödemeye zorlayabilirler. Ama şuanda böyle bir durum yok. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Tablet Bilgisayara, Whatsapp Yüklenir mi? Hatsız Çalışır mı?

Bilgisayardan Whatsapp Keyfi için “Whatsapp Web”

Bilgisayarlar için Msn Messenger Alternatifleri

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
  • Lordiz: @Ecem; Yazıya eklediğim yeni alternatif yöntemi dener misiniz?
  • Lordiz: @emre; Oyun içi para zaten parayla satıldığından yasal olarak para hilesi yok. Mod kurup bazı modların açıklarından yararlanabilirsiniz yada çekici
  • emre: para şifresi yok mu ? varsa hemen söyleyin
  • Fatih: Bende sizinle dekorasyon alaında çok güvenli bir site paylaşıyorum. Tablo ve kanvas tablo üreticisi. tabloda.com/index.html
  • Ecem: O x işareti var iste bende .. Cildiracagim nasıl yapicam
Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com © 2016