Şu anda Görüntülemektesiniz;  Windows 10, Nvidia Driver Yükleme Sorunu ve Çözümü
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıİletişimYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Windows 10, Nvidia Driver Yükleme Sorunu ve Çözümü

Önce sorunu tam olarak paylaşayım, ondan sonra aynı sorunu yaşıyorsanız ilaç olacak çözüme geçelim. Windows 10'da Nvidia ekran kartı sürücüsünü kurmaya çalışıyorsunuz veya güncel sürüm çıkmış yüklemesini bekliyorsunuz ama ilk birkaç dakika içinde "Nvidia kurulum programı devam edemiyor.. Sistemin yeniden başlatılması gerekiyor.. Sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyin.." hata ekranı ile karşılaşıyorsunuz. 

Sorununuz buysa, muhtemel çözümünüzde hemen aşağıda mevcut. Çünkü aynı sorunu denediğim tüm yöntemler arasından bir tek bu yöntem ile çözebildim.. İlaç yönteme geçmeden önce denediğim birkaç yöntemi de paylaşayım belki onlarıda denemek istersiniz ama işinize yaramayabilirler. 

Denediğim yöntemlerden biri: Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcı sürücülerini kaldırıp, bilgisayarı yeniden başlatıp, driverı kurmayı denedim. İşe yaramadı.

Denediğim yöntemlerden bir diğeri: DDU isimli görüntü driverı kaldırma yazılımını kurarak, bilgisayar güvenli modda iken Nvidia driverlarını kaldırıp, sonrasında tekrar kurmayı denedim. İşe yaramadı. 

Denediğim diğerleri: Farklı ve eski Nvidia driverlarını kurmayı denedim, uyumluluk modlarını denedim, aygıt yöneticisinden el ile konum belirterek kurulumu denedim.. İşe yaramadı. 

Çözüm CCLEANER oldu!

Çok garip ama işe yaradı. CCleaner Free versiyonu kurdum, Kayıt defteri sekmesinde Sorunlar için tarama başlattım ve her seferinde sorunları çöz, tekrar tara yaparak yaklaşık 4-5 tarama sonucunda sorunsuz bir kayıt defterine kavuştum.

Windows 10, Nvidia Driver Yükleme Sorunu ve Çözümü

Artık sorun için tarama yaptığımda hiç sorun bulunmuyordu. Hemen Nvidia driver kurulumuna yöneldim ve sürekli hata veren kurulum başarı ile tamamlandı. (Tabi güncel son sürüm Nvidia driverını kurdum bakalım bundan sonra aynı sorun tekrar edecek mi?)

Güncel Nvidia sürücüsü için bu sayfaya bakabilirsiniz.

facebook share twittershare

    Burak Kılınç 22 Ağustos 2016, 13:15

    Valla helal olsun 1 yıldır güncelleme yapamıyodum çogu sitedeki her yolu denedim ve hala aynı hatayı alıyodum sayende yaptım abi eyvallah

    Caglar 20 Ekim 2016, 17:31

    inanılmaz yardımcı oldun abi çok sağol hiç bu kadar kolay olucağını düşünmemiştim

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

© 2016 Lordiz.com | Tema Olarak Elegant Wp edit kullanılmıştır.