Yazıya Yorum Gönder!

Windows 10, Nvidia Driver Yükleme Sorunu ve Çözümü

Önce sorunu tam olarak paylaşayım, ondan sonra aynı sorunu yaşıyorsanız ilaç olacak çözüme geçelim. Windows 10’da Nvidia ekran kartı sürücüsünü kurmaya çalışıyorsunuz veya güncel sürüm çıkmış yüklemesini bekliyorsunuz ama ilk birkaç dakika içinde “Nvidia kurulum programı devam edemiyor.. Sistemin yeniden başlatılması gerekiyor.. Sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyin..” hata ekranı ile karşılaşıyorsunuz.

Sorununuz buysa, muhtemel çözümünüzde hemen aşağıda mevcut. Çünkü aynı sorunu denediğim tüm yöntemler arasından bir tek bu yöntem ile çözebildim.. İlaç yönteme geçmeden önce denediğim birkaç yöntemi de paylaşayım belki onlarıda denemek istersiniz ama işinize yaramayabilirler.

Denediğim yöntemlerden biri: Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcı sürücülerini kaldırıp, bilgisayarı yeniden başlatıp, driverı kurmayı denedim. İşe yaramadı.

Denediğim yöntemlerden bir diğeri: DDU isimli görüntü driverı kaldırma yazılımını kurarak, bilgisayar güvenli modda iken Nvidia driverlarını kaldırıp, sonrasında tekrar kurmayı denedim. İşe yaramadı.

Denediğim diğerleri: Farklı ve eski Nvidia driverlarını kurmayı denedim, uyumluluk modlarını denedim, aygıt yöneticisinden el ile konum belirterek kurulumu denedim.. İşe yaramadı.

Çözüm CCLEANER oldu!

Çok garip ama işe yaradı. CCleaner Free versiyonu kurdum, Kayıt defteri sekmesinde Sorunlar için tarama başlattım ve her seferinde sorunları çöz, tekrar tara yaparak yaklaşık 4-5 tarama sonucunda sorunsuz bir kayıt defterine kavuştum.

Windows 10, Nvidia Driver Yükleme Sorunu ve Çözümü

Artık sorun için tarama yaptığımda hiç sorun bulunmuyordu. Hemen Nvidia driver kurulumuna yöneldim ve sürekli hata veren kurulum başarı ile tamamlandı. (Tabi güncel son sürüm Nvidia driverını kurdum bakalım bundan sonra aynı sorun tekrar edecek mi?)

Güncel Nvidia sürücüsü için bu sayfaya bakabilirsiniz.

CCLEANER alternatifi olarak İOBİT yazılımını da kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  Burak Kılınç 22 Ağustos 2016, 13:15

  Valla helal olsun 1 yıldır güncelleme yapamıyodum çogu sitedeki her yolu denedim ve hala aynı hatayı alıyodum sayende yaptım abi eyvallah

  Caglar 20 Ekim 2016, 17:31

  inanılmaz yardımcı oldun abi çok sağol hiç bu kadar kolay olucağını düşünmemiştim

  ibrahim 05 Kasım 2016, 19:53

  Asus Rog G750JZ notebook bilgisayarımda windows 10 güncellemesi sonucu fan sorunu çıktı. Fan bilgisayar açılır açılmaz son hızda çalışıyor ve hiç bir şekilde hızı azalmıyordu.

  Windows 10’u tekrar kurdum, yine düzelmedi. Bilgisayarımda 2 anakart var. Biri tümleşik Asustek Intel HD 4600, diğeri ise NVidia Geforge GTX 880m.

  Sorunum NVidia ana kartı bilgisayarın tanımaması. Fan da sanırım bu nedenle son hızda çalışıyor. Çünkü önceden Asus Tweak isimli bir overlock programım vardı ve Nvidia logoluydu. Bu programı çalıştırdığımda fan son hız çalışıyor, kapattığımda susuyordu.

  Eğer NVidia Geforge GTX 880m ekran kartımın driver’ını kurabilirsem fan sorunu da çözülür diye düşünüyorum. Her yolu denedim ancak çözemedim. Uygun driver’ı nvidia sitesinden indirip yüklemeye çalıştığımda “NVIDIA Kurulum Programı Devam Edemiyor. Bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı.” hatası veriyor.

  Aygıt yöneticisinde Görüntü bağdaştırıcıları altında yanlızca “Intel HD 4600” görünüyor. NVidia görünmüyor. Bios’tan da çözüm bulamadım.

  Fan sesi o kadar kafa şişirici ki, bilgisayarı duvara çarpası geliyor insanın. Bu şekilde çalışmak mümkün değil.

  Çözüm konusunda yardımcı olabilecek biri varsa lütfen yardımcı olsun.

  Lordiz 06 Kasım 2016, 23:46

  @ibrahim; Ccleaner ile tarama yapmak soruna çözüm olmadıysa Windows 10’u baştan kurmanızı öneririm. İlk kurulumda Nvidia sürücüleri görünüyor ama sonrasında güncellemeler ile sorun çıkıyorsa bu güncellemeleri engelleyebilirsiniz. Belkide Nvidia ekran kartında donanımsal bir sorunda olabilir. Bu sebeple Windows donanımı devre dışı bırakıyordur. Bunu anlamak için deneme amaçlı Windows 8’de yükleyebilirsiniz. Sorunun Windows 10 kaynaklı olduğuna emin olunca söylediğim gibi sorun çıkaran güncellemeyi bularak engellersiniz.

  Erdem akar 02 Aralık 2016, 22:35

  Kardeşim Allah senden razı olsun Çok teşekkür ederim adamsiinnnn

  Mahmut ARCA 19 Şubat 2017, 04:05

  Kardeşim ben normalde hiç bir siteye yorum yazmam ama cidden uğraşmaktan sıkıldığım bu sorunu bu kadar kolay çözünce bir yorum yazayım dedim helal olsun diyim dedim :D şuan kuruluyor tüm sülalesini sevdiğim nvidia :D

  Tuna 19 Şubat 2018, 10:31

  Allah razı olsun kardeşim.

  mete 17 Nisan 2018, 13:48

  dostum bende simdi iobit ile kayit defteri temizledimiobitdede ise yariyor

  Lordiz 17 Nisan 2018, 16:12

  @mete; Geri bildiriminiz için teşekkür ederim.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018