Şu anda Görüntülemektesiniz;  Windows 8.1 Çıktı, Windows Mağazası Aracılığıyla İndirin
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Windows 8.1 Çıktı, Windows Mağazası Aracılığıyla İndirin

Microsoft, tüketicilerin evde, işte veya hareket halinde yepyeni deneyimler yaşamasını sağlayan, “Windows 8 ve daha fazlası” olarak nitelendirdiği Windows 8.1'i pazara sundu. Windows 8.1, bugünden itibaren dünya genelindeki 230’dan fazla pazarda ve 37 farklı dilde Windows Mağazası üzerinden ücretsiz olarak indirilebilecek. (Yeni sürüm Windows 8.1 sadece yasal Windows 8 kullanıcıları için ücretsiz.)

Tüketiciler, 18 Ekim’den itibaren Windows 8.1’i teknoloji marketlerinden kutu ürün olarak satın alabilecekler. Ayrıca bu tarihten itibaren teknoloji marketlerinde satılacak pek çok yeni bilgisayar Windows 8.1 önyüklü olarak tüketicilere sunulacak.

Baştan Aşağı Yeniliklerle Dolu

Windows 8.1 beraberinde özelleştirmeye dair daha fazla seçenekle, çeşitli fonksiyonları geliştirmeye odaklı yeniliklerle ve yeni inovasyonlarla birlikte geliyor.

Örneğin:

– Daha fazla kişiselleştirilebilir. Yenilenen Başlangıç ekranı artık daha farklı simge boyutlarını, daha farklı arka plan görüntülerini ve daha fazla rengi destekliyor. Böylece ortamınızı tamamen kendi zevkinize ve cihazınıza uygun olacak şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca artık bilgisayarınızı açtığınızda doğrudan Başlangıç ekranına veya Masaüstü görünümüne geçiş arasında seçim yapabiliyor, Microsoft hesabı sayesinde tüm cihazlarınızı kolayca senkronize edebiliyorsunuz.

– Daha tanıdık ve kullanımı daha kolay. Windows deneyiminin simgesel bir parçası olan Başlangıç düğmesi, masaüstündeki tanıdık yerine geri döndü. Ayrıca “Tüm Uygulamalar” görünümüyle kullanıcılar mevcut uygulamalarını bir arada görerek daha kolay erişebiliyorlar, “Yardım ve İpucu” uygulaması ile aradıklarını daha kolay bulabiliyorlar.

–  Daha iyi arama. Yeni Bing Akıllı Arama özelliği, etkileyici tasarımı eşliğinde cihazınızda veya internet üzerinde aradığınızı bulmanın en kolay yolunu sunuyor. Başlangıç ekranında doğrudan klavyenizle yazmaya başlayarak veya basitçe ekranı kaydırarak erişebileceğiniz bu özellik, ister PC’nizdeki herhangi bir doküman, ister bulutta depolanan bir fotoğraf albümü, cihazınızdaki bir uygulama veya web sitesi olsun aradığınız şeyi kolayca bulabilmenizi sağlıyor.

– Başlangıçtan itibaren sunulan daha fazla sayıda uygulama ve servis. Windows 8.1, kurulumundan itibaren bugüne kadar sunulmuş en zengin ve bütünleşik deneyimi sunmak üzere tasarlandı. Başlangıç ekranında ön yüklü olarak sunulan zengin uygulama ve servisler, tüketicilerin sevdikleri fonksiyon ve içeriklere hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmesini sağlıyor. Windows 8.1 ile kurulumdan itibaren Skype üzerinden sevdiklerinizle sesli ve görüntülü sohbet etmek, Posta uygulamasıyla kolayca e-posta göndermek, Xbox Video ile video izlemek, Microsoft Office ile teklif hazırlamak, Bing Yiyecek ve İçecek uygulamasıyla lezzetli tariflere ulaşmak veya XBox Müzik ile ücretsiz müzik kanalları arasında dolaşmak mümkün. Windows 8.1 beraberinde hızlı ve akıcı bir deneyim sunan, tepeden tırnağa dokunmatik deneyim için tasarlanmış tek internet tarayıcısı olan Internet Explorer 11 ile beraber geliyor. IE11 geliştirilmiş dokunmatik deneyim, yüksek performans, favorilerin, ziyaret geçmişinin ve seçeneklerin Windows 8.1 cihazları arasında senkronizasyonu gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Windows 8.1 dahili olarak sunduğu 3 boyutlu yazdırma desteğiyle, uygulamaların 3 boyutlu dosya biçimlerini tanımasını ve doğrudan 3 boyutlu yazıcılara göndermesini sağlıyor.

– En iyi çoklu görev ve verimlilik. Windows 8.1 dört adede kadar pencereyi yan yana yerleştirebilme, ekrandaki tüm uygulamalar için sunduğu esnek pencere boyutu seçenekleri, bir uygulamanın bir diğer uygulamayı çalıştırabilmesi özelliği ve çok sayıda monitörden oluşan çalışma ortamlarına verdiği genişletilmiş destek sayesinde verimliliği artırıyor.

– SkyDrive ile bulut entegrasyonu. SkyDrive ile bulut entegrasyonu sayesinde kullanıcılar, artık sakladıkları dosyalarına konumdan ve cihazdan bağımsız olarak istedikleri an erişebiliyorlar. Ayrıca SkyDrive Smart Files sayesinde kullanıcılar SkyDrive üzerinde depolanan dosyaları cihazdan bağımsız olarak oluşturabiliyor, düzenleyebiliyor ve kaydedebiliyorlar.

– Yeniden tasarlanmış Windows Mağazası. Windows Mağazası, yeni tasarımıyla uygulamaların sergilenmesini ve nitelikli uygulamaların keşfini daha kolay hale getiriyor. Mağazanın yeni sunum biçimi ve kategoriler sayesinde en yeni uygulamalara göz atmak artık çok daha kolay. Bing’in gelişmiş ilişkilendirme ve tavsiye sisteminden yararlanılarak sunulan ‘Kişiselleştirilmiş öneriler’, kullanıcı tercihlerine uygun uygulamaların keşfini kolaylaştırıyor. Ayrıca Windows 8.1 ile uygulamalar artık otomatik olarak güncelleniyor. Böylece en yeni ve güncel uygulama deneyimi garanti altına alıyor. Güncellenen Fresh Paint uygulamasının yanı sıra Evernote, Facebook for Windows 8.1 ve Adobe Photoshop Express gibi yazılımlar da Windows Mağazası koleksiyonunda yer alacak uygulamalar arasında.

Nasıl İndiriliyor?

Yeni Windows 8.1'i yasal Windows 8 kullanıcıları Windows mağazasına girerek ana ekrandaki tanıtım aracılığıyla indirebilirler. İndirme bittikten sonra ise yeni sürüm Windows'u yükseltme olarak yada temiz kurulum olarak cihazınıza yükleyebilirsiniz. (Satın aldıkları bilgisayarda yasal Windows 8 yüklü olan tüketicilerde 8.1 güncellemesinden faydalanabilirler.) 

Dikkat! Kotalı internet kullanıcıları kotalarına çok dikkat etmeliler çünkü indirme boyutu 4 gb'a yakın! Neyseki indirme işlemini duraklatma imkanı var ki bu sayede isterseniz indirme işlemini ay sonunda 2 parça halinde yapabilirsiniz. (Duraklatma için indirme işleminin üstünde sol tıklayıp indirmeyi duraklat demeniz yeterli.)

Windows 8.1 Çıktı, Windows Mağazası Aracılığıyla İndirin

Windows 8.1 Çıktı, Windows Mağazası Aracılığıyla İndirin

Windows 8.1 hakkında daha detaylı bilgiyi http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/home  adresinde bulabilirsiniz.

İlk İzlenim!

Windows 8.1'i az önce yüklemiş biri olarak söylüyorum, 3.6 gb'lık ve yüklenmesi 40 dakika süren bir işletim sisteminden daha iyisini beklerdim. Başlat butonu tamamen hayal kırıklığı çünkü butona bastığınızda sadece kutu kutu başlangıç ekranına gidiyorsunuz yada başlangıç ekranının uygulamalar sayfasına gidebiliyorsunuz. 

Görev çubuğu ve pencere kenarları Windows 7'deki gibi şeffaf olmuyor. Bunuda dahil etselerdi bari ama yapmamışlar. 

Kurulum sırasında microsoft hesabıyla oturum açmayı mecbur etmişler ve bu arada klavye ABD klavyesine dönmüş @ işaretini bulamıyordum. Neyseki sağ tarafa klavye değiştir seçeneği koymayı akıl etmişler.

Yine kurulum sırasında skydrive seçeneği geliyor sol taraftan kapattım. İnşallah bulursam microsoft hesabınıda kaldırıp offline hesaba dönüştürücem.

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016