Şu anda Görüntülemektesiniz;  Windows 8.1 Güncellemesi Mağaza’da Neden Görünmüyor?
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Windows 8.1 Güncellemesi Mağaza'da Neden Görünmüyor?

Yeni bir bilgisayar aldınız yada Windows 8 dvd'si satın aldınız ve Windows sürümünü ücretsiz olarak 8.1'e yükseltmek için Windows mağazasına girdiniz. Aradınız aradınız Windows 8.1 güncellemesi yok. Bu sefer yükseltme aracına yöneldiniz, yazılım sisteminizi kontrol etti ve sizi yine Windows mağazasına yönlendirdi. Acaba sorun ne? Lanet güncelleme nerede? diye sormaya başladınız.. Sorunun cevabı ve belki de çözümü bu yazıda okumaya devam..

Öncelikle bu bağlantıdaki soruları ve cevapları gözden geçirin. Sisteminizin Windows 8.1 için bir eksiği olup olmadından emin olun. Ve tabiki yükseltme aracını kullanmadıysanız onuda kullanın. Düşük bir ihtimal ama belki sisteminiz 8'e uyumluyken 8.1 için bir engel barındırıyor olabilir.

Eğer 8.1'e geçmek için tek engel mağazada görünmeyen güncelleme ise hemen denetim masasından sisteminiz için yeni güncellemeler olup olmadığını kontrol edin. Çünkü 8.1 güncellemesinin mağazada belirmesi için sisteminizin eski bir Windows 8 güncellemesine ihtiyacı var. 

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Update altından Güncelleştirmeleri Denetle.

Windows8-KB2871389 isimli güncelleme bekleyenler arasında varsa hemen bu güncellemeyi yapın ve sonrasında tekrar Windows mağazasını kontrol edin. Mağazada ilk göreceğiniz şeyin 8.1 güncellemesi olması gerekiyor.

Güncelleme listede yok mu? Geçmiş güncelleme listesini kontrol edin.

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Update altından Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle.

Kod adından arayarak önceden yüklenmiş mi buna bakın. Eğer Windows 8 kullandığınız halde güncelleme yüklenmemiş ve yeni bekleyenler arasında da yoksa aşağıdaki bağlantıdan güncellemeyi indirip sisteme yüklemeyi deneyin. (Bazı durumlarda Windows 8, bekleyen güncelleştirmelerin hepsini yüklemeye çalışıp birinde başarısız kalabiliyor ve tüm güncellemeleri tekrar geri alıyor. Yani ne kadar denesenizde otomatik güncelleştirme hep başarısız oluyor. Aşağıdaki bağlantıları bu durumlarda da sadece 8.1 güncellemesine ulaşmak için kullanabilirsiniz.)

32 Bit Windows 8 için KB2871389 İndir

64 Bit Windows8 için KB2871389 İndir

Yukarıdaki güncellemenin sisteminize uyan sürümünü indirip yükleyebildiyseniz bilgisayarı yeniden başlatıp Windows mağazasını ziyaret edin. Artık 8.1 güncelleme uyarısını görebiliyor olmalısınız. (Windows'un kaç bit sürümünü kullanıyorum diyenler Denetim masasından Sistem ve Güvenlik > Sistem başlığını ziyaret etsinler orada kaç bit Windows olduğu yazar.)

Not1: Windows 8.1 yükseltmesi 3.6 gb boyutlu ve internet hızınıza bağlı olarak 2 saatte yada koca bir günde inecek. İndirme işlemini başlatmadan önce internet hizmetinizin kotalı yada kotasız olduğuna çok dikkat edin. Kotalı internet kullanıcıysanız 3.6 gb tüm kotanızı sömüreceğinden ay sonu faturasında süpriz bir bedelle karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca yükseltme paketi indirmesi tamamlandığında sistem otomatik kuruluma geçecek ve bu aşamadan sonra bilgisayarınızın kapanmaması için onu fişe takılı bırakmanızda yarar var. 

Not2: Eğer yukarıdaki güncelleme paketini yüklemeye kalktığınızda bir uyarı ile karşılaşıyor ve güncellemeyi yükleyemiyorsanız kullandığınız Windows sürümü 8.1 desteklemiyor yada Windows 8 aktivasyonunuz başarıyla gerçekleştirilmemiş olabilir. Bu durumun sebeplerini araştırmanız yada konu altından bana detaylı bilgi ulaştırmanız gerekiyor. Anlatım orijinal Windows 8, Windows 8 Pro ve Single Language sürümleri için geçerlidir.

facebook share twittershare

    ümit 21 Şubat 2015, 14:32

    Hocam guncellemeyi yukledim ama bilgisayar acilmiyo neden ??? Acil cvp

    admin 22 Şubat 2015, 15:20

    @ümit; Sorun yaratacak bir güncelleme paketi kurmadınız ama virüs taraması gibi bir yazılım ile çakışma olmuş olabilir. Yada yasal olmayan Windows 8 sürümü kullanıyorsunuzdur. Bilgisayar hala aynı şekilde açılmıyor, yükleniyor ekranında kalıyorsa bilgisayarı güvenli mod üzerinden açmayı yada sistem geri yüklemeyi deneyin. 

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2016