Şu anda Görüntülemektesiniz;  Windows 8.1’den Microsoft Hesabını Kaldırmak
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıİletişimYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Windows 8.1'den Microsoft Hesabını Kaldırmak

Malum Windows 8.1 güncellemesini mağazadan çekip otomatik kurduğumuzda oturum açmak için bir Microsoft hesabı tanımlamamız isteniyor ve Windows 8'deki gibi çevrimiçi oturum olayını atlama seçeneği bulunmadığından (yada ben mi körüm bilemedim) Windows 8.1'imize bir microsoft hesabı tanımlamak zorunda kalıyoruz. Peki bu Microsoft hesabını kaldırmak istersek nasıl bir yol izliyoruz? 

Hemen bakalım..

Masaüstü yada başlangıç ekranı açıkken sağ Charm çubuğunu açıyoruz. (İsterseniz imleç ile sağ üst köşeye gidin isterseniz Windows + C tuşlarına basın.) Charm çubuğu açıldığında Ayarlar'a ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir seçeneğine tıklıyoruz.

Windows 8.1'den Microsoft Hesabını Kaldırmak

Bilgisayar ayarları ekranı açıldığında ise soldan Hesaplar'a tıklıyoruz. 

Windows 8.1'den Microsoft Hesabını Kaldırmak

Hesaplar ekranında da mail adresimizin altındaki Bağlantıyı Kes yazısına tıklıyoruz.

Windows 8.1'den Microsoft Hesabını Kaldırmak

Bağlantıyı Kes yazısına tıkladığımızda karşımıza Yerel Hesaba Geçiş ekranı geliyor. Microsoft hesabımızın şifresini onaylamamızı istiyor. Mail hesabının şifresini girip ileri diyoruz.

Windows 8.1'den Microsoft Hesabını Kaldırmak

Bir sonraki ekranda yerel hesabın adı soruluyor. Artık işletim sistemine bağlı bir mail hesabı olmayacağından istediğimiz kullanıcı adını seçiyor, oturuma parola koruması koymayacaksak parola kısımlarını boş geçip ileri'ye tıklıyoruz.

Windows 8.1'den Microsoft Hesabını Kaldırmak

Ve son aşamada Oturumu kapat ve bitir butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz. Kısa bir işlemden sonra ekran koruyucu karşınıza gelir, sol mouse hareketi ile yerel hesabınızda oturum açarak hayatınıza devam edersiniz..

Windows 8.1'den Microsoft Hesabını Kaldırmak

Windows 8.1'e Çevrimiçi hesap özelliğini geri getirmek isterseniz yukarıda izlenen yolu izleyerek Bir Microsoft Hesabına Bağlanın seçeneğini takip etmelisiniz sonrası zaten basit.

Windows 8 için yöntem neredeyse aynı ama isterseniz bu bağlantıdaki yazımada bakabilirsiniz.

facebook share twittershare

  Lordiz 09 Haziran 2016, 22:55

  @Ömer; Yasal Windows mu kullanıyorsunuz yoksa kaçak mı? Yasal ise son güncellemeleri yüklemeyi deneyin. Yasal değilse sistemde sorun olabilir. Bu durumda teknik yöntemlerle hesabı kaldırmaya çalışacak yada tekrar windows yüklemesi yapacaksınız. Yoksa devamlı tekrar eder.

  Mustafa turcan 14 Ağustos 2016, 08:14

  Merhaba acil yardıma ihtiyacım var bilgisayar açıldığında üstte emaol adresi altta şifre isteyen ekrandan bir türlü çıkamıyorum şifreyi unuttum olmuyo sizin yanınızdaki gibi Windows+c ye bastım ama ayarlar çıkmıyor hep aynı ekran kaldı nasıl kurtulabilirim

  Lordiz 14 Ağustos 2016, 15:20

  @Mustafa turcan; Korsan Windows kullanıyorsanız bu sebeple seçenekler görünmüyor olabilir. Bilgisayarı farklı bir oturum veya güvenli modda açarak sorunu çözmeye çalışın. Ayrıca oturum şifresi kaldıran yazılımlar var ama hiçbirini denemedim belki zararları olabilir. Son seçenek de bilgisayara format atmak.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

TEKNOTV Videolar

Son Yorumlar
Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

© 2016 Lordiz.com