Yazıya Yorum Gönder!

Windows 10'dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Windows 8.1 ve Windows 10 kurduğumuzda yada önceki sürümden güncelleme yaptığımızda bizden oturum açmak için bir Microsoft hesabı tanımlamamız isteniyor ve Windows 8’deki gibi çevrimiçi oturum olayını atlama seçeneği bulunmadığından (sonradan eklenmiş olabilir) Windows’umuza bir Microsoft hesabı tanımlamak zorunda kalıyorduk. Peki bu Microsoft hesabını kaldırmak istersek nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

Hemen bakalım..

GÜNCELLEME:

Güncel bir Windows 10 sürümü kullanıyorsanız aşağıdaki yolu izlemeniz gerekiyor.
– Windows tuşu + I kombinasyonu ile Ayarlar penceresini açın,
Hesaplar‘a tıklayın,
– Soldan Bilgileriniz seçeneğine tıklayın.
– Sisteminizde Microsoft hesabı ekli ise Yerel hesaba geç seçeneğini,
– Zaten yerel hesap kullanılıyorsa Bunun yerine bir Microsoft hesabı ile oturum açın seçeneğini kullanın.

Windows 10'dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Windows 8.1 ve eski Windows 10 sürümü için..

Masaüstü yada başlangıç ekranı açıkken sağ Charm çubuğunu açıyoruz. (İsterseniz imleç ile sağ üst köşeye gidin isterseniz Windows + C tuşlarına basın.) Charm çubuğu açıldığında Ayarlar‘a ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir seçeneğine tıklıyoruz.

Windows 10'dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Bilgisayar ayarları ekranı açıldığında ise soldan Hesaplar‘a tıklıyoruz.

Windows 10'dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Hesaplar ekranında da mail adresimizin altındaki Bağlantıyı Kes yazısına tıklıyoruz.

Windows 10'dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Bağlantıyı Kes yazısına tıkladığımızda karşımıza Yerel Hesaba Geçiş ekranı geliyor. Microsoft hesabımızın şifresini onaylamamızı istiyor. Mail hesabının şifresini girip ileri diyoruz.

Windows 10'dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Bir sonraki ekranda yerel hesabın adı soruluyor. Artık işletim sistemine bağlı bir mail hesabı olmayacağından istediğimiz kullanıcı adını seçiyor, oturuma parola koruması koymayacaksak parola kısımlarını boş geçip ileri‘ye tıklıyoruz.

Windows 10'dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Ve son aşamada Oturumu kapat ve bitir butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz. Kısa bir işlemden sonra ekran koruyucu karşınıza gelir, sol mouse hareketi ile yerel hesabınızda oturum açarak hayatınıza devam edersiniz..

Windows 10'dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Windows 8.1’e Çevrimiçi hesap özelliğini geri getirmek isterseniz yukarıda izlenen yolu izleyerek Bir Microsoft Hesabına Bağlanın seçeneğini takip etmelisiniz sonrası zaten basit.

Windows 8 için yöntem neredeyse aynı ama isterseniz bu bağlantıdaki yazımada bakabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  Lordiz 09 Haziran 2016, 22:55

  @Ömer; Yasal Windows mu kullanıyorsunuz yoksa kaçak mı? Yasal ise son güncellemeleri yüklemeyi deneyin. Yasal değilse sistemde sorun olabilir. Bu durumda teknik yöntemlerle hesabı kaldırmaya çalışacak yada tekrar windows yüklemesi yapacaksınız. Yoksa devamlı tekrar eder.

  Mustafa turcan 14 Ağustos 2016, 08:14

  Merhaba acil yardıma ihtiyacım var bilgisayar açıldığında üstte emaol adresi altta şifre isteyen ekrandan bir türlü çıkamıyorum şifreyi unuttum olmuyo sizin yanınızdaki gibi Windows+c ye bastım ama ayarlar çıkmıyor hep aynı ekran kaldı nasıl kurtulabilirim

  Lordiz 14 Ağustos 2016, 15:20

  @Mustafa turcan; Korsan Windows kullanıyorsanız bu sebeple seçenekler görünmüyor olabilir. Bilgisayarı farklı bir oturum veya güvenli modda açarak sorunu çözmeye çalışın. Ayrıca oturum şifresi kaldıran yazılımlar var ama hiçbirini denemedim belki zararları olabilir. Son seçenek de bilgisayara format atmak.

  barçın 12 Ocak 2017, 13:33

  oturuma giriş yap seçeneğine bastığımda oturuımuınuz kapatılmadı hatası veriyor kod:x0005678

  Lordiz 12 Ocak 2017, 13:38

  @barçın; Bu yazımda hesap kaldırma konusunu anlatmıştım. Uygulamaya veya bilgisayarda oturum açmaya çalışıyorsanız sistem kaynaklı bir sorundur. Bilgisayarı güvenli modda açabiliyorsanız sistem geri yükleme yapın, elinizde kurulum dvd’si varsa sistem yenileme yapmayı deneyin, son seçenek olarak sistemi baştan kurun.

  Belki güvenli modda hesap işlemleri de yapılabiliyordur ama hiç deneyimim olmadı.

  barçın 12 Ocak 2017, 18:03

  yo hayır oturumu kapat ve bitir e bastığımda o hatayla karşılaşıyorum ve microsoft hesabımdan çıkamıyorum

  Lordiz 12 Ocak 2017, 18:27

  @barçın; İşletim sistemi yasal mı cracklı mı? Yasal sürümde güncellemeleri yaptıysanız sorun çıkmaması gerekir. Cracklı sürümler güncellemeleri alamadığında açıklar, hatalar kapatılmıyor. Her iki şekilde de bir önceki önerilerimi uygulayacaksınız.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018