Yazıya Yorum Gönder!

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

Bir önceki yazımda nasıl aktif edildiğini anlattığım Oturum Açma ekranı ayarını şimdi tersine çeviriyoruz. Yani daha önceden isteyerek yada fark etmeden aktif ettiğimiz Microsoft hesabını Windows 8 işletim sistemimizden kaldırıyoruz. Bu işlemler sonucunda artık bilgisayarımızı açtığımızda oturum açma ekranı otomatik geçiyor ve bizden şifre istenmiyor. Ayrıca kilit ekranından çıkarken de şifre sorulmuyor.

Microsoft Hesabı ile Oturum Açma Ekranını Nasıl Kaldırıyoruz?

1- Başlangıç yada Masaüstü ekranındayken Windows + C tuşlarına basın. (Yada imleci sağ üst köşeye götürün.) Gizli sağ menü açıldığında önce Ayarlar’a sonrada Bilgisayar ayarlarını değiştir bağlantısına tıklayın.

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

2- Karşınıza çıkan ekranda sol taraftan Kullanıcılar bağlantısına tıklayın ve sağ taraftan Yerel hesaba geç butonuna tıklayın.

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

3- Şimdiki ekranda ekli mevcut hesabın şifresini girin ve İleri butonuna tıklayın.

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

4- Bir sonraki ekranda eğer yerel hesabınıza şifre koymak istiyorsanız veya adını değiştirmek istiyorsanız bunları belirleyin. (Şifre koyarsanız yine bilgisayar açılırken ve kilit ekranından çıkarken şifre ile oturum açmanız gerekir.) Değişiklik yapmıcaksanız İleri butonuna tıklayın.

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

5- İşlemi tamamlamak, yerel hesaba geçmek için (Microsoft hesabını kaldırmak için) Oturumu kapat ve bitir butonuna basın. (Butona bastıktan sonra mevcut işletim sistemi oturumu kapanıp tekrar açılır. Bilgisayar kapanmıyor olsada ekran 1-2 dakikaya yakın siyah ekrana geçer sonra oturum yeniden açılır.)

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

Bitti..

Artık mail hesabınızın Windows 8 işletim sisteminiz ile bağı yok. Sadece mağaza uygulamalarında vb. entegrasyonlarda mail hesabınızı ve şifrenizi gireceksiniz.

Eğer Microsoft Hesabınızı geri eklemek isterseniz..

>> Windows 8′de Microsoft Hesabı ile Oturum Açma

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  Esra ozdemir 22 Ağustos 2016, 17:56

  Benimkinde bahsettiğiniz hiç bir çözüm yolu olmuyor yardımcı olur musunuz

  Lordiz 23 Ağustos 2016, 19:15

  @Esra ozdemir; Microsoft hesabını kaldırma yolunu denediğiniz de nerede takıldınız?

  Erol 30 Ağustos 2016, 13:52

  hocam ben win 8.1 format attim sonra yanlislakla özelleştire tikladim sonra kullanici adi sifre istedi ben email sifre girdim kabul etmedi napabilirim

  Lordiz 30 Ağustos 2016, 17:49

  @Erol; Kurulum sırasında mail ve şifre kabul etmediyse çevrimiçi hesap bağlamadan kurulum yapın. Kurulum sırasında girdiğiniz bilgilerle oturum açamıyorsanız bu durumda şifre sıfırlamayı deneyin yada baştan format atıp çevrimiçi olmadan hesap kurun.

  Ömer Faruk Yazıcı 08 Ekim 2017, 21:04

  Merhaba, bilgisayarıma temiz kurulum yaptım, Windows 8.1 kurulu. Microsoft hesabına geçerken ekteki hatayı veriyor. Belki hatalı kurulum olmuştur diye tekrar temiz kurulum yaptım, sonuç yine aynı. Nasıl çözebilirim acaba?

  Lordiz 09 Ekim 2017, 17:02

  @Ömer Faruk Yazıcı; Merhaba. Yasal Windows kurulumu yaptıysanız ilk kurulumda ağ bağlantısı sağlanmadığından bu hatayı verebilir. Kurduğunuz 8.1 sürümünü değiştirerek oturum açmayı deneyin yada ağ sorunlarına karşı wifi kullanıyorsanız ethernet kablo kullanın veya ağ sürücülerini kurun. Korsan sürüm kullanıyorsanız zaten çevrimiçi hesap oturum açma sorunu yaşanabilir, normaldir. Yüklediğiniz sürümün yerine başka bir sürüm deneyin.

  Ömer Faruk Yazıcı 09 Ekim 2017, 22:11

  Tekrar merhaba, kullandığım sürüm orjinal. Sürüm değiştirirsem orjinal ürün anahtarı ile etkinleştirilmez Windows’um. Ağ sürücüsünde de herhangi bir problem yok.

  Lordiz 09 Ekim 2017, 22:24

  @Ömer Faruk Yazıcı; Merhaba. Sürüm derken güncelleme paketlerinden bahsettim. Windows 8, sonradan 8.1 oldu. 8.1’den ücretsiz Windows 10’a geçtik ama arada birkaç büyük güncelleme olmuştu. Sizin elinizdeki setup belki donanımla bağlantılı bir sorun içeriyor olabilir.

  Siz sanırım çevrimiçi hesap ile kullanmak istiyorsunuz ama bağlantı sorunu oluyor?

  Ömer Faruk Yazıcı 10 Ekim 2017, 21:52

  Evet, çevrimiçi hesap ile kullanmak istiyorum ama olmayacak sanırım, sağ olun yine de.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019