Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

Bir önceki yazımda nasıl aktif edildiğini anlattığım Oturum Açma ekranı ayarını şimdi tersine çeviriyoruz. Yani daha önceden isteyerek yada fark etmeden aktif ettiğimiz Microsoft hesabını Windows 8 işletim sistemimizden kaldırıyoruz. Bu işlemler sonucunda artık bilgisayarımızı açtığımızda oturum açma ekranı otomatik geçiyor ve bizden şifre istenmiyor. Ayrıca kilit ekranından çıkarken de şifre sorulmuyor.

Microsoft Hesabı ile Oturum Açma Ekranını Nasıl Kaldırıyoruz?

1- Başlangıç yada Masaüstü ekranındayken Windows + C tuşlarına basın. (Yada imleci sağ üst köşeye götürün.) Gizli sağ menü açıldığında önce Ayarlar’a sonrada Bilgisayar ayarlarını değiştir bağlantısına tıklayın.

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

2- Karşınıza çıkan ekranda sol taraftan Kullanıcılar bağlantısına tıklayın ve sağ taraftan Yerel hesaba geç butonuna tıklayın.

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

3- Şimdiki ekranda ekli mevcut hesabın şifresini girin ve İleri butonuna tıklayın.

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

4- Bir sonraki ekranda eğer yerel hesabınıza şifre koymak istiyorsanız veya adını değiştirmek istiyorsanız bunları belirleyin. (Şifre koyarsanız yine bilgisayar açılırken ve kilit ekranından çıkarken şifre ile oturum açmanız gerekir.) Değişiklik yapmıcaksanız İleri butonuna tıklayın.

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

5- İşlemi tamamlamak, yerel hesaba geçmek için (Microsoft hesabını kaldırmak için) Oturumu kapat ve bitir butonuna basın. (Butona bastıktan sonra mevcut işletim sistemi oturumu kapanıp tekrar açılır. Bilgisayar kapanmıyor olsada ekran 1-2 dakikaya yakın siyah ekrana geçer sonra oturum yeniden açılır.)

Windows 8'den Microsoft Hesabını Kaldırma

Bitti..

Artık mail hesabınızın Windows 8 işletim sisteminiz ile bağı yok. Sadece mağaza uygulamalarında vb. entegrasyonlarda mail hesabınızı ve şifrenizi gireceksiniz.

Eğer Microsoft Hesabınızı geri eklemek isterseniz..

>> Windows 8′de Microsoft Hesabı ile Oturum Açma

facebook share twittershare

  Esra ozdemir 22 Ağustos 2016, 17:56

  Benimkinde bahsettiğiniz hiç bir çözüm yolu olmuyor yardımcı olur musunuz

  Lordiz 23 Ağustos 2016, 19:15

  @Esra ozdemir; Microsoft hesabını kaldırma yolunu denediğiniz de nerede takıldınız?

  Erol 30 Ağustos 2016, 13:52

  hocam ben win 8.1 format attim sonra yanlislakla özelleştire tikladim sonra kullanici adi sifre istedi ben email sifre girdim kabul etmedi napabilirim

  Lordiz 30 Ağustos 2016, 17:49

  @Erol; Kurulum sırasında mail ve şifre kabul etmediyse çevrimiçi hesap bağlamadan kurulum yapın. Kurulum sırasında girdiğiniz bilgilerle oturum açamıyorsanız bu durumda şifre sıfırlamayı deneyin yada baştan format atıp çevrimiçi olmadan hesap kurun.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017