Yazıya Yorum Gönder!

Wordpress için Devamını Oku Eklentisi

WordPress’de yazılara devamını oku bağlantısı ekleyebilmek için editörde read more butonuna basmanız yeterli ancak sitenizde daha önceden ekli yazılar varsa bu yazıları tek tek düzenle diyerek ekleme yapamazsınız. İşte bu eklenti size bu konuda yardım edecek.

GÜNCELLEME!

Mevcut eski eklenti WordPress plugin sayfasından kaldırıldığı için aşağıdaki eklentiyi kullanmanız yada bu işi functions.php’ye ekleyeceğiniz bir kod ile halletmeniz gerekiyor.

https://wordpress.org/plugins/auto-limit-posts-reloaded/

ESKİ YAZININ DEVAMI..

Eklentiyi aşağıdaki bağlantıdan indiriyorsunuz…

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-limit-posts-automatically/installation/

/wp-content/plugins/ içerisine klasörü atıp, admin panelinde eklentiler bölümünden aktif ediyorsunuz. Daha sonra ayarlar kısmına geçip Limit Posts Options’dan keyfimize göre ayarlama yapıyorsunuz..

Örnek olarak letter harf demek, letter işaretleyip kutucuğa “devamını oku” yazıp;

Number of letters 500 yazıp Read more linktext bölümüne devamını oku yazıp Automatically limit post in: kısmında da hepsini tikleyip ayarları kaydettiğinizde eklentinin ayarları tam olacaktır..

>> Web Tasarım ile Uğraşanlar için Faydalı Bağlantılar

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  admin 25 Mart 2013, 18:42

  @kenan yıldız; Eklenti 2 yıldır güncellenmiyor belki yeni sürüm WP'lerde çalışmıyor olabilir yada temanız ile uyumsuz olabilir. Bunun yerine function dosyasına excerpt kodu ekleyebilir yada aşağıdaki eklentiyi kullanabilirsiniz.

  https://wordpress.org/plugins/limit-post-add-on/

  Esin 17 Ocak 2014, 11:43

  Tesekkürler cok isime yaradi !

  onr 13 Mart 2014, 11:01

  hakkaten çalıştı yaw. sağol çok işime yaradı.

  fatih 10 Ocak 2015, 13:17

  Merhaba hocam bende fotoğraf + gidilecek sayfa özeti olan devamını oku eklentisi arıyorum güncell eklenti var mı? yardımcı olabilirmisiniz? Hayırlı günler.

  admin 10 Ocak 2015, 16:38

  @fatih; Merhaba. Fotoğraf ve yazı özeti olarak eklenti bilmiyorum boş zamanımda araştırırım ama şuan için önerebileceğim şey, istediğini functions.php üzerinden kod ile yapman. İndex.php, category.php, archive.php şablonlarına thumbnail özel alan ve excerpt kodları ekler, bu kodlarıda functions.php üzerinde tanımlarsın. Böylelikle eklenti kullanmadan istediğini yapmış olursun. 

  Google'da; resimler için "wordpress için özel alan ekleme", kısa özet içinde "WordPress the_excerpt() Fonksiyonu" araması yaparsan işine yarayacak sonuçlar çıkacaktır. 

  fatih 10 Ocak 2015, 19:09

  Hocam teşekkürler dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım.

  Sağol 28 Kasım 2015, 23:02

  Saol kardeş

  Serhat ÖZTÜRK 07 Eylül 2017, 19:39

  Güzel Anlatım için Teşekkürler…

  acilbilgisayarci.net

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018