Yazıya Yorum Gönder!

Wordpress'te Kategorileri Numara Vererek Sıralama

WordPress kullananların en çok taktığı mevzudur kategorileri sidebar’da kendi belirleyeceği sırada göstermek ve bu eklenti olmadan kodlar yardımıyla yapılsada herkes kod bilgisine sahip olmadığından bazılarımıza işkence olabiliyor. Bugün sitesini kurduğum bir arkadaşımın isteği üzerine bu konu üzerine wordpress eklentiler sayfasında ufak çaplı bir araştırma yaptım ve aradığımı kısa sürede buldum.

Eklentinin adı Custom taxonomy sort, eklentiyi kurduktan sonra sizi hiç uğraştırmıyor sadece istenileni yapıyor, yani kategorileri sizin vereceğiniz numara sırasına göre sidebar yani bileşenler menüsünde görüntülüyor.

Eklentiye bu bağlantıdan ulaşıp wordpress sistemimize kuruyoruz ve eklentiyi aktifleştirdikten sonra bildiğimiz kategoriler sayfasına gidip kategorileri hızlı düzenle diyerek (eklentiden sonra beliren) Order bölümüne (rakamla) numaralar girmeye başlıyoruz.

Numaraları kategoriler hangi sırada görüntülensin istiyorsanız o sırada girin ve hepsini tamamlayıp kayıt ettikten sonra bileşenler bölümünden kategoriler bileşenini eklemeyi unutmayın. Eğer daha önce bileşenler menüsünde kategori bileşeni ekliyse birşey yapmanız gerekmiyor artık kategorilerin nasıl göründüğüne göz atabilirsiniz.

Wordpress'te Kategorileri Numara Vererek Sıralama

Wordpress'te Kategorileri Numara Vererek Sıralama

Wordpress'te Kategorileri Numara Vererek Sıralama

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  SanalAlemci 23 Nisan 2012, 18:59

  Tam benim aradığım bir eklenti..Çok teşekkürler..

  ömer 10 Aralık 2013, 06:42

  eyw usta tam istedigm bi eklentiyms 

  ismail 22 Ağustos 2015, 23:30

  saol.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019