Yazıya Yorum Gönder!

Uzun zamandır Youtube ile uğraşmıyordum, 2008 tarihli bir yazım için Youtube hesap ayarlarını kurcalarken Youtube için hesap dondurma özelliğinin eklendiğini fark ettim. Böylece bilmeyenler ve ihtiyaç duyanlar için mevzuyu kısaca özetlemek farz oldu. 

>> Youtube’da hesabınıza oturum açtıktan sonra sağ üst profil resminizden dişli simgesine tıklayın veya Account bağlantısına tıklayın.

>> Profil resminizin sağında, mail adresinizin altındaki Gelişmiş bağlantısına tıklayın.

Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

>> Gelişmiş seçenekler sayfasında en altta Kanalı Sil butonunu göreceksiniz. Tıklayın.

Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

>> Gmail şifrenizi tekrar girerek işlemi onaylamanız istenecek. (Hesabınız silinmeyecek, korkmayın.)

>> Son onay ekranında “Kanalımı Gizlemek İstiyorum” başlığına tıklayıp, karşınıza çıkan seçeneklere tik koyarak Kanalımı Gizle butonuna tıklayın. (Onay vermeden önce nelerin silinip, nelerin silinmeyeceğine iyice bakın.)

Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

Yukarıdaki 5 kutucuğa da tik koymanız gerekiyor. Dikkat ederseniz kutucukların yanında yapılacak yada yapılmayacaklar yazıyor. Yani hesap dondurma sonucu etkilenmeyecek şeyleri etkilenecek gibi algılamayın.

Onay işleminden sonra Google+ hesabınız hariç Youtube’a ait her şeyiniz gizlenmiş olacak.

Şimdi eski bir videonuzun linke giriş yapıp videoyu izlemeye çalışın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve ekrandaki uyarıda “Bu video görüntülenemiyor çünkü video yükleyici hesabını kapatmış” yazan bir uyarı mesajı görülecek.. (Yada benzeri..)

Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

Kanalınızı etkinleştirme ve içeriği gösterme
1) YouTube’da oturum açın.
2) Kanal oluşturma sayfasına gidin ve formu doldurun. Böylece, YouTube kanalınız geri yüklenir.
Formu doldururken “Bir işletme adını veya başka bir adı kullanmak için burayı tıklayın” seçeneğini tıklamayın. Burayı tıkladığınızda gizli kanalınızı geri yüklemek yerine yeni bir kanal oluşturursunuz.
3) Herkese açık kanalınızı yeniden oluşturduktan sonra videolarınızın ve oynatma listelerinizin Video Yöneticisi’nde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz

Sorularınız olursa konu altından yorum olarak sorabilirsiniz..Lütfen yazıyı kaynak belirtmeden başka sitelerde paylaşmayalım!

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz; henüz yeni açmış olduğum Youtube kanalıma abone olabilir yada yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilirsiniz.

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


  Gökhan 15 Nisan 2018, 18:30

  Merhaba, kanalımda 2027 abone vardı. Kanalımı dondurdum. 2 gün sonra açtığımda abonelerim sıfırlanmıştı. Abonelerim geri gelir mi ? Bu durum geçici mi acaba? Teşekkürler

  Lordiz 15 Nisan 2018, 21:44

  @Gökhan; Merhaba. Hesabı sadece dondurduysanız sorun yok. En geç 1-2 aya aboneler geri gelir.

  Merve 11 Mayıs 2018, 00:04

  Kanalı tekrar açtım ama abone ol butonuma tıklanmıyor

  Lordiz 11 Mayıs 2018, 18:47

  @Merve; Merhaba. Çoğu web sitesinde hesap dondurma sonrası böyle şeyler olabiliyor. 24/48 saat içerisinde düzelecektir.

  Osman 10 Ağustos 2018, 23:07

  Lütfen yardım edin bundan 1-2 gün önce 6500 aboneli kanalımı gizledim ve kanalı geri açtığımda 20 abonem kalmıştı. Nereye gitti o kadar abone lütfen yardım edin yalvarıyorum

  Lordiz 12 Ağustos 2018, 00:07

  @Osman; Merhaba. Hesabınızı dondurduğunuzda sunucu kaynaklı bu tarz şeyler olabiliyor. En fazla 1-2 aya abone rakamları güncellenerek, herşey eski haline dönecektir.

  mert 13 Aralık 2018, 22:23

  Bu kanalı kapatin

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018