Ücretsiz Maske Kodları e-Devlet ve Hayat Eve Sığar Uygulamasında!

ucretsiz maske - Ücretsiz Maske Kodları e-Devlet ve Hayat Eve Sığar Uygulamasında!

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 20 yaş üstü, 65 yaş altı vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılıyor. Başvurular, basvuru.turkiye.gov.tr üzerinden yapılıyor ve başvuru yapan vatandaşların cep telefonlarına maske temin kodu gönderiliyor. Vatandaşlarda bu kod sayesinde en yakın eczaneden maskelerini alabiliyorlar.

Ücretsiz maske temini için, aile üyelerine ait bilgileri basvuru.turkiye.gov.tr adresindeki forma girmemiz yeterli oluyor. Bu sayede her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkına sahip oluyor ve maskelerimizi herhangi bir eczaneden ücretsiz olarak alabiliyorsunuz.

>> Ücretsiz Maske Talep Formu

Ücretsiz Maske Dağıtımına Son Verildi!

Güncelleme: Maske dağıtımı ilk olarak PTT Kargo eliyle evlere servis olarak başladı. Yoğun talep ortalığı karıştırınca, başvurular e-devlet sitesine taşındı ve maskelerin dağıtımı eczanelere devredildi.

Bir süre eczaneler ile maske dağıtımı yapıldı fakat bu seferde sms ile kod gönderiminde sorunlar yaşanmaya başladı. Şimdi ise tekrar eczanelerde ücretli maske satışına başlandı ve devletimiz ücretsiz maske dağıtımını kesti.

Halen daha Hayat Eve Sığar uygulamasında “Maske Talep Et” butonu yer alsa da, haftalardır ücretsiz maske kodu verilmiyor. Ayrıca Türkiye.gov.tr altındaki basvuru.turkiye.gov.tr adresine baktığımızda da maske talep formunun toptan yayından kaldırıldığı görülüyor.

İsterseniz yinede Hayat Eve Sığar uygulamasını telefonunuza yükleyebilir ve ücretsiz maske kodu talep edebilirsiniz fakat ücretsiz maske kodu alamıyorsanız önünüzdeki tek seçenek eczanelerden yada marketlerden 1 tl karşılığında ücretli maske satın almak olacak..

Hayat Eve Sığar uygulamasını Google Play’de bu bağlantıdan, Apple Store’da bu bağlantıdan telefonunuza indirebilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner