LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Ücretsiz Maske Kodları e-Devlet ve Hayat Eve Sığar Uygulamasında! - kota-sorgula

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 20 yaş üstü, 65 yaş altı vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılıyor. Başvurular, basvuru.turkiye.gov.tr üzerinden yapılıyor ve başvuru yapan vatandaşların cep telefonlarına maske temin kodu gönderiliyor. Vatandaşlarda bu kod sayesinde en yakın eczaneden maskelerini alabiliyorlar.

Ücretsiz maske temini için, aile üyelerine ait bilgileri basvuru.turkiye.gov.tr adresindeki forma girmemiz yeterli oluyor. Bu sayede her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkına sahip oluyor ve maskelerimizi herhangi bir eczaneden ücretsiz olarak alabiliyorsunuz.

>> Ücretsiz Maske Talep Formu

Ücretsiz Maskeler Hayat Eve Sığar Uygulamasında!

Güncelleme: Maske dağıtımı ilk olarak PTT Kargo eliyle evlere servis olarak başladı. Yoğun talep ortalığı karıştırınca, başvurular e-devlet sitesine taşındı ve maskelerin dağıtımı Eczanelere devredildi.

Bir süre Eczaneler ile maske dağıtımı yapıldı fakat bu seferde sms ile kod gönderiminde sorunlar yaşanmaya başladı. Şimdi ise alternatif seçenek olarak Hayat Eve Sığar uygulaması devreye alındı.

Artık vatandaşlar e-devlet sitesi üzerinden form doldurmak yerine telefonlarına sağlık bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasını yükleyip, uygulamanın Sağlık Durumu sekmesi altından Maske Talep Et butonuna tıklayarak maske kodlarını talep edebiliyorlar. Sonrasında en yakın Eczaneye gidip, ilgili ekranda çıkan barkod ve maske kodu ile ücretsiz maskelerinizi teslim almak kalıyor.

Sizde eğer ücretsiz maske dağıtımından yararlanmak istiyorsanız, e-devlet sitesindeki formu doldurabilir yada Hayat Eve Sığar uygulamasından ücretsiz maske kodunuzu talep edebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar uygulamasını Google Play’de bu bağlantıdan, Apple Store’da bu bağlantıdan telefonunuza indirebilirsiniz.

20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstüne Maske Yok!

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşlar ise ücretsiz maske temininden yararlanamayacak. T.C. kimlik numarası ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uyuyorsanız maskeniz tarafınıza gönderilecek, kriterlere uymuyorsanız ücretsiz maske hakkından yararlanamayacaksınız.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 3 Mayıs 2020 tarihinde yayımlanmıştır.


    Garfield 18 Nisan 2020, 17:21

    Keep this going please, great job!

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020