Adıma Kayıtlı Şirket, İşletme ve Ortaklıklar (e-Devlet Sorgulama)

edevlet turkiyegovtr - Adıma Kayıtlı Şirket, İşletme ve Ortaklıklar (e-Devlet Sorgulama)

Sürekli takipçilerim belki bilirler, daha önce birkaç farklı yazı altında hayatımızı kolaylaştıracak, zaman kazandıracak e-devlet sorgulamalarını buradan paylaşmıştım. Şimdi e-devlet altına yepyeni bir sorgu hizmeti eklendi. Artık adımıza kayıtlı şirket, işletme ve ortaklıkları sorgulayabiliyoruz. 

Şirket kurup kurmadığımı bilemeyecek kadar salak mıyım? Hayır değilsiniz.

Bu hizmetin amacı başka! Bu hizmet sayesinde sizin bilgileriniz ile adınıza başkaları tarafından şirket/şirketler, işletme veya ortaklıklar kurulmuş mu? Mevcut şirketleriniz, işletmeleriniz yada ortaklıklarınız da sizden habersiz değişiklikler yapılmış mı? Bunları öğreneceksiniz.

Sorgulama yapabilmek için ya Gümrük bakanlığının web sitesini kullanacaksınız, yada Turkiye.gov.tr e-devlet sitesini. E-devlet sitesinde sadece kendi adınıza sorgu yapabilirsiniz fakat Gümrük bakanlığı sitesinde TC kimlik bilgilerini bildiklerinizin sorgulamalarını yapabilirsiniz.

>> Turkiye.gov.tr’den Sorgula

>> Gümrük Bakanlığı Sitesinden Sorgula

Yukarıdaki Turkiye.gov.tr bağlantısına tıkladığınızda sizden e-devlet hesabınıza girmenizi ister. Giriş seçeneklerinden birisiyle (mesela PTT’den aldığınız e-devlet şifreniz ile) sisteme giriş yaparsınız ve sorgulama otomatik olarak gerçekleştirilir. Adınıza kayıtlı şirket, işletme, ortalık yoksa sorgulama sonucu aşağıdaki gibi görüntülenecek.

sirketlerim edevlet sorgula - Adıma Kayıtlı Şirket, İşletme ve Ortaklıklar (e-Devlet Sorgulama)

Adınıza kayıtlı şirket, işletme veya ortaklık varsa, isimleri listelenir. Herhangi bir sorun görünmüyorsa rahatlayabilirsiniz. Ancak adınıza kayıtlı bilmediğiniz bir şirket, işletme veya ortaklık varsa durumu Ticaret Sicili Müdürlüğüne iletmeniz de yarar var.

Gümrük bakanlığı bağlantısında ise TC no dahil sorgu yapılacak kişiye ait kimlik bilgilerini girmeniz halinde sorgu işlemini başlatabilirsiniz. Sonuçlar aynı kaynaktan gelir bu sebeple iki yerden sorgu yapmanıza gerek kalmaz.

Sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Adli Sicil Kaydı Sorgulama
>> Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

– Reklamlar –

adbanner