Akbank Mobil Uygulamasından Steam Cüzdan Kodu Satın Almak

Akbank Mobil Uygulamasından Steam Cüzdan Kodu Satın Almak

Akbank mobil uygulaması üzerinden artık Steam cüzdan kodu satın alabiliyoruz.. Hemde en düşük 10 TL değil, 3 TL, 5 TL ve ayrıca üst rakamlarda.. Aslında zaten Steam arayüzünden bakiye yükleyebiliyoruz fakat bazı sınırlamalardan ötürü durum herkeste aynı olmuyor. Yani bazımız Steam’de kart bilgilerini girmek istemiyor, bazımız online alışverişi sevmiyor, güvenmiyor yada tercih etmiyor. Bu durumda işte Akbank müşterilerini bu basit çözüm kurtarıyor. 

Bu hizmet sadece Akbank müşterilerini bağlamaktadır. Farklı bir banka müşterisiyseniz yine diğer alternatif yolları kullanabilir, kendi bankanız üzerinden Steam kod almayı araştırabilir yada en basitinden bir İninal kart temin edip, İninal’dan Steam cüzdan kodu satın alabilirsiniz.

>> Steam Hesabına Para Yükleme ve Alışveriş Yöntemleri
>> Steam’den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Yapmak
>> Fiziksel Banka Kartı Olmadan Sanal Kart Alınabilir Mi?

Nasıl Yapıyoruz?

Akbank Direkt uygulamasını telefonunuza yüklüyorsunuz, hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve sağ üst Ödeme Yap butonuna dokunuyorsunuz. Karşınıza aşağıdaki ilk ekran geliyor. Listede göreceğiniz gibi artık Steam Cüzdan Kodu seçeneği var.

Steam Cüzdan Kodu seçeneğine dokunuyorsunuz, karşınıza sağdaki ikinci ekran geliyor.

Akbank Mobil Uygulamasından Steam Cüzdan Kodu Satın Almak

Steam cüzdan kodunu siz kullanacaksanız Kendi Adıma seçeneğine dokunuyorsunuz ve satın alım sonrası Steam cüzdan kodu Akbank hesabınızda kayıtlı iletişim mail adresinize gönderiliyor. (Aşağıdaki ilk ekran Kendi Adıma satın alım ekranına ait.)

Eğer Steam cüzdan kodunu birisine hediye edecekseniz Hediye Gönder seçeneğine dokunuyorsunuz ve satın alım sırasında hediye kodun gönderileceği kişinin bilgilerini giriyorsunuz. Ardından Steam cüzdan kodu o kişinin mail adresine gidiyor. (Aşağıdaki ikinci ekran Hediye Gönder satın alım ekranına ait.)

Akbank Mobil Uygulamasından Steam Cüzdan Kodu Satın Almak

Her şey tamam ise önce Steam cüzdan kodu miktarını seçiyorsunuz, ödemenin tahsil edileceği hesabı seçiyorsunuz, ardından Akbank satın alım onayı var, bu onayı veriyorsunuz. Ve onay ekranında şu bilgi notu çıkıyor;

Steam Hediye kartlarının iadesi ve geri ödemesi yapılmaz. Steam Hediye kartlarının tarafınıza ve hediye göndereceğiniz kişiye teslim edilebilmesi adına cep telefonu ve e-posta bilgileri Eğlence Fabrikası Sanat Ürünleri Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ve San. LTD. ŞTİ. ile paylaşılacaktır.

Eğer sorun yoksa, onay veriyor, satın alımı tamamlıyorsunuz.

Akbank bu satın alımdan şimdilik işlem ücreti almıyor. (Sonra ne yapar bilmiyorum.)

Satın Alım Sonrası!

Satın alım tamamlandığında Steam cüzdan kodunuz hem sms ile hemde mail ile size iletiliyor. (1-2 dakika bile sürmüyor.)

Artık geriye tek bir şey kalıyor; Steam uygulamasını açıyor, üst menüden Oyunlar > Steam Cüzdan Kodu Kullan [*] yolunu izliyor, elinizdeki 3 haneli 12 karakterli Steam cüzdan kodunu karşınızdaki boş kutucuğa girip Devam Et butonuna tıklıyorsunuz.

Steam bakiyemiz anında hesabınıza ekleniyor.

Bu hizmet şimdilik sadece Akbank mobil uygulaması Akbank Direkt üzerinden kullanılabiliyor. Yani Akbank Direkt web sürümünden kullanılamıyor. Ayrıca diğer bankalarında benzer uygulamaları muhakkak vardır ama onlarda sistem nasıldır bilemiyorum. Akbank Direk mobil uygulamalarını Google Play ve Apple Store üzerinden indirebilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.