Amazon.com ve Amazon.com.tr’den Kredi Kartı Nasıl Silinir?

Amazon online alışveriş sitesine kredi kartınızı eklediniz, alışverişinizi yaptınız. Yada 3d secure ve Cvv secure sorunu sebebi ile alışverişiniz tamamlanamadı… Ama kredi kartınız hesabınızda ekli kaldı? Peki birisi bu hesaba erişip kartınızı Amazon alışverişinde veya başka yerlerde kullanırsa ne olacak? Bence de kartı buradan silmek en iyisi.. 

Peki Nasıl Yapacağız? 

İşi en pratik haliyle anlamanız için; önce Amazon.com (Amazon.com.tr) hesabınıza giriş yapın ve sonrasında aşağıdaki linke tıklayın.

https://www.amazon.com/cpe/managepaymentmethods?ref_=ya_d_c_pmt_mpo
https://www.amazon.com.tr/cpe/managepaymentmethods?ref_=ya_d_c_pmt_mpo

Uzun yolu tercih ediyorsanız; sağ üst menüden Account & Lists > Your Account > Payment Options (Hesabım > Ödeme Seçenekleri) yolunu izleyin. Payment Options (Ödeme Seçenekleri) sayfasına ulaştıysanız paylaştığım linke tıklamış kadar oldunuz.

Şimdi sayfada kart bilgilerinizin göründüğü yere odaklanın.

Sağ taraftaki aşağı ok tuşuna basarak açılır menünün açılmasını sağlayın. Açılan menüde sağ tarafta Delete (Sil) ve Edit (Düzenle) butonlarını göreceksiniz. Kartınızı silmek istiyorsanız işte aradığınız seçenek orada!

Delete (Sil) tuşuna basın, ardından karşınıza gelen onay ekranında da Confirm Delete (Silme işlemini onayla) butonuna basarak hesabınızda ekli kredi kartını hesabınızdan tamamen kaldırın.

Sonraki bildirim ekranında aşağıdakine benzer bir not görüyorsanız kartı silme işlemi başarılı oldu.

Visa ending in xxxx has been deleted. Add a payment method below to update your account.
Ödeme Yöntemi Silinmiştir.

Kartınızı sildiğiniz için sonradan kart eklemede yada geçmiş alışverişlerinizde herhangi bir sorun yaşanmaz. Korkmanıza gerek yok. Sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Otomatik Yenilenen Amazon Prime Aboneliğini İptal Etme!

– Reklamlar –