Apple Appstore’da Bulunmayan Android Oyunları

android appleios zpsu8oe9sdi - Apple Appstore'da Bulunmayan Android Oyunları

Apple ios ve Google Android çekişmesinde hep Apple fanları bastırır “Apple’daki uygulamalar Android’de yok” diye. Ancak tam tersini söyleyen ve ispatlayan pek göremezsiniz. Bunun sebebi muhtemelen her iki platformu iyi araştıramamış olmalarıdır. Yoksa Google Play’de olup Apple Appstore’da bulamayacağınız, yani İphone ve İpad’lerinizde oynayamacağınız oyunlar yok mu? Tabiki var.

Kaynak olması için üstün körü bir araştırma yaptım ve sizler için Android cihazlarda oynama fırsatı bulup, Apple cihazlarda henüz olmayan ve belki hiç oynanamayacak oyunları listeledim. Hemen listemize geçelim. (Eğer listede hatam varsa, listelediğim oyunlardan biri, birkaçı Appstore’da varsa veya sonradan eklenirse lütfen uyarın!)

1- Half Life: Klasik ve en sevdiğim bilgisayar oyunlarından ilki; Half Life. Bilgisayarlarımızda oynadığımız bu oyunu Android cihazlarımızda botlu veya online seçenekleri ile oynayabiliyoruz. Oyun birebir orijinal, ama sadece Android cihazlar için port edilmiş. Yani Apple cihazlara kurma şansı şimdilik yok.

2- Counter Strike 1.6: İnternet cafelerin yıllardır en popüler oyunlarından biri; Counter Strike. Birebir orijinal CS oyununun 1.6 versiyonunu botlu veya online seçenekleri ile Android cihazınızda oynayabiliyorsunuz. (Oyunun kurulumu için CS dosyalarını Xash klasörüne atmanız ve cs16 client uygulamasını cihazınıza kurmanız gerekiyor.)

3- Waldschrat Studios Oyunları: Harika grafikler ve sürüş deneyimi sunan 3 adet park oyunu. Ama hiçbiri Apple Appstore’da yok. Oyunların isimleri; Parking Reloaded, Backyard Parking, Street Unlimited, Valley Parking 3D.

4- Games89 Oyunları: Rus yapımı 3 harika kamyon sürüş/park oyunu. Ne yazık ki hiçbiri Apple Appstore’da yok. Oyunların isimleri; Truck Driver Crazy, Truck Driver Crazy2, Truck Driver New Parking.

5- Woodball: Türk yapımı ve eski bir klasiğin mobile uyarlanmış hali. Yaşı genç olanlar bu oyunu anımayabilir ama eskiler iyi bilirler. Oyun şimdilik Apple Appstore’da yok.

6- Osman Elbeyi Oyunları: Osman Elbeyi isimli geliştiriciye ait oyun serisi. Toplamda 4 oyun var. Ama bu oyunlardan sadece Car driver 2 Appstore’da var, diğerleri yok. Oyunların isimleri; Car Driver2 Easy, Car Driver2 Hard, Car Driver3, Car Driver4. (Serinin ilk oyunu çok amatördü. Appstore’da olmasa da olur.)

7- Real Car Parking: Grafikleri ve oynanışı ile gayet başarılı bir park oyunu. Şimdilik Appstore’da yok.

8- Overtake: Traffic Racing: Grafikleri, oynanışı harika bir oyun. Tek kötü yanı kamera açısının değiştirilmiyor olması. Şimdilik Appstore’da yok.

9- Dig And Run Racoon: Oynanış tarzı Santa Lost Gifts oyunu ile aynı olan bir başka oyun. Oynaması gerçekten çok keyifli ve Google Play’de de kıymeti pek anlaşılamamış, harcanmış bir oyun. Ne yazık ki Apple Appstore’da yok.

10- Jack Adventures Oyunları: Az önceki iki oyuna benzeyen ama oynanış açısından azıcık farklı bir oyun serisi. Biraz refleks biraz zeka ve bulmaca çözme yeteneği.. Ne yazık ki Apple Appstore’da yok.

11- Boxelbot Platformer World: Farklı tarzıyla sevebileceğiniz bir platform oyunu. Oyunu aradım taradım Appstore’da bulamadım.

12- Hammerhead Studio Oyunları: Harika grafikleri olmasa da oynaması keyifli birkaç oyun geliştirmiş olan Hammer studio ne yazık ki Appstore’da yok.

13- ABGames89 Oyunları: Dirt Rally Driver HD, Russian Car Driver ZIL 130, Russian Car Driver, Russian Offroad Pickup Driver gibi oyunlarını severek oynadığım ABGames89 ne yazık ki Appstore’da yok.

Bunlar sadece benim Android işletim sistemli telefon ve tabletimde severek oynadığım ancak Appstore’da bulamadığım oyunlar. Eğer sizinde bildiğiniz oyunlar varsa isimlerini yorum panelinden yazabilirsiniz. Sadece Android oyunları değil, Appstore’da olan ancak Google Play’de olmayan oyunların isimlerini de paylaşabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner