LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Türk Telekom Avea, Turkcell ve Vodafone'da Numara Değişikliği - cep-telefonu-teknoloji-haber

Avea, Turkcell, Vodafone aboneleri aylık limitler dahilinde ve belirli bir ücret karşılığında aktif gsm numaralarını değiştirebiliyorlar. Mevcut gsm operatörünün korunduğu, sadece gsm numaranızın değiştiği bu sistemde bir gsm operatörü sadece faturalı hatlara bu hakkı tanırken bir diğeri hem faturalı hemde faturasız hatlara böyle bir şans veriyor. Peki bu sistem üç gsm operatöründe nasıl işliyor? Koşullar neler? Ücretlendirme nasıl?

2016 itibari ile ücretlendirme değişti.

Türk Telekom Avea’da numara değişikliği;

Avea, hem faturalı hemde faturasız hat abonelerine numara değiştirme imkanı veriyor. Ücretlendirme sabit 10 (2016 zamlı hali) 20 TL. Numara değişikliği için; hattın sizin adınıza olması ve faturasız hattınızda en az 20 TL bulunması gerekiyor. Hizmet bedeli numara değişiminden sonra ön ödemeli hat bakiyenizden düşülüyor. Faturalı hatlarda ise değişiklik ücreti bir sonraki ay faturanıza yansıtılıyor ve numara değişikliği her ay 1 kez yapılabiliyor.

Numara değişikliğini Avea online işlem merkezinden, Avea müşteri hizmetlerini arayarak veya Avea bayilerine uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz. Hat taşıma ile gelenler ise 6 ay sonrasında Avea’nın numara değişikliğinden yararlanmaya başlıyorlar.

Avea müşteri hizmetleri: 444 1 500

Turkcell’de numara değişikliği;

Turkcell’de Avea gibi hem faturalı hem de faturasız hat abonelerine numara değiştirme imkanı sunuyor. Hat sizin adınıza kayıtlı ise kimlik bilgileriniz ile, hat başkasının adına kayıtlı ise hat sahibinden alacağınız vekalet belgesi ve kendi kimliğiniz ile Turkcell iletişim merkezlerine başvurmanız gerekiyor. Numara değişikliği işlemi sadece Turkcell iletişim merkezleri ve Turkcell müşteri hizmetlerinden yapılabiliyor. Ücretlendirme ise bireysel aboneler için sabit (2016 zamlı hali) 20 TL.

Turkcell müşteri hizmetleri: Turkcell hatlardan sadece 532, Sabit ve diğer hatlardan 0 532 532 00 00

Vodafone’da numara değişikliği;

Vodafone, sadece faturasız hat abonelerine numara değiştirme imkanı veriyor. Yine hattın sizin adınıza kayıtlı olması gerekiyor ve hizmet bedeli 12 (2016 zamlı hali) 15 TL olarak belirlenmiş. Vodafone’da da numara değişikliği ayda 1 kez yapılabiliyor ve numara değişikliğini sadece Vodafone cep merkezleri ile Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kesin olmayan bilgi;Numaranızın 054X ile başlıyor olması gerekiyor. Taşınarak gelen numaralarda (554, 532 gibi) numara değişikliği yapılamıyor.

Vodafone müşteri hizmetleri: Vodafone hatlardan sadece 542, Sabit hatlardan 444 1 542

Adınıza kayıtlı kaç adet gsm numarası olduğunu e-devlet sitesi turkiye.gov.tr‘den sorgulayabilirsiniz. Detaylar için diğer yazıma göz atabilirsiniz.

>> Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama (E-devlet)

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 11 Aralık 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


  Lordiz 27 Ağustos 2016, 14:33

  @keyboard_ist; Şuan güncel durumu bilemiyorum ama bildiğim kadarıyla baştaki 3 rakam 532, 542, 554 vs değiştirilemiyordu. Gsm operatörüne sorabilirsiniz.

  Ferhat Özdemir 25 Eylül 2018, 20:29

  Numaramı Türktelekom taşıdım numaramın ilk üç hanesini değiştire bilirmişim ödenek 544 ü 555 yapa bilirmiyiö

  Lordiz 25 Eylül 2018, 20:33

  @Ferhat Özdemir; Merhaba. Vodafone’dan Türk Telekom’a numara taşıdıysanız numara değişimlerine Vodafone bakar. İlk 3 rakamı değiştirmek için Türk Telekom’dan yeni bir hat alacaksınız yada Vodafone’dan numara değişikliği yapacaksınız.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019