LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Bankalara Yeni Gelir Kaynağı 'Kart Kullanmama Bedeli' - karma

Bankalar vatandaşı soymak için yeni bir yol daha geliştirdi. Yıllardır kart kullanım bedeli altında vatandaşı soyan bankalar bu kez de ‘kart kullanmama bedeli’ adı altında vatandaşı soyuyor. Kredi kartı almaya karar verirken çok da dikkat etmediğimiz harcama dışı kesintiler, kabarık ekstreler geldiği zaman gündeme geliyor. Birçok vatandaş, kredi kartını kullanmadığı halde kart aidatı dışında ödediği kesintilerden yakınıyor. Bunların başını, vatandaşın farkında bile olmadığı ‘işlemsizlik ücreti’ çekiyor. Kartınızı kullanmadığınız 3 aylık dönem içerisinde kesilen bu ücret yaklaşık olarak 8 TL civarında.

Yani kartınızla 3 ay boyunca hiçbir harcama yapmazsanız bankaya 8 TL ödeyeceksiniz. Siz kartınızı kullanmadığınız için borcum yok diye düşünürken o 8 liraya da faiz eklenecek. Bir süre sonra da yüklü bir borç ile karşı karşıya kalacaksınız.

Bu durumdan kurtulmak için kartınızı iptal ettirmek mi istediniz? Bu kez de karşınıza banka bir çok şart koşuyor. Yani banka her şekilde soygunu gerçekleştirmiş oluyor…

Kaynak: UlusalPost.com

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Ocak 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019