Battlefield Mobil Oyunu “Battlefield Mobile” 2022’de Geliyor!

battlefield mobil oyunu - Battlefield Mobil Oyunu "Battlefield Mobile" 2022'de Geliyor!

PC ve konsollarda en sevdiğiniz savaş aksiyon oyunu serisini sorsam, ya Call of Duty ya da Battlefield dersiniz. COD sevenler Battlefield sevmez, Battlefield’ciler COD serisini sevmez ama bir gerçek var ki, her ikisi de harika oyun serileridir.. Ancak EA games’in Battlefield’i pazarlama konusunda Activision’dan daha beceriksiz olduğunu söylemem gerekir. Biliyorsunuz ki 2019 senesinde mobil cihazlar için harika bir COD oyunu yayınlandı ve o oyun 3 senedir sürekli güncelleniyor. Fakat EA Games 3 senedir uyuyor..

Fakat güzel bir haberim var;

EA Games Uyanıyor!

Dice genel müdürü Oskar Gabrielson’ın EA.com blogundaki paylaşımına bakılırsa; EA, Battlefield’in mobil cihazlara özel bir versiyonunu geliştiriyor ve Battlefield Mobile isimli oyun 2022 senesinde geliyor!

Fakat ne geldiğini tam olarak bilmiyoruz.. Ortada bir görsel, trailer yada oynanış videosu yok. Oyunda battle royale modu olacak mı? belli değil.. Sadece söylenilen şu; “oyun yıllardır prototip olarak geliştiriliyordu ve 2022 yılında mobil platformlarda yayınlanacak.”

Oyunu senelerdir geliştirdiklerine inanmadım ama sonunda mobil cihazlar için bir oyun yaptıklarına inandım.

Oyun, EA’nın 2018 yılında satın aldığı Industrial Toys tarafından geliştiriliyor ve Oskar Gabrielson’a göre, hareket halindeyken Battlefield’i gerçeğe dönüştürecek kapsamlı bir savaş oyunu geliyor..

Peki bu ne demek?

Sanırım Battlefield mobil, akıllı telefonlar için artırılmış gerçeklik odaklı bir oyun olacak. Ya da akıllarında başka bir şey var. Veya biraz heyecan yaratmak istediler..

Oyunun şuan test dönemine girdiğini ve bilindik Battlefield oyunlarından daha kapsamlı bir deneyim sunacağını söyleyen Gabrielson, yazısını şöyle sonlandırıyor;

Daha fazla detayın gelmesini bekleyin. Size önümüzdeki iki Battlefield oyununu göstermek için sabırsızlanıyorum!

Şahsen ben heyecanlandım ama AR oyunlarını bir türlü sevemedim. Eğer bir AR oyun geliyorsa, muhtemelen oynamam.

Bu arada iki Battlefield oyunu derken, Battlefield mobile ile birlikte geliştirilen Battlefield 6 oyununu da atlamayalım!. Battlefield serisinin en yenisi Battlefield 6, 2021 sonuna doğru, Eylül-Aralık gibi yayınlanacak. Yeni oyunun detaylı tanıtımı ise Mayıs ayında yapılacak.

Bakalım yeni Battlefield oyunları nasıl olacak?

Güncelleme: Merakla beklenen Battlefield Mobile, dünya genelinde erişime açılmadan önce beta testler için Google Play’deki yerini aldı. Oyun şuan için sadece belirli bölgelerde ve beta testlere erişim hakkı olanlar tarafından indirilebiliyor. 2022 senesinde ise oyun genel erişime açılacak. Oyunun Google Play bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz.

>> Google Play’de Battlefield Mobile

Battlefield mobili beklerken, COD Mobile’de lootlamaya devam..

>> Ücretsiz Call of Duty Oyunu “Call of Duty Mobile”

UYARI!

Battlefield Mobile haberi düşer düşmez, bazı kurnaz arkadaşlar hemen Battlefield Mobile İndir başlıklı videolar paylaşmaya başladılar. Fakat henüz indirilebilecek bir oyun yok ortada.! Hatta beta test apk’si de yok.. Sadece Battlefield’e benzeyen Çin yapımı mobil oyunlar var ve sanırım bunları indirtiyorlar..

Eğer yakın gelecekte resmi bir Battlefield mobile apk’si felan paylaşılır yada beta testleri olursa, bu yazımın altından duyurusunu yaparım. O zamana kadar lütfen tuzaklara dikkat.

– Reklamlar –