Bilibili.com Responsive Embed Kodu ile Yazılara Video Gömmek

web tasarim - Bilibili.com Responsive Embed Kodu ile Yazılara Video Gömmek

Çok fazla bilinmeyen bir video paylaşım platformu Bilibili.com.. Biz bilmiyoruz ancak Çin’de epey meşhur bir site. Bir blog yazarıysanız nadiren burada yayınlanmış videoları embed olarak almanız gerekebiliyor ama sitenin Çince olmasından ve embed kodunun WordPress gibi scriptlerde çözünürlük sorunu çıkartmasından kaynaklı saniyelik video gömme işi dakikalarca uğraştırabiliyor.

Peki Bilibili.com Videoları için Hangi Embed Kodunu Kullanıyoruz?

Bilibili.com’dan normal şartlarda embed kodu alacaksanız, ilgili video sayfasında, videoların tam altında yer alan paylaşım butonuna tıklıyor, embed kodunun sağındaki mavi buton ile embed kodunu kopyalıyorsunuz.

bilibilicom embed - Bilibili.com Responsive Embed Kodu ile Yazılara Video Gömmek

Fakat bu embed kodu bazı scriptlerde çözünürlük sorunu çıkarmakla beraber, amp hataları üretecek kadarda ortalığı karıştırabiliyor. Bu nedenle böyle bir sorun yaşadığınızda el ile aşağıdaki embed kodunu düzenleyip, doğrudan bu kodu kullanmanız gerekiyor.

<iframe src="https://player.bilibili.com/player.html?aid=VİDEO-AİD-BURAYA" scrolling="no" border="0" frameborder="no" framespacing="0" allowfullscreen="true" style="width: 640px; height: 430px; max-width: 100%"></iframe>

Yukarıdaki embed kodunda sadece aid alanını değiştiriyoruz ve aid kodunu da paylaşacağımız videonun embed kodundan alıyoruz. Ekstradan eğer videonun boyutunu farklı şekilde ayarlamak istiyorsak, width ve height değerlerini değiştiriyoruz.

Her videonun aid kodu ise, embed kodu içindeki aid= etiketinin peşinden paylaşılıyor.

<iframe src="//player.bilibili.com/player.html?aid=627539452&bvid=BV1jt4y1i7Ya&cid=250478813&page=1" scrolling="no" border="0" frameborder="no" framespacing="0" allowfullscreen="true"> </iframe>

Konuyla alakalı yardım gerekirse, sorunuzu yorum yazarak gönderebilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner