Bus Simulator 18: “Geçilemeyen Görev %85 Kazanan Rotalar”

Bus Simulator 18: "Geçilemeyen Görev %85 Kazanan Rotalar"

Yakın zamanda yeni bir simülasyon oyunumuz daha oldu. Video oyun geliştiricisi Stillalive Studios tarafından geliştirilen Bus Simulator 18, video oyun dağıtımcısı Astragan Entarteinment tarafından Steam platformunda yayınlandı. Daha önceki sürüm Bus Simulator 16’ya epey fark atan oyun, henüz tam optimize olmasa da buna rağmen oyun severlerin yeni gözdesi olmuş durumda. Alacağı güncellemeler ile American Truck Simulator seviyesine ulaşmasını temenni ettiğim oyun, Steamde 57 TL fiyat etiketi ile satılıyor

>> Bus Simulator 18 için Türkiye Plaka Modu
>> Bus Simulator 18 için İzmir Eshot Otobüs Modu
>> Bus Simulator 18 için Ankara EGO Otobüs Modu

57 TL belki biraz pahalı gelmiş olabilir ama bu fiyatın diğer ülkelerde 147 TL civarında olduğunu da belirtmek istiyor ve asıl konumuza geçiyorum..

Oyunu alıp oynayanların optimizasyon sorunlarından sonra karşılacağı ikinci bir sorun mevcut, görevlerden birisi geçilemiyor. Çünkü Türkçe çeviride hata var ve olayın tam olarak ne olduğunu anlayamadığımızdan görevi bir türlü tamamlayamıyoruz.

Görev tam olarak şu; (Kilidi açılmış) otobüs duraklarının %85’i şoförlerle para kazanan rotalarda olmalıdır. Şu anda karlı rotalardaki tüm otobüs duraklarının %ProfitPercentage% yüzdesine sahipsin. Vurgulanan otobüs durakları para kazandırmıyor.

Bus Simulator 18: "Geçilemeyen Görev %85 Kazanan Rotalar"

Resimde de gördüğünüz gibi çeviri hatası sebebi ile % kaç olduğunu göremiyoruz.

Bu sorunu oyun dilini İngilizce yada bildiğiniz başka bir dile çevirerek aşabiliyoruz. Ancak olayın bir sonraki adımı var.. % değeri 85’in atında ise bunu nasıl yükselteceğiz?

Bunun için yapmanız gereken şey; sol üstteki görev notunun yanındaki ataça tıklayın ve onu oraya sabitleyin, ardından kazandırmayan duraklara bakın. Kazandırmayan duraklarda mor rengin yanıp söndüğünü göreceksiniz.

Şimdi sağ taraftaki mevcut rotalarınızı haritadaki mor alanları kapsayacak şekilde düzenleyerek genişletin. Tabi rotaları genişlettikten sonra her rotayı 1 kez sürmeyi de unutmayın. Aksi halde görevlendireceğiniz şoförler kazanç elde edemeyecekler.

Örnek olması için kendi rotalarımın ekran görüntüsünü ekliyorum. Resimden seçebilirseniz aynı şekilde 5 rota oluşturur, geçilemeyen görevi geçebilirsiniz.

Bus Simulator 18: "Geçilemeyen Görev %85 Kazanan Rotalar"

Bu şekilde yaptığınızda geçilmeyen görevi geçmiş olacaksınız.

Bus Simulator 18: "Geçilemeyen Görev %85 Kazanan Rotalar"

Alternatif çözüm önerileriniz yada sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

EKLEME: 

Oyunun ilerleyen bölümlerinde bir görev daha var kafa karıştıran.. “en az 4 NPC şoförü ve otobüsü” diyor. Aslında o da bir çeviri hatası sanırım. NPC’nin açılımı kişi olmayan demek, yani şoför kullanacaksınız.

Ayrıca rotada biraz karışık, bu sebeple kafa karışıklığı oluşabiliyor. Bende sizi bu karışıklıktan kurtarmak için hemen aşağıda izlemeniz gereken rotayı paylaşıyorum.

Bus Simulator 18: "Geçilemeyen Görev %85 Kazanan Rotalar"

Yukarıdaki rotayı oluşturun, bu rotaya 4 cng aracı ve 4 şoför koyun. Ardından da uyarılara aldırış etmeden körüklü olmayan herhangi bir Citaro ile bir kez rotada görev tamamlayın.

EKLEME 2: 

Oyuna 16 Ağustos tarihinde yeni bir güncelleme geldi ve bu güncelleme ile yeni ücretsiz görevler eklendi. Bunlardan ilkinde doğru rotayı oluşturmak epey zorlayıcı olduğundan kendi çözümümü paylaşmak istiyorum.

Görev şu;

Aşağıdaki durakları içeren bir rotada gelir elde etmek için aşağıdaki durakları kullan: Otogar, Ana İstasyon, Belediye Konağı, Katedral, At Değirmeni Ara Yolu, South Spoke, Peacekogel Çiftliği, Steineck Şapeli, Shipwright’s Ara Yolu
– Rota Süresi 34:00’dan az
– tam 9 durak

Doğru rota şu;

Bus Simulator 18: "Geçilemeyen Görev %85 Kazanan Rotalar"

Bu rotayı oluşturduğunuzda rota süresi 31:18 dakika olacak ve tüm durakları gelir elde ederek tamamladığınızda da o görevi tamamlamış olacaksınız.

Bus Simulator 18: Hatıra Eşyalar ve Evli Mutlu Çift