Cyberpunk 2077 için Beklenen Resmi Mod Desteği “RedMod” ile Yayında!

cyberpunk2077 enucuz enuygun fiyat satinal - Cyberpunk 2077 için Beklenen Resmi Mod Desteği "RedMod" ile Yayında!

Cyberpunk 2077 oyunu yepyeni bir güncelleme aldı. Patch 1.6 isimli bu güncelleme 6 Eylül 2022 itibari ile erişime açıldı ve oyun artık resmi olarak mod desteği kazanmış oldu. Bundan böyle resmi olarak Cyberpunk 2077 uyumlu modlar geliştirebilecek veya geliştirilmiş modları oyunumuza kolayca yükleyebileceğiz!

RedMod DLC Nedir?

RedMod, CD projekt’in Cyberpunk 2077 oyunu için getirdiği resmi mod desteğini oyuna entegre eden ücretsiz bir dlc’dir. Bu dlc ve onunla birlikte sunulan WolvenKit mod aracı sayesinde, oyunla uyumlu modlar geliştirebilir, önceden geliştirilmiş modları oyunumuza yükleyebiliriz.

RedMod kullanmaya başlamak için yapacağımız ilk şey, ücretsiz olarak sunulan RedMod dlc’sini oyunumuza yüklemek olacaktır. Sonrasında da oyunun RedMod desteğini aktif ederek, RedMod listesinde görünen modlarımızı oyunumuzda kullanmaya başlayacağız.

NOT: RedMod DLC’si oyunu ilk yüklemeniz ya da güncellemenizde otomatik olarak indiriliyor ve oyunu ilk açışınızda karşınıza gelen RedLauncher’da dişli simgesi altından RedMod’u kapatıp açabiliyorsunuz.

– RedMod dlc’sini, doğrudan oyununuzu satın aldığınız (Steam, EpicGames, Gog) mağaza sayfasından indirebilir,

– Önceden mods klasörüne yüklediğiniz modları oyun içindeki mod listesinden seçerek aktif edebilirsiniz.

REDmod modlama aracını oyun klasöründen ( \Cyberpunk 2077 \tools \redmod \bin \redMod.exe ) çalıştırabilirsiniz.

Modları yüklemek için, seçilen mod dosyasını modun kurulum talimatlarında belirtildiği gibi uygun oyun klasörüne kopyalamalı.. Yeni, REDmod uyumlu modları \Cyberpunk 2077\mods klasörüne yerleştirilmelisiniz.

Eğer oyununuzda RedMod aktif olmaz ise oyun başlatıcı özelliklerine -modded komutunu ekleyerek RedMod desteğini aktif edebilirsiniz.

💥 Oyuna yükleyeceğiniz yeni RedMod uyumlu modları yine eskisi gibi NexusMods.com web sitesinde indirebilirsiniz. Fakat sitedeki çoğu mod halen güncel olmadığı için eğer eski bir mod indiriyorsanız yine eskisi gibi yüklemeniz gerektiğini, aksi halde oyunun çökebileceğini unutmayın.

NOT: Eski yöntemle yüklediğiniz RedMod uyumu olmayan modlar halen oyununuzda çalışmaya devam edecek fakat bu eski modları RedMod menüsünde göremeyeceksiniz.

RedMod hakkında daha fazla detay için bu bağlantıya bakabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner