Cyberpunk 2077’de Ana Hikaye Bittikten Sonra Açık Dünyaya Dönmek?

Cyberpunk 2077'de Ana Hikaye Bittikten Sonra Açık Dünyaya Dönmek?

Cyberpunk 2077 yazılarına devam ediyoruz.. Bu sefer ki mevzu; Cyberpunk 2077’nin meçhule giden finali.. Biliyorsunuz ki Cyberpunk 2077, açık dünya bir rol yapma oyunu. Adamlar kocaman bir harita yapmış, içine onlarca sokak ve açılabilir kapısı yada camı olan binlerce ev, dükkan koymuş. Siber yükseltmeleri yaparsanız çatılarda bile fink atıyorsunuz. Ancak olurda oyunun final görevini oynarsanız! final sonrası açık dünyaya geri dönemiyorsunuz..

Ana Hikaye Final Görevi; Embers’ta Hanako’la Buluşma!

Her şey tam olarak burada kilitleniyor. Kendinizi görevleri yapmaya kaptırıyorsunuz ve bu görev gelip çattığında bundan sonra ne olacağına dair karşınıza çıkan uyarı notunu bile hızlıca geçip malum sona ilerliyorsunuz..

Cyberpunk 2077'de Ana Hikaye Bittikten Sonra Açık Dünyaya Dönmek?

Aslında burada yapmanız gereken şey şu; uyarı metnini C tuşu ile kapatıp, arkanızı dönerek oradan uzaklaşmak.

Eğer ki asansöre binerseniz, bundan sonra açık dünya ile bağınızı kesen ve sizi emeği geçenler listesine ulaştıracak olan final görevi oynamaya başlıyorsunuz.

Final görevi yaptınız, otomatik kayıt oluşturuldu, emeği geçenler listesini hayran hayran izlediniz ve artık karşınıza şu teşekkür ekranı geliyor;

Cyberpunk 2077'de Ana Hikaye Bittikten Sonra Açık Dünyaya Dönmek?

Burada iki seçeneğiniz bulunuyor; Bir iş daha yapayım derseniz, az önce yukarıda görüntüsünü paylaştığım son görevin tam önünden tekrar başa alıyorsunuz.. Buradan sonra asansöre binmiyor, ama finali de bitirmediğiniz bir açık dünyaya yol alıyorsunuz..

Asansöre binerseniz, tekrar final görevi oynamaya başlıyor, tekrar emeği geçenler ekranına kadar yol alıyorsunuz. Ve yine aynı teşekkür ekranı geliyor.

Yada Menüye Dön seçeneği ile oyundan çıkışın yolunu tutuyorsunuz. Yada isterseniz kayıtlı ilerlemelerden birini seçerek yine finali yapmadığınız bir seviyeye dönüyorsunuz.

Çok Saçma Değil Mi?

Bunu neden böyle yaptıklarını anlamıyorum fakat bazı forumlarda bunun bilerek böyle yapıldığı, sonradan gelecek dlc’ler için açık kapı bırakıldığı ve ayrıca bunu böyle yaptıklarında oyunun birden fazla sonunu tekrar tekrar oynama şansı verildiği söyleniyor.

Şimdi bu böyle kalacaksa, bundan sonra Cyberpunk 2077 oynayacak yada finali yanlışlıkla bitiren arkadaşlara şu önerilerde bulunmak istiyorum..

  • Henüz Hanako ile buluşma görevine gelmediyseniz, oraya hiç gitmeden diğer görevlere ve açık dünyaya odaklanın.
  • Hanako ile buluşmadınız fakat finali merak ediyorsanız, finali oynayın ve sonrasında son kayıttan Hanako ile buluşmayıp açık dünyaya geri dönün. Ne zaman tüm açık dünyadan sıkıldınız, karakterinizin en güçlü haliyle finali tekrar oynayın. (Ama Hanako görevini yapmadığınız sürece size bu görevin bildirimi görünmeye devam edecek..)
  • Hanako ile buluştunuz, final görevini bitirdiniz; otomatik kayıtlardan Hanako ile buluşmaya geri dönüp finali hiç oynamamış gibi açık dünyada oynamaya devam edin.

Diyelim ki birkaç ay sonra dlc ile yeni görevler, yeni bir hikaye geldi; muhtemelen final görevin sonrasına bir bağlantı yapılacaktır ve sizde bu aşamadan sonra tekrar finali oynayarak dlc görevlerine geçiş yapabilirsiniz.

Ancak her ihtimale karşı oyunun kayıt dosyalarının olduğu dizinden hem finali bitirdiğiniz tam yedeği, hem de final sonrası sağlam bir yedeği zip’leyerek saklamanızı öneririm.

Oyun kayıt dosyalarına erişim için aşağıdaki yazıma göz atabilirsiniz.

>> Cyberpunk 2077 Oyun İlerleme Kayıtları Konumu