Digitürk Play Nedir? Nasıldır? Para Vermeye Değer mi?

Digitürk Play Nedir? Nasıldır? Para Vermeye Değer mi?

Digitürk Play, Digitürk dijital platformunun internet üstünden sağladığı hizmetinin adıdır. Tıpkı Netflix gibi, Amazon Prime video yada Hulu tv gibi, her ay sabit bir ücret ödersiniz ve bu ücreti ödediğiniz sürece Digitürk Play arşivinde size ne sunuluyorsa tüm o içeriklerden internet olan her yerde yararlanabilirsiniz. Digitürk abonesi olmanız gerekmez ve Digitürk Play’de mecburi abonelik sistemi yoktur. Devam etmek istemiyorsanız aylık ücreti ödemezsiniz, olur biter.

Hatta Digitürk Play sistemine üye olurken; rahatsız edilmek, pazarlama bilgileri almak istemediğinizi de belirtirseniz, bu sisteme kayıt oldunuz diye Digitürk’den kimseler sizi taciz etmez, reklam, pazarlama mesajları almazsınız.

DİGİTÜRK PLAY, BEINCONNECT’E TAŞINDI!

Yazımı, 2018 senesinde yayımlamıştım ve o zamanlar BeinConnect sadece Digitürk abonelerine özeldi. Bizler, Digitürk abonesi olmayanlarda sadece Digitürk Play’den yararlanabiliyorduk. Fakat yakın zamanda, Kasım (2019) ayında, BeinConnect tüm internet kullanıcılarının erişimine açıldı ve Digitürk Play’de BeinConnect ile birleştirildi.

Bundan sonra, eğer geçmişte Digitürk Play aboneliğiniz varsa, eski giriş bilgileriniz ile www.beinconnect.com.tr üzerinden yada BeinConnect uygulamalarından giriş yapabilecek ve istediğiniz zaman taahhütsüz, aylık paketlerden birisini satın alabileceksiniz.

Digitürk Play ile BeinConnect’in birleşmesinden sonra, aşağıda paylaştığım arşiv daha da genişlemiş ve daha fazla içerik izleyicilerin erişimine açılmış oldu. Fakat diğer taraftan BeinConnect’in paket fiyatlarının, Digitürk Play’e göre biraz yüksek kaldığı bir gerçek.

BeinConnect’i tanıttığım detaylı kıyaslama yazıma aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

>> Netflix Alternatifi “BeinConnect”

Digitürk Play Paketleri ve Fiyatlar!

Digitürk Play’de 3 paket mevcut. Bunların hepsinin kendine göre ücretlendirmesi var. İsterseniz bir tanesini, isterseniz hepsini, aylık yada yıllık olarak satın alabilirsiniz. İsterseniz birini 1 ay satın alır, sonraki ay diğerine geçebilirsiniz. Yani Digitürk Play’de bir zorlama yok. Seçim sizin.

Paketlerin isimleri; 

  • Eğlence Paketi,
  • Süper Lig Paketi,
  • Spor Extra+ Paketi.

Eğlence Paketi!

Bu paket, adından anlayacağınız üzere aile’lere yönelik bir paket ve içerisinde sadece dizi, film, çizgi film ve belgesel var. İsterseniz hazır içerikleri, dizileri, filmleri izlersiniz, isterseniz canlı tv kanallarını izlersiniz, isterseniz yeni filmlerden istediğinizi kiralarsınız. Dizi bakımından çok zengin içeriği olmasa da film ve canlı tv kanalları açısından verilen parayı hak ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

PC, tablet ve akıllı telefon için paket fiyatı; aylık 6.99 TL.

Eğer bu pakete smart tv üzerinden Digitürk Play Plus uygulaması ile erişim sağlamak isterseniz ödeyeceğiniz ücret; 10 TL.

Pakete 4 tl fazla ödediğinizde Digitürk Play içeriğine akıllı tv üzerinden (Digitürk Play Plus uygulaması ile) erişme hakkı kazanırsınız. Aksi halde smart tv’nin tarayıcısından Digitürk Play sitesine girseniz de dizileri, filmleri ve canlı yayınları tarayıcı üzerinden izleyemezsiniz. (Digitürk, yayınlar için Octoshape isimli bir uygulama kullanıyor. Bu uygulama smart tv tarayıcısına kurulamadığından içerikleri izleyemiyorsunuz.)

Yani Digitürk Play içeriğini televizyondan izlemek istiyorsanız 10 TL ödeyerek tv erişimini de satın almanız gerekiyor. Tabi bunu yapınca pc, tablet, telefon erişiminde olduğu gibi tüm canlı yayınları izleme şansınız olmuyor. Digitürk’ün neden böyle yaptığını bilmiyorum ama sitelerinde de belirtiyorlar; Eğlence paketini smart tv için satın aldığınızda smart tv üzerinden sadece beIN Sports Haber HD ve beIN İz HD kanallarını izleyebiliyorsunuz. PC, tablet ve telefonlarda ise erişim engeli yok.

Canlı TV Kanalları!

Digitürk Play Eğlence Paketi içinde canlı olarak izleyebileceğiniz 69 adet tv kanalı var. Bunların büyük kısmını ulusal kanallar oluşturuyor. Geri kalanlar ise verdiğiniz 7 TL’ye değebilecek özel içerikli tematik kanallar.

Ulusal Kanallar: Trt1, Kanal D, Star tv, Show tv, Atv, Trt Spor, A Spor, Tv8, TLC, Bloomberg HT, A Haber, Kanal 7, A2, Beyaz tv, Ülke tv, Tvnet, Kanal 24, Ntv, A Para, 360 tv, Habertürk, Tgrt Haber, Dmax, Ekotürk, Haber Global, Cnntürk, Teve2, Trt Türk, Lifetime, Tv 8.5, Halk tv, Trt Haber, Tbmm tv, Trt Kürdi, Trt Arapça, Trt Çocuk, Cartoon Network, Disney Channel, Minika, Trt Müzik, Trt Belgesel, Trt World, beIN Sports Haber, Al Jazeera EN.

Özel Kanallar: beIN Movies Türk, beIN İZ, beIN Gurme, Bjk tv, Gs tv, Fb tv, Bs tv, Tjk tv, BBC CBeebies, Boomerang, Disney Junior, Disney XD, MCM Top, Mezzo, Discovery Channel, Euronews, BBC Earth, RAI1, Animal Planet, Bloomberg tv, BBC World News, France24, History Channel, ID Channel.

Canlı TV kanalları listesi için BeinConnect‘e göz atabilirsiniz.

https://www.beinconnect.com.tr/canli-tv

Diğer İçerikler: Belgesel, Çocuk ve Yaşam!

Digitürk Play’de harika belgesel kanalları var fakat smart tv üzerinden bu kanalları izleyemediğimiz için Diğer kategorisi altında yer alan Belgesel arşivi ilginizi çekebilir. Toplamda 90 belgesel var, bunların bir kısmı yerli yapım, bir kısmı yabancı.

Benzer şekilde çizgi film kanallarını smart tv üzerinden izleyemediğinizde ilginizi çekebilecek sağlam bir çizgi film arşivi var. Hepsi Disney XD, Disney Junior, Disney Channel, Nickelodeon, Boomerang, CBeebies, Trt Çocuk kanallarının yapımları. Fakat yerli dizilerde olduğu gibi bu kategorideki içeriklerinde çoğu parça pinçik, yayından kaldırılma tarihleri ise çok yakın.

Birde Yaşam kategorisi var. Bu kategoride de yemek, sohbet, fit yaşam tarzında içerikler mevcut. Aşağı yukarı 40 program, 200-300 parça video var.

Digitürk Play Mağazası!

Digitürk Play’de birde seç izle mağazası var. Fakat bu mağazada çok fazla içerik yok. Bazı yeni filmleri ekliyorlar ve film başına 4 TL öderseniz bu filmlerden seçtiklerinizi izleyebiliyorsunuz.

Kişisel görüşümü sorarsanız yukarıda saydığım seçenekler varken mağaza kullanışsız ve gereksiz.

Eğlence Paketinin içeriği bu. 7 TL için gayet dolu içerik var. En az 1 yıl idare eder sizi. Fakat bu paketi satın aldığınızda aynı anda sadece 1 cihazda aktif olabilirsiniz, diğer bir açık oturum varsa otomatik olarak kapatılır.

Süper Lig Paketi!

Süper Lig paket seçenekleri için BeinConnect‘e göz atabilirsiniz.

https://www.beinconnect.com.tr/superlig

Yukarıdaki linkten ulaşabileceğiniz paket epey bir detaylı ve her seçenekte farklı bir fiyat ödemeniz gerekiyor. Fiyatlar 35 TL’den başlıyor, 90 TL’ye kadar gidiyor. İsterseniz sezonun tüm maçlarını alıyorsunuz, isterseniz sadece tuttuğunuz takımın maçlarını. Bu ay izlediniz ve gelecek ay satın almak istemiyorsunuz, ödeme yapmamanız yada hesabınızda tanımlı banka kartını hesabınızdan kaldırmanız yeterli.

Bu paketin diğerinden en büyük farkı, smart tv seçeneğini satın aldıysanız Digitürk Play Plus uygulamasından maç kanallarını canlı izleyebiliyor olmanız. Diğerinde canlı kanal seçeneği çok olmasına rağmen çoğu tv kanalı tv üzerinden izlenemiyor.

Spor Extra+ Paketi!

Spor Extra+ paket seçenekleri için BeinConnect‘e göz atabilirsiniz.

https://www.beinconnect.com.tr/sporextra

Süper Lig Spor Paketi size yetmediyse yada amacınız yabancı lig maçlarını izlemek ise satın alabileceğiniz bir başka seçenek var, adı Spor Extra+. Fiyatı 40 TL. Akıllı tv üzerinden de izlemek istiyorsanız aylık 50 TL ödemeniz gerekiyor. Bunun karşılığında ise UEFA Şampiyonlar Ligi , UEFA Avrupa Ligi, İngiltere Premier Ligi, La Liga, Serie A, Fransa Ligi, Brezilya Ligi, TFF 1. Lig, Nba canlı maçları ve çok daha fazlasına erişim sağlamış oluyorsunuz.

Not: Digitürk Play Plus uygulamasını sadece Samsung, LG, Arçelik, Beko, Grundig marka akıllı tv’lerde kullanabiliyorsunuz. Diğer birçok markada böyle bir uygulama olmadığından Digitürk Play’den yararlanamıyorsunuz.

  • Digitürk Play üyeliğinizi iptal etmek için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.
  • Kart bilgilerinizi bu bağlantıdan düzenleyebilirsiniz.
  • Reklam, pazarlama, iletişim izinleri içinde bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Not: Üyelik sırasında limitli sanal kart yada debit kart kullanabilirsiniz. Fakat eklediğiniz kartı hesabınızdan silemiyorsunuz. Bu sebeple limitli kart kullanmanız yada üyeliği bitirmek istediğinizde iptal seçeneğini kullanmanız çok önemli.

>> BeinConnect Android Uygulaması
>> BeinConnect Apple Uygulaması

Smart tv uygulamalarını televizyonunuzun uygulama mağazasında BeinConnect adı ile aratıp bulabilirsiniz.

İnternet hızınız yeterli ise yayınları izlerken sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük. Fakat yayın izlerken başka bir yerde indirme işlemi yada upload yapılmıyor olmalı. Aksi halde kesintiler olabilir.

Konuyla alakalı merak ettikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.