Disney Plus, Türkiye’de Hizmet Vermeye Başladı! [Aylık 64.90₺]

netflix alternatifi disneyplus nedir - Disney Plus, Türkiye'de Hizmet Vermeye Başladı! [Aylık 64.90₺]

Gözlerimiz yollarda hep bir haber bekliyorduk ve nihayet beklenen gün geldi, 14 Haziran 2022 tarihi itibari ile Disney Plus, Türkiye’de erişime açıldı. Başlangıç için 240’dan fazla dizi, 500’den fazla film ve 100’den fazla belgesel ile hizmet vermeye başlayan Disney Plus, mevcut arşivi ve 35 TL abonelik ücreti ile kıyaslandığında gerçek bir Netflix alternatifi olacak gibi görünüyor.

Disney Plus Dizi ve Film Arşivi

Disney Plus karşımıza hangi yapımlarla geliyor? En çok merak edilen konu buydu. Acaba 35 TL fiyatı hak edecek mi? İlk izlenimimi söylemem gerekirse, evet bu parayı hak ediyor. Çünkü arşivde benim dahi henüz izlemediğim yapımlar var! “Benim bile” diyorum çünkü, neredeyse senelerdir sıkı bir Fx, Fox Crime, Nat Geo ve Disney takipçisi olduğumdan neredeyse çoğu Disney yapımını izlemiş durumdayım. Ama Disney Plus özel Marvel yapımları, Pixar yapımları, Star Wars yapımları ve dahası göz önüne alınınca, benim için dahi izlemelik bir şeyler var.

Yani Disney+’da hem gençlere, hem ailelere, hem yetişkinlere, hem de belgesel sevenlere hitap edecek onlarca içerik var.

Güncelleme: 2022 senesi sonu itibari ile Disney plus aylık üyelik ücretine sağlam bir zam geldi. Daha ülkemize geleli 6 ay olmuşken servis kullanım ücretini arttıran Disney Plus, mevcut arşivi ile güncel fiyatı karşılaştırıldığında, Netflix, Amazon Prime ve Tod Türkiye’nin arkasında kalmış oldu.

(Disney Plus zamsız eski fiyat 34,99 tl, güncel zamlı fiyat 64,90 tl.)

Disney Plus’da yer alan yapımlardan bazıları;

  • Yeni Star Wars yapımları,
  • Yeni Marvel yapımları (Loki, Daredevil, Luke Cage, Punisher, Iron Fist, Jessica Jones, WandaVision (Vision and the Scarlet Witch), The Falcon and the Winter Soldier, Hawkeye, Iron Man Ironheart, Expanding the Universe),
  • Eski Disney yapımları,
  • Yeni Disney yapımları; Sydney to the Max (2019), Kim Possible (2019), Fast Layne (2019), Captain Marvel (2019), Dumbo (2019), Amphibia (2019), Marvel’s Hero Project (2019), One Day at Disney (2019), Encore! (2019), The World According to Jeff Goldblum (2019), Noelle (2019, High School Musical: The Musical: The Series (2019), Lady and the Tramp (2019), The Mandalorian (2019), The Imagineering Story, Jim Henson Company, SparkShorts Float, SparkShorts Purl, SparkShorts Kitbull, SparkShorts Smash and Grab, SparkShorts Wind, SparkShorts Loop, Pick of the Litter.
  • The Simpsons 30 sezon,
  • Özel belgeseller,
  • Geriye dönük tüm Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Nat Geo arşivi.

Tüm Disney Plus arşivi için aşağıdaki bağlantıdan diğer güncel yazıma ulaşabilirsiniz!
>> Disney Plus’ın Dizi, Film ve Belgesel Arşivi!

Disney Plus’a Kayıt Olun!

Disney Plus’a, kayıt olmak için mobil uygulamalarını ya da  www.disneyplus.com bağlantısını kullanabilirsiniz.

>> Disney Plus Android Uygulaması

>> Disney Plus Apple ios Uygulaması

Üyeliğiniz sırasında sizden aylık ya da yıllık abonelik seçeneklerinden birini seçmeniz istenir ve kredi kartı ya da banka kartınız ile ücreti ödeyerek aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Bu aşamada benim herkese önerim, Paycell kart ile aylık abonelik başlatmaları! Çünkü Paycell her ay dijital platform aboneliklerinin yarısını geri iade ediyor, buna Disney Plus’da dahil! Yani 1 aylık Disney Plus aboneliğinizi 17,5 TL’ye getirmiş oluyorsunuz.

Ayrıca tüm arşivi sömürdüğünüz anda da para ödemeyi kesebiliyorsunuz. Yani aylık abonelik yıllık abonelikten daha cazip hale geliyor!


Disney Plus ile alakalı yeni haberler, duyurular olduğunda yazımda güncelleme yapacağım fakat siz yine de Disney Plus’a daha yakın olmak isterseniz, Disney Plus Türkiye’nin Twitter, Facebook ve İnstagram hesaplarını takibe alabilirsiniz.

https://twitter.com/DisneyPlusTR
https://www.facebook.com/DisneyPlusTR
https://www.instagram.com/disneyplustr/

>> Disney Plus’da Kesinlikle İzlemeniz Gereken Yapımlar!

Konuyla alakalı eklemek istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Discovery Grubu Dijital Yayın Platformu “Discovery Plus”
>> Apple’ın Orijinal Dizi Film İzleme Servisi “Apple TV+”
>> IMDb, “IMDb Freedive” ile Netflix’e Rakip Mi Oluyor?
>> BeinConnect Nedir? Nasıldır? Para Vermeye Değer mi?
>> En İyi ve En Popüler Yabancı Diziler! 
>> İnternetten ve Mobilden Dizi, Film, Belgesel ve Tv İzleme

– Reklamlar –

adbanner