Disney+ Yayında! Peki Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

netflix alternatifi disneyplus nedir - Disney+ Yayında! Peki Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Gözlerimiz yollarda hep bir haber bekliyorduk ve nihayet beklenen duyuru Disney’in Twitter hesabından geldi. Duyuru tweetinde Netflix’e en iyi alternatif olması beklenen Disney online streaming servisinin adı ve servisin ne zaman aktif olacağı açıklandı. Disney’in online streaming servisinin adı Disney+ (Disney Plus) olacak ve servis 12 Kasım 2019 tarihinde ilk olarak Amerika’da kullanıma açılacak.

Diğer yandan Disney Plus servisinin Amerika’nın ardından birkaç ay sonra diğer ülkelerde de erişime açılacağı söyleniyor. Bu ülkelerin arasında Türkiye’de var.

Disney Plus Hakkında Her Şey!

Eski Bilgi: Disney Plus, söylendiği gibi 12 Kasım tarihinde belirli ülkelerde kullanıma açıldı.

Eski Bilgi: Disney, bir süredir ortağı olduğu online streaming servisi Hulu’nun tamamını satın aldı. Bundan sonra Hulu yoluna nasıl devam edecek bilmiyoruz ama Disney’in bu platformu Disney+’a dönüştürme yada tüm içeriğini Disney+’a aktarma ihtimali var.

Güncel Bilgi: Disney şirketlerinin 11 Aralık 2020 tarihinde yapılan yatırımcılar toplantısından Disney Plus’ın geleceği ile ilgili harika haberler paylaşıldı. Bu sayede hem Disney Plus’ın bundan sonra hangi bölgelere ve ne zaman açılacağını, hem de Disney Plus platformuna eklenecek yeni yapımların isimlerini öğrenmiş olduk.

Disney Plus’ın erişime açılacağı yeni bölge, Doğu Avrupa. Tabi Doğu Avrupa ülkeleri içinde büyük ihtimalle Türkiye’de var. Ve Disney Plus’ın Doğu Avrupa ülkelerinde erişime açılacağı tarih 23 Şubat 2021.

Ayrıca Disney Plus platformuna eklenecek olan en yeni yapımlardan bazılarının isimleri ise şöyle; Beauty and the Beast, Swiss Family Robinson, Percy Jackson and the Olympians, The Mighty Ducks: Game Changers, Turner & Hooch, Big Shot, The Mysterious Benedict Society, Andor, Star Wars: The Bad Batch, Star Wars: Visions, Lando, The Acolyte, A Droid Story, Ahsoka, Children of Blood & Bone, Hocus Pocus 2, Three Men and a Baby, Cheaper by the Dozen, Chip ‘N Dale: Rescue Rangers, Pinocchio, Peter Pan & Wendy, Disenchanted, Raya and the Last Dragon, Baymax, Zootopia+, Tiana, Moana, Turning Red, Lightyear, Inside Pixar, Pixar Popcorn, Dug Days, Cars, She-Hulk, The Falcon and The Winter Soldier, Ms. Marvel; Hawkeye, I Am Groot, Black Widow, Shang Chi and The Legend of The Ten Rings, Eternals, Doctor Strange In The Multiverse of Madness, Thor: Love and Thunder, Black Panther 2, Blade, Captain Marvel 2, Guardians of the Galaxy Vol. 3, What If…?, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Secret Invasion, Ironheart, Armor Wars, Ant-Man 3

Bakalım 23 Şubat 2021’de neler olacak? Disney Plus Türkiye’den erişime açılacak mı?

Disney Plus Türkiye Tarihi!

Disney Plus’ın Amerika, Kanada ve Hollanda’da kullanıma açılacağı tarih 12 Kasım 2019. Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma açılacağı tarih 19 Kasım 2019. Kuzey Amerika’da kullanıma açılacağı tarih 2020 yılının ilk çeyreği. Batı Avrupa’da kullanıma açılacağı tarih 2020’nin ilk yarısı. İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da kullanıma açılacağı tarih 31 Mart 2020. Doğu Avrupa’da kullanıma açılacağı tarih 2021’nin ilk yarısı.

Bu şekilde parça parça kullanıma açılacak olan Disney Plus’ın, bazı ülkeleri biraz daha uzun süre bekleteceği söyleniyor.

Türkiye’yi Batı Avrupa’da sayarlarsa (sanmam), en geç Haziran 2020 tarihine kadar Türkiye’den de Disney Plus’ı kullanmaya başlamış oluruz. Fakat Türkiye’yi Doğu Avrupa yada Asya ülkesi sayarlarsa 2021 yılını beklememiz gerekebilir.

Tabi Türkiye’nin durumu, Türk halkının Netflix gibi platformlara olan merakı, Disney Channel’ın senelerdir Türkiye’de yayın yapıyor olması bu tarihi özel olarak değiştirebilir ve erkenden Disney Plus’a kavuşabiliriz.

Disney Plus Abonelik Ücreti

Disney Plus’ın hizmete açıldığı ülkelerde uyguladığı fiyat tarifesi; aylık 6.99, yıllık 69.99 Dolar şeklinde. Fakat ülkemizde hizmete geçmediği için Türkiye fiyatının ne kadar olacağını bilemiyor, sadece tahmin yürütebiliyoruz.

Netflix’in Temel paketi şuan 18 TL olduğuna göre, Disney+ servisinin de 20 TL gibi bir başlangıç fiyatından hizmete açılacağını tahmin edebiliriz.

Disney Plus Dizi ve Film Arşivi

Disney Plus karşımıza hangi yapımlarla gelecek? Konuyla alakalı yabancı basında bir sürü haber var. Hem Netflix’deki kendi dizilerini transfer edebileceği, hemde elindeki tüm markaları öne sürerek epey ses getirecek yapımlarla karşımıza çıkacağı söyleniyor. Elindeki markalar ise şunlar; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic.

Yani Disney+’da hem gençlere, hem ailelere, hem yetişkinlere, hem de belgesel sevenlere hitap edecek binlerce içerik olacak.

Disney Plus’da yer alan yapımlardan bazıları;

  • Yeni bir Star Wars dizisi,
  • Yeni Marvel yapımları (Loki, Daredevil, Luke Cage, Punisher, Iron Fist, Jessica Jones, WandaVision (Vision and the Scarlet Witch), The Falcon and the Winter Soldier, Hawkeye, Iron Man Ironheart, Expanding the Universe),
  • Eski Disney yapımları,
  • Yeni Disney yapımları; Sydney to the Max (2019), Kim Possible (2019), Fast Layne (2019), Captain Marvel (2019), Dumbo (2019), Amphibia (2019), Marvel’s Hero Project (2019), One Day at Disney (2019), Encore! (2019), The World According to Jeff Goldblum (2019), Noelle (2019, High School Musical: The Musical: The Series (2019), Lady and the Tramp (2019), The Mandalorian (2019), The Imagineering Story, Jim Henson Company, SparkShorts Float, SparkShorts Purl, SparkShorts Kitbull, SparkShorts Smash and Grab, SparkShorts Wind, SparkShorts Loop, Pick of the Litter.
  • The Simpsons 30 sezon,
  • Harika belgeseller,
  • Geriye dönük tüm Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Nat Geo arşivi ve belki canlı tv kanalları.

Disney Plus’a Kayıt Olun!

Disney Plus’a, aktif hizmet verdiği ülkelerde www.disneyplus.com adresi üzerinden ve mobil uygulamaları üzerinden erişilebiliyor.

>> Disney Plus Android Uygulaması

>> Disney Plus Apple ios Uygulaması

Fakat hizmet ülkemizde kullanıma açılmadığından şimdilik bizler bundan yararlanamıyoruz.

Disney Plus ile alakalı yeni haberler, duyurular olduğunda yazımda güncelleme yapacağım fakat siz yinede Disney Plus’a daha yakın olmak isterseniz, Disney Plus Türkiye web sayfasındaki mail formuna mail adresinizi girerek en güncel haberleri ilk öğrenenlerden birisi olabilirsiniz.

https://preview.disneyplus.com/tr/

Konuyla alakalı eklemek istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Discovery Grubu Dijital Yayın Platformu “Discovery Plus”
>> Apple’ın Orijinal Dizi Film İzleme Servisi “Apple TV+”
>> IMDb, “IMDb Freedive” ile Netflix’e Rakip Mi Oluyor?
>> Digitürk Play Nedir? Nasıldır? Para Vermeye Değer mi?
>> En İyi ve En Popüler Yabancı Diziler! 
>> İnternetten ve Mobilden Dizi, Film, Belgesel ve Tv İzleme

– Reklamlar –