Doktor Mario, Yeni Versiyonu “Dr. Mario World” ile Mobil Platformlarda!

doktor mario mobil - Doktor Mario, Yeni Versiyonu "Dr. Mario World" ile Mobil Platformlarda!

Yıllar yıllar önce televizyon atarilerin de oynadığımız, Mario’nun Doktor olduğu ve virüsleri yok etmeye çalıştığı Nintendo oyunu DR. Mario, yenilerek mobil platformlarda yayımlandı. Hem Google Play, hemde Apple Store’da yayımlanan oyun, şimdilik Türkiye’den indirilemese de, Android kullanıcılarının oyunu APK dosyası olarak indirip telefon ve tablet bilgisayarlarına yükleme şansları var.

DrMario World - Doktor Mario, Yeni Versiyonu "Dr. Mario World" ile Mobil Platformlarda!

DR. Mario World İndir!

Oyun henüz Türkiye’den indirilemiyor fakat yakın zamanda bağlantıların Türkiye’deki kullanıcılar içinde aktif olması bekleniyor. Eğer aceleniz yoksa aşağıdaki bağlantıları takipte kalarak, aceleniz varsa da Apkpure.com gibi APK paylaşımı yapılan sitelerden oyunun Apk dosyasını indirerek yenilenen Dr. Mario World oyununa kavuşabilirsiniz.

>> Google Play’de Dr. Mario
>> Apple Store’da Dr. Mario

Oyuna Dair İlk İzlenimim: 

Yıllar önce orijinal Dr. Mario oyununu severek oynayan birisi olarak yenilenen mobil Dr. Mario World sürümüne dair şunu söyleyebilirim; Yeni oyun beni çok fazla etkilemedi. Grafikleri güzel, fikir güzel, fakat oynanış değiştirilmiş.. Daha önce Mario oyununu mobile getiriyoruz diyip, orijinal oyun yerine koşu temelli Super Mario Run oyununu bizlere iteleyen adamlar, bu seferde orijinal Dr. Mario oyununu modernleştireceğiz derken orijinal keyifli oynanışı biraz bozmuşlar. Oyun sanki bir Dr. Mario değilde, balon patlatma, şeker eşleme oyununa dönmüş.

Oyunun orijinalinde ilaçlar yukarıdan aşağı iniyorken, yenilenen oyunda ilaçları aşağıdan yukarıya doğru biz sürüklüyoruz. İlk 20 level’da hiçbir zorluk yok, her seviye 1-2 hareketle atlanıyor ve bu durumda size pek bir keyif vermiyor.

Belki sonradan gelecek güncellemeler ile klasik sürümü bizlere sunar yada yeni sürümün oynanışını biraz daha geliştirirler mi bilemiyorum fakat Nintendo’nun mobil oyun pazarında biraz daha istekli işler yapması gerektiğini düşünüyorum. Ellerinde malzeme çok ama iş yapan yok.

Yenilenen mobil Dr. Mario World oyununu deneyimlediğiniz zaman sizlerde kendi görüşlerinizi buradan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Notlar: 

 • Oyunun ilk 20 seviyesi çok basit.
 • İlk 20 seviyeden sonra arkadaş ekleme seçeneği ve karakterler aktif oluyor.
 • Oyunu ilk 20 seviyeye kadar oynadığınızda can hakkı sınırlaması bulunmuyor,
 • 20 seviyeden sonra 100 mb’lık indirme ile yeni seviyeler ekleniyor ve 5 can hakkınız oluyor,
 • 5 can hakkı belli sürelerde yenileniyor ve bu nedenle sürekli yenilmemeniz gerekiyor.
 • Oyuna Nintendo üyeliğiniz varsa onunla yada sadece kullanıcı adı belirleyerek Google Play ile giriş yapabiliyorsunuz,
 • Giriş yapmazsanız geçtiğiniz seviyeler kayıt edilemiyor ve oyunu doğru düzgün oynayamıyorsunuz.
 • Oyunda reklam görüntülenmiyor,
 • Reklam olmadığı içinde Nintendo para kazanma amaçlı bizlere elmas satmaya çalışıyor,
 • Elmasları oyun içi mağazadan (gerçek para ile) satın alabiliyor ve satın aldığınız elmaslarla oyunu kolaylaştıran araçlar alabiliyorsunuz.
 • Ayrıca elmaslarla 5 can hakkınız bittiyse süre beklemeden yeniden can satın alma şansınızda var.
 • Son olarak; oyunun multiplayer desteği var ve multiplayer da amacınız rakipten önce virüsleri yok etmek. Multiplayer oynama seçeneği için ilk 20 seviyeyi bitirmeli ve sonrasında Friends sekmesinden Facebook ile, Line ile giriş yaparak arkadaşlarınızı oyuna aktarmalısınız. Veya doğrudan arkadaş daveti de oluşturabilirsiniz.

İyi eğlenceler.

– Reklamlar –

adbanner