Down Sendromlu Süper Kahraman “SuperB”

downsendromdlu super kahraman superb 1 - Down Sendromlu Süper Kahraman "SuperB"

Sinematik evrende henüz böyle bir kahramanımız yok fakat çizgi roman dünyasında evet var! 2017 yılında yayımlanmaya başlayan ve 2019 yılında 4. serisi yayımlanan SuperB, down sendromlu bir gencin maceralarını anlatıyor. Sheena Howard, David F. Walker’ın hikayesini yazdığı SuperB’nin çizimlerini ise Ray-Anthony Height, Le Beau L. Underwood ve Veronica Gandini (*) hazırlıyor.

downsendromdlu super kahraman superb 2 - Down Sendromlu Süper Kahraman "SuperB"

SuperB’nin iki ana karakteri var; Jonah Watkins ve Amina. Jonah, down sendromlu bir erkek karakter, Amina ise zenci bir kadın karakter. Amina, onun gerçek adı değil, süper kahraman adı. Gerçek adı ise Kayla Tate.

SuperB, bildiğim kadarıyla henüz Türkiye’de yayımlanmıyor. Yabancı diliniz varsa, Amazon.com üzerinden yada Ebay üzerinden satın alabiliyorsunuz. Fakat az önce belirttiğim gibi, seriyi okuyabilmek için İngilizce biliyor olmanız gerekiyor.

Başlangıç için güzel bir adım, fakat bunun sadece çizgi romanda kapalı kalmaması gerekiyor. SüperB, beyaz perdeye aktarılmalı. Tabi bunu yapacak olanda Marvel. Çünkü SuperB’nin yazarlığını yapan David F. Walker, aynı zamanda Marvel evreni karakterleri Luke Cage ve Deadpool’un da çizgi romanlarının yazarlığını yapıyordu.

Böyle güzel bir bağ varken ve Marvel, süper kahramanları ile kalplerde yer etmişken bunu en güzel kim yapabilir ki?

Bakalım hayaller gerçek olacak mı? SuperB, bir gün beyaz perdede karşımıza çıkacak mı?

Konuyla alakalı yanlışım yada eksiklerim varsa yorum formundan yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

(*) Bazı kaynaklarda Alitha Martinez, Eric Battle isimleri de yer alıyor fakat o konuya tam hakim değilim.

– Reklamlar –

adbanner