Dünyanın En Zengin Yeri ‘Mezarlıklar’

zaman gidiyor zpsiprz7osa - Dünyanın En Zengin Yeri 'Mezarlıklar'

Bu tarz bir yazıyı Lordiz.com’u kurduktan sonra (yıl 2008) yazmak istedim ama hiç sırası gelmedi, sırası geldiğinde de nasip olmadı, yazamadım. Her insanın hayatında geçiş dönemleri vardır. Sağlık sorunları, kazalar, ölümler.. Yani zamanın önemini fark ettiren şeyler. Bazılarımız bu dönemlerden ders çıkarır, aslında herşeyin hızla yitip gittiğinin, her anın çok kıymetli olduğunun, GERÇEKTEN yaşamamız gerektiğinin farkına varırlar. Bazılarımız ise ne yazık ki farkına varamaz, ot gibi yaşar, giderler.

Bende yaklaşık 10 senedir ilk grupta bulunmaktayım, yani farkına varanlar. Aldığımız nefesin kıymetini, dünyadaki güzelliklerin değerini bilen, hayatı huzurla yaşamak isteyenlerdenim. Bu farkındalık, yaşadıklarınız ile geliyor bünyeye, ölene kadar parçanız oluyor. En sevdikleriniz gidiyor, en sevdiğiniz anlar bir anda yıllar öncesinde kalıyor, rahat nefes aldığınız günlerden nefes alamaz olduğunuz günlere geçiyorsunuz. Ve anlıyorsunuz.

Seneler önce size ne anlatmaya niyetlendiysem, yıllardır çevremdekilere ne anlattıysam hepsini 3-4 dakikalık bir videoda çok güzel özetlemişler.

Güzel herşey değerlidir, kıymetlidir. Hayalleriniz, sevdikleriniz, aldığınız her nefes.. Sevgilerinizi, hayallerinizi ertelemeyin. Kendinize üzülecek, sinirlenecek şeyler yaratmak yerine, geçip giden her saniyeyi mutlu ve huzurlu geçirmeye bakın. Sizi üzenlere değil, mutlu edenlere vakit ayırın. Mutlu olun, kendinizi, hak edenleri mutlu edin ve mutluluğunuzu kıymet bilecek insanlarla paylaşın.

– Reklamlar –

adbanner