Engelli Vatandaşın Engelsiz Televizyon Kanalı “Kanal 6 TV”

engelsiztv channel6 kanal6 Engelli Vatandaşın Engelsiz Televizyon Kanalı "Kanal 6 TV"

Korona virüs salgını ve ekonomik krizin olduğu bir ortamda, insanlar televizyon yerine daha çok Youtube ve Twitch izliyorken, yeni bir tv kanalı daha kuruluyor. Takvimde kayma olmaz ise 9 Mayıs 2020 tarihinde yayına başlaması planlanan kanalın adı Channel 6 TV. Kanalın hedef kitlesi ise engelli vatandaşlarımız. Çünkü Kanal 6, engelli vatandaşların sesi olmayı hedefleyen bir televizyon kanalı.

Önce İnternet, Sonra Tüm Platformlar!

Channel 6 TV adını ilk olarak 2019 senesi Mayıs ayında duymuştuk ve o zamanlar yine internet üzerinden yayına başlayacağı söyleniyordu, fakat olmadı. Aradan tam 1 sene geçti ve yine bir Mayıs ayı, yine yakında yayındayız diyorlar. Channel 6 TV, eğer bir aksilik olmaz ise önce internet üzerinden, sonrasında diğer tüm platformlardan yayına başlamayı planlıyor.

Kanalın sonradan geleceği söylenen platformlar şunlar; Türksat, Digitürk, Dsmart, Kablo tv ve Tivibu..

Fakat henüz Rtük’ten Channel 6 TV adı yada Kanal 6 adı ile bir yayın lisansı alınmış görünmüyor. Yada ben yanılıyorum.

Ayrıca kanalın kurucu ekibinde tanıdık bir isim görüyoruz; Özcan Uzun.

Özcan Uzun, bundan 10 sene önce yine benzer bir girişimde bulunmuş, engelli vatandaşlarımız için Engelsiz TV adı ile bir televizyon kanalı kurmuş/yada kurmayı planlamış bir iş adamı. Tabi o zamanlar ne olduğunu tam hatırlamıyorum. Engelsiz TV yayına başlamış mıydı? Yoksa o proje de bazı aksiliklerden ötürü rafa mı kaldırılmıştı?.

Neyse.

9 Mayıs’a az kaldı. Bakalım engelli vatandaşlarımızın sesi olmayı planlayan Engelsiz TV Kanal 6 planlarında aksilik olmadan yayınlarına başlayabilecek mi? Yoksa bu kanalında kaderi önceki Engelsiz TV gibi mi olacak?

Güncelleme: Engelsiz TV Kanal 6, Mayıs 2021 tarihinde test yayınlarına başlıyor. Kanalın yayın yapacağı Türksat uydu frekansı ise 12034 Dikey/V 27500. Frekansı tarattığınızda kanal şuan için sadece bir bilgi ekranı ile çıkıyor.

Dilerim ki artık engelli vatandaşlarımızında sorunlarını, dertlerini dinleyen, anlayan ve anlatan, ayrıca dinlemekle kalmayıp çözümlenmesine de aracılık yapan bir televizyon kanalları olur.

Channel 6 TV internet üzerinden yayına başladığında yayın bağlantısını, dijital platformlara geldiğinde ise tüm platformlardaki yayın/frekans bilgilerini bu yazı altından paylaşıyor olacağım.

Olur da yine bir aksilik çıkar ve Channel 6 TV yayına başlayamazsa, yine konuyla alakalı güncellemeleri de aynen bu yazı altından sizlere aktarıyor olacağım.

Takipte kalın!