Epic Games, Oyun Mağazası Açarak Steam’e Rakip Oldu!

Epic Games, Oyun Mağazası Açarak Steam'e Rakip Oldu!

Birçok kaliteli oyunun geliştirilmesi için kullanılan oyun motoru Unreal Engine‘in sahibi ve geliştiricisi olan Epic Games, Steam‘e rakip oluyor! Dünya çapında anlık 8.3 milyon kullanıcı, toplamda 200 milyon kullanıcı ve aylık 300 milyon dolar üstünde gelir elde eden ve 2018 yılının en iyi oyunu ödüllerini kazanan hayatta kalma oyunu Fortnite’in de geliştiricisi olan Epic Games, Unreal’in gücünü arkasına alarak tüm bağımsız oyun geliştiricilerini tek bir yerde toplamak ve tıpkı Steam’de olduğu gibi oyun satışlarından gelir elde etmeyi planlıyor.

Kısa süre içerisinde özel olarak seçilmiş bir dizi PC ve Mac oyunuyla birlikte açılacak olan mağaza, 2019 yılı içerisinde ilave oyunlar kabul etmeye ve başka platformları da desteklemeye başlayacak.

Steam’in kurucusu Valve şirketinden Epic Games’in hamlesine CS: GO Battle Royale modu ile karşı cevap geldi.

>> CS: GO’ya Danger Zone Battle Royale Modu Geldi!

EpicGames.com/Store

Başlangıçta Unreal Engine ile geliştirilen oyunları, sonrasında tüm oyun motorları ile geliştirilen her tür oyunu bünyesine çekmeyi hedefleyen Epic Games’in oyun mağazasının, Steam varken ne kadar ilgi göreceği henüz belli değil ancak Unreal Engine ve Unity ile geliştirilen oyunlar içinde binlerce ücretsiz oyun yer aldığını düşünürsek, bunların Epic Games mağazasına eklenmesi ile uzun vadede Steam’in en dişli ikinci rakibi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Epic Games mağazasında yayınlanacak ilk oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler 6 Aralık Perşembe günü düzenlenecek olan The Game Awards esnasında paylaşılacak. Ve mağazanın erişime açılması sonrası geliştiriciler ile video içerik üreticilerini bir birine yakınlaştıran özel bir kazanç sistemi de devreye girecek. Bu sistem ile oyun geliştiricilerin Epic Games mağazasında yayınladıkları oyunlarını kendi kanallarında oynayan, tanıtan video içerik üreticileri, oyun satışlarına desteklerinden dolayı oyun geliştiricileri tarafından ödüllendirilecekler.

Adamlarda oyun motoru var, güçlü bir oyun var ve bol bol para var! Tıpkı Half Life efsanesinin geliştiricisi Valve’ın Steam Mağazası gibi!

Sistemin detayları, Epic Games mağazasının adı, mağazanın arayüz yazılımı ve mağazada yayınlanacak ilk oyunlar henüz açıklanmış değil. Acaba sıradan bir çevrimiçi mağaza mı olacak yoksa Steam gibi bir arayüz ve özel bir isim üzerinden mi ilerleyecekler çok merak ediyorum. Gerekli duyurular yapıldığında yazımda tekrar güncelleme yapacak ve gerekli bağlantıları da sizlerle paylaşmış olacağım. Takipte kalın!

Güncelleme:

Geliştiricisi olduğu Unreal Engine oyun motoruyla sayısız oyunun hayat bulmasını sağlayan Epic Games, geçtiğimiz günlerde duyurduğu dijital oyun mağazasını kullanıma açtı.

Daha önce yaptığı açıklamada platformun 2019 süresince çok sayıda geliştiriciyi ve oyunu kataloğuna ekleyeceğini belirten Epic, mağazanın ilk oyunlarını da bugün kullanıcıların beğenisine sundu. Listede Supergiant Games tarafından geliştirilen Hades, A44 tarafından geliştirilen Ashen ve tinyBuild’in oyunu Hello Neighbor: Hide and Seek yanında Epic Games’in kendi oyunları olan Shadow Complex, Unreal Tournament ve Fortnite da yer alıyor.

Ayrıca şu an için PC ve Mac desteği olan platform 2019 yılında Android desteğine de kavuşacak.

Epic Games Launcher yol haritasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Türkçe ve Türk Lirası Desteği

Epic Games mağazasına Epic Games Launcher masaüstü uygulamasından ve store.epicgames.com adresinden ulaşmak mümkün. Üstelik mağazanın arayüzü ve tüm içeriği Türkçe. Ayrıca yerel fiyat politikası uygulayacağı belirtilen mağazadan Türk Lirası ile alışveriş yapmak da mümkün. Epic Games mağazası ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve oyunlarınızı Epic Games üzerinden satışa sunmak için epicgames.com/store/tr/about adresini ziyaret edebilirsiniz.

Desteklenen Ödeme Yöntemleri

Banka transferi, Ptt, Atm, İninal kart, İş bankası, Ziraat bankası.

Mobil ödeme, Webmoney, Skrill gibi yöntemler henüz Türkiye’den kullanılamıyor.

Epic Games Mağazası Tanıtım Videosu: