LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Facebook Beğen Kutusu, Sayfa Kartları ve Araçları - internet-siteleri

Facebook’da pek bilinmeyen ve kullanılmayan ama kullansanız seveceğiniz bileşenler nasıl? hangi bağlantıdan oluşturulur? gelin öğrenelim.. Eğer yardım isterseniz yazı altından yorum ile yazın cevaplamaya çalışırım..

Profil ve Sayfa Kartı:

https://www.facebook.com/badges/

Profil kartı profil veya sayfanızın avatarını kullanarak sitelerde, bloglarda tanıtım yapmanıza yarar. Bu kartı isterseniz dikey isterseniz yatay düzenleyebilir ve içeriğe mail adresiniz web siteniz profil resminiz vb bilgileride ekleyebilirsiniz.. Eğer sadece imaj olarak düzenlerseniz facebook hesabınıza link veren bir resim olarak kullanabilirsiniz..

Eğer Profil kartını blog sayfanızda veya web sitenizde kullanacaksanız blog için badget linkinden profil kartını oluşturun ve altta çıkan kodu sayfanıza ekleyin..

Sayfa Beğen Kutusu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin

Sayfa beğen kutusu sayfanıza izleyici toplamaya ve sayfanızı sitenize, blogunuza gelenlere beğendirmeye yarar. Sayfanızın id numarasını alıp ekleyerek kendi beğen kutunuzu oluşturabilir ve sonra oluşturduğunuz kodu blog veya sitenizde html destekli bir yere ekleyebilirsiniz..

Sayfa Beğen & Gönder Butonu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-button

Sayfa beğen ve gönder butonu, sayfa beğen kutusu gibi büyük değildir sadece bir butondan oluşur ve sayfanızı daha önce beğenenler değil yazınızı beğenenlerin profilleri görünür ve beğendikleri yazı profillerinde çıkar..

Sadece Gönder Butonu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/send-button

Bir önce bahsettiğimiz aracın sadece gönder butonu olan versiyonudur, sayfanıza eklediğinizde içeriği facebook’daki arkadaş yada gruplarınıza göndermenizi sağlar.

Facebook Yorum Aracı:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/comments

Sitenize entegre ettiğinizde facebook kullanıcılarının facebook hesapları ile oturum açıp sitenize yorum bırakmasını sağlar ancak yorumlar facebook üzerine kayıt edilir.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 22 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  Mücahit TEMEL 24 Aralık 2011, 23:25

  xxxx.com’da sayfanın solunda facebook profil kartı war sıteme ondan eklemek ıstıyorum nasıl ekleebılırım yardımcı olursanız sevınırım.

  admin 25 Aralık 2011, 01:43

  @Mücahit TEMEL; Merhaba, mesajınızdan sonra içerik güncellendi. Yazı içerisindeki “sayfa beğen kutusu” bağlantısına bakarsanız sorduğunuz sitedeki gibi beğen kutusu oluşturabilirsiniz.

  Mehmet Albayrak 27 Mart 2016, 14:10

  Kişisel Facebook sayfamda şirket facebook sayfam için beğen kartları oluşturmak istiyorum. Kart oluşturma adımının 2. adımında çıkan kodu “internet sitenize yapıştırın” yazısı çıkıyor fakat kişisel sayfamın neresine yapıştırmam gerekiyor.?? İzah edebilirseniz sevinirim. selamlar

  Lordiz 27 Mart 2016, 17:39

  @Mehmet Albayrak; Beğenme bileşenini web sitenize mi koyacaksınız yoksa Facebook sayfanıza mı? Facebook sayfasına koyacaksanız o biraz zor yada karışık olabilir. Facebook sayfaları üstüne html içerik eklemek biraz zahmetli. Ama web sitenize ekleyecekseniz html kod çalışan herhangi bir yere ekleyebilirsiniz. Blogger’da bileşen olarak metin bileşeni ile ekleyeceksiniz. WordPress’de de aynı şekilde bileşen olarak ekleyeceksiniz. Html sayfa tasarlıyorsanız html kodlar arasında uygun gördüğünüz yere ekleyeceksiniz.

  Nginx 26 Temmuz 2018, 18:51

  Teşekkürler çok yardımcı oldu.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019