LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Facebook Beğen Kutusu, Sayfa Kartları ve Araçları - internet-siteleri

Facebook’da pek bilinmeyen ve kullanılmayan ama kullansanız seveceğiniz bileşenler nasıl? hangi bağlantıdan oluşturulur? gelin öğrenelim.. Eğer yardım isterseniz yazı altından yorum ile yazın cevaplamaya çalışırım..

Profil ve Sayfa Kartı:

https://www.facebook.com/badges/

Profil kartı profil veya sayfanızın avatarını kullanarak sitelerde, bloglarda tanıtım yapmanıza yarar. Bu kartı isterseniz dikey isterseniz yatay düzenleyebilir ve içeriğe mail adresiniz web siteniz profil resminiz vb bilgileride ekleyebilirsiniz.. Eğer sadece imaj olarak düzenlerseniz facebook hesabınıza link veren bir resim olarak kullanabilirsiniz..

Eğer Profil kartını blog sayfanızda veya web sitenizde kullanacaksanız blog için badget linkinden profil kartını oluşturun ve altta çıkan kodu sayfanıza ekleyin..

Sayfa Beğen Kutusu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin

Sayfa beğen kutusu sayfanıza izleyici toplamaya ve sayfanızı sitenize, blogunuza gelenlere beğendirmeye yarar. Sayfanızın id numarasını alıp ekleyerek kendi beğen kutunuzu oluşturabilir ve sonra oluşturduğunuz kodu blog veya sitenizde html destekli bir yere ekleyebilirsiniz..

Sayfa Beğen & Gönder Butonu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-button

Sayfa beğen ve gönder butonu, sayfa beğen kutusu gibi büyük değildir sadece bir butondan oluşur ve sayfanızı daha önce beğenenler değil yazınızı beğenenlerin profilleri görünür ve beğendikleri yazı profillerinde çıkar..

Sadece Gönder Butonu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/send-button

Bir önce bahsettiğimiz aracın sadece gönder butonu olan versiyonudur, sayfanıza eklediğinizde içeriği facebook’daki arkadaş yada gruplarınıza göndermenizi sağlar.

Facebook Yorum Aracı:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/comments

Sitenize entegre ettiğinizde facebook kullanıcılarının facebook hesapları ile oturum açıp sitenize yorum bırakmasını sağlar ancak yorumlar facebook üzerine kayıt edilir.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 22 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  Serdar 22 Eylül 2009, 02:01

  Merhabalar. Ben de bloguma profil kartı eklemek istiyorum. Profil kartını oluşturduktan görünüm-bileşenlerden metin kısmından ekliyorum kodu ve anasayfada görünüyor. Ama ben ana sayfada değil de hakkımda diye ayrı bir sayfa var. Sadece orada görülmesini istiyorum. Tabi hakkımda yazdığım yazının içinde değil de, yine sol taraftaki sidebar kısmında görünmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim?

  admin 22 Eylül 2009, 02:08

  merhaba serdar wordpress tabanlı blog kullanıyosan hakkımda sayfasını php sayfa olarak oluştur tema klasörüne gönder sayfada widget kodunun üstünede facebook profil kartını elle ekle sayfayı şablon olarak oluşturduğun takdirde sayfa ekleme bölümünde şablon olarak sayfan görünür onu yayınladığında sadece o sayfada çıkacaktır daha önce kullanmıştım hatta başka bloglar kurduğumdada farklı denemeler yapmıştım bunun için pluginde olabilir ama araştırmak lazım :)

  SoNMaHKuM 23 Temmuz 2010, 07:59

  SeLam yhaa ßen FaceßooK Da Yeni ßiR sayFa açTım anCaK SayFam için KenDim pRoFiL ReSmi yapmaK isTiyoRum onu nsL yapacm ßiR yaRDımcı oLuRmuSunuz T$K..

  admin 23 Temmuz 2010, 16:46

  yukarıda verdiğim ilk bağlantıya girersen ordan profil kartı alabilirsin ayrıca facebookla ilgili daha çok araç gereç için alttaki bağlantıya bak :)
  http://developers.facebook.com/plugins

  sabri 20 Ağustos 2010, 14:28

  slm yha simdi sayfamın profıl resmı var ve onun altına kendımın resmını katmak istiom nasıl yaparım lutfen detaylı yaazarmısın sımdıden tskrler :)

  admin 20 Ağustos 2010, 15:32

  sorduğun şeyin nasıl yapıldığı konusunda bilgim yok ne yazıkki ;)

  asdfghjk 05 Eylül 2010, 02:28

  Mrb ben profıl kartımı yaptım sayfnıza apstrn dıo yapstrnca googleye gdıo sayfama ou tam olarak nasıl koyablrm yardmcı olurmusnz .

  admin 05 Eylül 2010, 02:39

  profil kartı sitenizde, blogunuzda nerede görüncekse html kod destekliyo olması gerekir eğer html kod desteği varsa kodu eklediğinizde zaten profil kartınız görünür siz bi yerde hata yapıyosunuz ama hatanızı bilemediğimden yardım edemicem =)

  aylin 05 Eylül 2010, 15:28

  yha bn yapmaya çalışıyorum ama olmuyor nedenmi?kopyalayıp nereye yapıştıracağımı bilmiyorum bana bir yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekürler:D

  admin 05 Eylül 2010, 16:53

  profil kartı nerede görüncek blogmu web sitenmi var üye olduğun bi sitemi yorum olarak adresi yaz ben bakıp sana yardım etmeye çalışayım ;)

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019