Facebook Duvarını Yazmaya Açmak ve Kapatmak

facebook - Facebook Duvarını Yazmaya Açmak ve Kapatmak

Facebook bazen kafasına estiğinde gizlilik ayarlarıyla oynuyor ve birçok alışılmışımızı değiştiriyor. Bu değişiklikler arasında bazen kendimizde Facebook profil veya duvar ayarlarımızı değiştirip, sonra nasıl yaptığımızı unutuyoruz. Bu durumlardan biri de duvarımıza yazma ayarlarını kapsıyor. Halen birçok Facebook kullanıcısı duvarının yazmaya açık olduğunu veya kapalı olduğunu sanıyorlar ama durum öyle değil. İşte bunu fark ettiklerinde de nasıl düzelteceklerini bilemiyorlar. Aslında gayet basit.

Facebook sayfamıza (yani duvarımıza) kimse yazmasın yada arkadaşlarımızda yazabilsin istiyorsak; 

Bu bağlantıya gidiyoruz ve sağ üstteki Düzenle butonuna tıklayarak kendinize göre seçeneklerden birini seçiyorsunuz.

Veya Facebook‘da oturum açık iken önce sağ üstten aşağı ok işaretine tıklıyor, ardından Ayarlar‘a, sonra açılacak sayfada sol taraftan Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları bağlantısına tıklıyoruz.

facebook duvar acma kapatma zpsqbuonpsl - Facebook Duvarını Yazmaya Açmak ve Kapatmak

Karşımıza gelen seçenekler arasında en üstteki seçeneği sağ tarafındaki Düzenle butonu ile aktif edip işimize geldiği gibi ayarlama yapıyoruz.

facebook duvar acma kapatma 2 zpsz50ifut5 - Facebook Duvarını Yazmaya Açmak ve Kapatmak

Arkadaşlar seçerseniz Facebook duvarınıza arkadaşlarınızda yazabilirler. Sadece Ben seçerseniz tahmin edeceğiniz gibi sizin duvarınıza arkadaşlarınız veya herhangi bir Facebook kullanıcısı yazamaz. Ama tabi duvarınızda paylaştığınız paylaşımlara her türlü yorum yazabilirler. Sadece duvarınızda doğrudan paylaşım yapamazlar.

>> Facebook için Sms ile Şifre Sıfırlamayı Etkinleştirme

– Reklamlar –

adbanner