LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Facebook Sayfasından Birini Engelleme - internet-siteleri

Uzun bir yol izlendiği için siteden gelen sorulara cevap vermek zor oluyor, bu sebeple de ayrı bir yazı yazmak, resimlerle anlatmak farz oldu. Konumuz belli, Facebook sayfamızı beğenen kişilerden birisini sayfadan atıyor, hatta istersek engelliyoruz. İster 50 kişi, isterse 10 bin kişi beğenmiş olsun, ismini bildiğimiz takdirde bulup engelleyebiliyoruz ancak bu biraz uzun sürebiliyor. Çünkü sayfayı beğenenler en son beğenenden, daha eskiye doğru gidiyor. Yani sayfayı birkaç sene önce beğenenleri bulmanız baya zaman alacak..

Yazı 11 Şubat 2017 tarihinde güncellendi.

Nasıl Yapıyoruz?

1.) Sayfanıza giriş yapın, sağ üstten Ayarlar‘a tıklayın.

Facebook Sayfasından Birini Engelleme - internet-siteleri

2.) Sol menüden Kişiler ve Diğer Sayfalar‘a tıklayın.

3.) Karşınıza Sayfanı Beğenen Kişiler gelecek.

Facebook Sayfasından Birini Engelleme - internet-siteleri

4) Buradaki listeden engelleyeceğiniz kullanıcıyı bulun, adının soluna tik koyun ve sağ taraftaki dişli simgesine basarak oradan Sayfada Engelle seçeneğini kullanın.

Facebook Sayfasından Birini Engelleme - internet-siteleri

Normal şartlarda birisi sayfanızdaki bir paylaşıma yazdıysa doğrudan engelleyebiliyorsunuz, ancak bu kişinin profiline sayfanız üzerinden giderseniz engelleme seçeneği olmuyor. Ayrıca kendi profilinizle engellerseniz de sayfadan atılmış olmuyor.

Liste diyelim çok dolu ve aylar aylar önce sayfayı beğenen birini engelleyeceğiz, bu durumda sağ üstteki arama kutusuna adını yazarak aratacak, sonra adının solundaki kutucuğa tik koyarak yukarıda belirttiğim gibi engelleme işlemini yapacağız.

5) Engelleme onayı geldiğinde de onay vererek engelleme işlemini tamamlayın.

Facebook Sayfasından Birini Engelleme - internet-siteleri

6.) Eğer kişiyi engellemek istemiyor ancak sayfa beğenenlerden çıkarmak istiyorsanız aynı şekilde, dişli simgesine tıklayacak ama bu sefer Sayfa Beğenmelerinden Kaldır seçeneğini seçeceksiniz.

Şimdilik geçerli yöntem bu, ilerleyen zamanda belki Facebook işimizi kolaylaştırır ama özellikle sayfa beğenenlerin atılmasını engellediği ortada. Sorularınız olursa yazı altından yorum olarak gönderebilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 16 Ağustos 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  ahmet 25 Mayıs 2018, 04:16

  facebook hayran sayfasında özel mesaj atanları nasıl engelleyeceğız.

  Lordiz 25 Mayıs 2018, 17:39

  @ahmet; Hayran sayfası nedir? Sayfalardan bahsediyorsanız sayfanın Ayarlarına gidin, orada Mesajlar’ı bulun ve Mesaj gönder butonunu kapatın. Bu sayede kimse sayfanızdan özel mesaj gönderemesin.

  Bunun haricinde mesaj atan kişi sayfanızı beğendiyse engelleme yapabilirsiniz fakat sayfanızı beğenmediyse ve şimdiye kadar henüz mesaj atmadıysa bir şey yapamazsınız.

  Halil Erimler 15 Ağustos 2018, 09:59

  Sayfayı beğenmiyen biri dışardan yorumlarını nasıl engelleriz…

  Lordiz 17 Ağustos 2018, 01:16

  @Halil Erimler; Sayfaya yorum yazdıysa yorum denetleme kısmında o kişinin yorum yazmasını engelleme gibi bir seçenek var diye biliyorum. Kendisi yorum yazdığını sanıyor ama başkaları onun yorumlarını göremiyor.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019