Facebook Sayfasından Birini Engelleme

facebook - Facebook Sayfasından Birini Engelleme

Uzun bir yol izlendiği için siteden gelen sorulara cevap vermek zor oluyor, bu sebeple de ayrı bir yazı yazmak, resimlerle anlatmak farz oldu. Konumuz belli, Facebook sayfamızı beğenen kişilerden birisini sayfadan atıyor, hatta istersek engelliyoruz. İster 50 kişi, isterse 10 bin kişi beğenmiş olsun, ismini bildiğimiz takdirde bulup engelleyebiliyoruz ancak bu biraz uzun sürebiliyor. Çünkü sayfayı beğenenler en son beğenenden, daha eskiye doğru gidiyor. Yani sayfayı birkaç sene önce beğenenleri bulmanız baya zaman alacak..

Yazı 11 Şubat 2017 tarihinde güncellendi.

Nasıl Yapıyoruz?

1.) Sayfanıza giriş yapın, sağ üstten Ayarlar‘a tıklayın.

face1 zpsw4uucnan - Facebook Sayfasından Birini Engelleme

2.) Sol menüden Kişiler ve Diğer Sayfalar‘a tıklayın.

3.) Karşınıza Sayfanı Beğenen Kişiler gelecek.

face3 zpsx8inua9g - Facebook Sayfasından Birini Engelleme

4) Buradaki listeden engelleyeceğiniz kullanıcıyı bulun, adının soluna tik koyun ve sağ taraftaki dişli simgesine basarak oradan Sayfada Engelle seçeneğini kullanın.

facebook engelle1 zpsqo5pdajb - Facebook Sayfasından Birini Engelleme

Normal şartlarda birisi sayfanızdaki bir paylaşıma yazdıysa doğrudan engelleyebiliyorsunuz, ancak bu kişinin profiline sayfanız üzerinden giderseniz engelleme seçeneği olmuyor. Ayrıca kendi profilinizle engellerseniz de sayfadan atılmış olmuyor.

Liste diyelim çok dolu ve aylar aylar önce sayfayı beğenen birini engelleyeceğiz, bu durumda sağ üstteki arama kutusuna adını yazarak aratacak, sonra adının solundaki kutucuğa tik koyarak yukarıda belirttiğim gibi engelleme işlemini yapacağız.

5) Engelleme onayı geldiğinde de onay vererek engelleme işlemini tamamlayın.

facebook engelle2 zpsmljdwrh1 - Facebook Sayfasından Birini Engelleme

6.) Eğer kişiyi engellemek istemiyor ancak sayfa beğenenlerden çıkarmak istiyorsanız aynı şekilde, dişli simgesine tıklayacak ama bu sefer Sayfa Beğenmelerinden Kaldır seçeneğini seçeceksiniz.

Şimdilik geçerli yöntem bu, ilerleyen zamanda belki Facebook işimizi kolaylaştırır ama özellikle sayfa beğenenlerin atılmasını engellediği ortada. Sorularınız olursa yazı altından yorum olarak gönderebilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner