Filbox Hemen Nedir? Nasıldır? [Filbox Kapandı]

filbox hemen - Filbox Hemen Nedir? Nasıldır? [Filbox Kapandı]

Daha önce şu yazımda ücretli Filbox platformunu detaylıca tanıtmış, gayet güzel geri dönüşler almıştım. Üçüncü senesine giren bir Filbox abonesi olarak, bu platformdan gayet memnunum ve Filbox’ın diğer pahalı rakipleri karşısında daha güçlü olmasını canı gönülden isteyen biriyim. Bu sebeple bu seferki yazımda da henüz beta aşamasında olan ve birkaç aydır aktif olarak kullandığım Filbox Hemen uygulamasını tanıtmak istiyorum. Hem duymayanlar duysun, hemde merak edenlerin zihni açılsın. 

>> Filbox ve Sinema TV’ler Satıldı Mı? Filbox Kapanacak Mı?

Güncelleme: Filbox platformu kapandıktan sonra el değiştirdi ve yenilenerek geri döndü. Fakat yenilenen platformda ulusal kanallar harici doğru düzgün kanal ve içerik bulunmuyor. Bu nedenle yeniden Filbox’ı deneyecek olanların, para ödemeden önce platformu iyice araştırmalarını öneriyorum.

Filbox Hemen Nedir?

Filbox Hemen; dizi, sinema, belgesel ve spor içeriklerine, ayrıca canlı tv kanallarına internet olan her yerden erişebildiğiniz bir internet platformudur. Bu platform, Filbox dijital platformuna bağlıdır fakat Filbox’dan bağımsız da kullanılabilmektedir. Yani Filbox abonesi olmasanız da sadece Filbox Hemen platformuna abone olarak mobil platformdan yararlanabilirsiniz.

Filbox abonesiyseniz ve 12 aylık aboneliğiniz varsa, 12 ay boyunca Filbox Hemen için para ödemezsiniz. Filbox aboneliğiniz biterse, Filbox Hemen aboneliğiniz de biter. Ancak isterseniz sadece Filbox Hemen aboneliği başlatabilirsiniz.

Filbox Hemen Alternatifleri:

Alternatiflerinizden bazıları; Netflix, beIN Connect, Digitürk Play, Dsmart GO, Blu tv, Tivibu GO ve Filmbox Live.

Netflix: Aylık 16 TL’den başlıyor. HD görüntü için 28 TL, 4K görüntü için 40 TL ödemeniz gerekiyor. Ama 40 TL ödediğinizde aynı anda 4 cihazdan Netflix’e erişebiliyorsunuz. (Netflix’de genellikle diziler ve filmler bulunuyor. Canlı tv yayınları yok.)

beIN Connect ve Digitürk Play: beIN Connect’i sadece Digitürk aboneleri kullanabiliyor diye biliyorum. Yani Digitürk üyelik ücretlerine bakacaksınız. Digitürk Play’de ise 3 farklı paket bulunuyor. Sadece eğlence içeriğini tercih ederseniz aylık 5 TL, Süper Lig için aylık 80 TL, Spor extra içinde aylık 15 TL ödemeniz gerekiyor. (Digitürk Play’in eğlence paketinde 1000 civarı film, 60 civarı canlı tv kanalı mevcut.)

Dsmart GO ve Blu tv: Dsmart GO’yu sadece Dsmart aboneleri kullanabiliyor. Blu tv ise Filbox Hemen gibi herkese açık. Dsmart GO için Dsmart aboneleri aylık 3 TL ödüyorlar. Blu tv ise aylık 13 TL. (Blu tv’nin sinema arşivi gayet sağlam ve canlı tv kanal sayısı 40 civarında. Ancak bu kanalların çoğu ulusal kanallar.)

Tivibu GO: Tivibu GO’da 3 adet paket mevcut. Giriş paketi, Sinema paketi ve Süper paket.

Giriş paketi 24 ay taahhüt verirseniz aylık 3 TL. Giriş paketinde 108 civarı tv kanalı var. Geneli ulusal kanallar.. Sinema içeriğine erişirseniz kırmızı halı filmlerine ayrıca ücret alıyorlar diye biliyorum.

Sinema paketi 24 ay taahhüt verirseniz aylık 6 TL. Süper paket ise 24 ay taahhüt verirseniz aylık 39 TL. Süper pakete abone olursanız UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi gibi spor içeriklerine erişebiliyorsunuz.

Filmbox Live: Filbox ile alakası yok fakat Fightbox HD kanalı bu platforma ait kanallardan birisi. Filmbox’un kendi bünyesinde 7 tv kanalı mevcut. 300’den fazla da film arşivi var. Hepsine erişim için aylık 10 TL istiyorlar. 1 hafta ücretsiz kullanabilir, severseniz her ay yenileme yaparak istediğiniz süre boyunca bu platformdan yararlanabilirsiniz.

Çok yakında bu seçeneklerin arasına Disney+ ve Apple TV+ dahil olacak!

>> İnternetten Dizi, Film, Belgesel ve Canlı Tv İzleme

Talep ve Arz: 

Alternatiflerden çok bilinenleri yukarıda kısaca özetledim. İlgilendiğiniz varsa detaylıca incelersiniz ama burada vermeniz gereken ilk karar şu; yukarıda arz edilenlerden hangisi sizin taleplerinize cevap veriyor?

  • Spor ile aranız yoksa, spor paketi ağırlıklı olanları eleyebilir,
  • Spor ile aranız iyiyse ve istediğiniz buysa spor içeriği boş olanları eleyebilirsiniz.
  • Sinema ve dizi bağımlılığınıza bağlı olarak arşivi hafif kalan yada ağır basanları eleyebilir yada öne alabilirsiniz.
  • Önceliğiniz canlı yayınlar ise kanal sayısı ve kanal kalitesi yüksek olan platforma özel ilgi gösterebilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner