Yazıya Yorum Gönder!

Android mobil işletim sisteminin ham hali yani üzerinde fazla özelleştirme yapılmamış halinde (örneğin Google Pixel ve Lenovo modellerinde) Samsung modellerinde olduğu gibi bir galeri uygulaması bulamıyorsunuz. Çünkü bu cihazlarda galeri uygulaması olarak Fotoğraflar isimli uygulama kullanılıyor. Şimdilik çok kullanışsız ve gereksiz olduğunu düşündüğüm bu uygulamaya alternatif olarak Simple Galeri‘yi sizlere tanıtmak istiyorum. 

>> Simple Galeri 

Android mobil işletim sistemi kullanan telefon ve tabletlere yukarıdaki bağlantıdan yükleyebileceğiniz uygulama, Android 4.1 ve üstü sürümlerde çalışıyor. Uygulama ücretsiz olmakla birlikte herhangi bir reklam barındırmıyor. Bunun yerine gönüllülük esası ile şu uygulamayı satın alarak geliştiricilere maddi destek olabiliyorsunuz. (İsterseniz yani.)

Uygulamanın kullanımı, ismi gibi gerçekten çok basit ve ayarlar kısmında beklemediğiniz kadar geliştirme seçeneği sizleri bekliyor.

  • Örneğin uygulamanın arkaplan, metin ve üst menü renklerini palet üzerinden siz seçebiliyorsunuz.
  • İstediğiniz klasörleri galeri uygulamasının yukarısında sabitleyebiliyorsunuz.
  • İstediğiniz klasörün kapak resmini değiştirebiliyor, galeriden dışlayabiliyor veya gizleyebiliyorsunuz.
  • Klasör görünümünden tüm resimler görünümüne geçebiliyorsunuz. Bu sayede galeriye girince tüm resimler alt alta bir arada görünüyor.
  • Sütün ve satır sayısını azaltıp arttırabiliyorsunuz. Bu sayede galeri uygulamasına girince ana ekranda daha fazla yada daha az klasör görebiliyorsunuz.
  • Resim görüntülerken telefon ekran parlaklığının otomatik olarak maksimuma çıkmasını sağlayabiliyorsunuz. (İstemezseniz normal parlaklık ayarları kullanılıyor.)
  • Medya seçeneklerinden resimler ve videolar yerine sadece resimler yada sadece videoları aktif edebiliyorsunuz. Bu sayede resimler yada videolar galeri uygulamasından çıkarılabiliyor. (Belki galeride videolar gösterilsin istemeyebilirsiniz?..)

Yukarıda saydığım bu özellikler ve biraz daha fazlası Simple Galeri uygulamasında yer alıyor.

Ayrıca uygulama çok da hızlı çalışıyor.

Önermesi benden, denemesi sizden.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare


Bu yazı 29 Haziran 2017 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019