Geleceğe Dönüş; Marty McFly ve Doktor Brown Tekrar Bir Arada

Back to the Future Jimmy Kimmel zpsi44cjg0q - Geleceğe Dönüş; Marty McFly ve Doktor Brown Tekrar Bir Arada

Yaşı yetenler Geleceğe Dönüş serisini iyi bilir. Çekildiği zamanlar, yani 85-90 yılları için mükemmel bir seri idi ve aradan geçen 30 yıla rağmen hala harika bir seri olduğunu söyleyebilirim. Düşünün ki film çekildiğinde 3 yaşında olan ben, hala bu filmin hayranlarından birisiyim. Geçtiğimiz günlerde de Geleceğe Dönüş tekrar dünya gündemindeydi, çünkü serinin ikincisinde (yani Back To The Future 2’de) 21 Ekim 2015 tarihine ziyaret gerçekleşmişti.

>> “Geleceğe Dönüş” Benzeri Bilim Kurgu Dizisi “Timeless”

gelecege donus zpsp8a5gofm - Geleceğe Dönüş; Marty McFly ve Doktor Brown Tekrar Bir Arada

Marty McFly ve Dr. Brown Tekrar Bir Arada!

O önemli tarihte her yerde haberler çıktı, Twitter’da dünya gündeminde en çok o konuşuldu, hayal edilen 2015 ile gerçek 2015 kıyaslandı ama o kadar mevzu arasında en önemli olay, Marty McFly ile Doktor Brown’un tekrar bir araya gelmesi oldu. ABC tv’de gece yarısı sohbet şovu sunan Jimmy Kimmel, muhteşem ikiliyi 30 yıl sonra bir araya getirerek tarihe geçecek bir kısa şova imza attı.

Bu şov gerçekten fanlar için çok önemliydi. Bazılarımız 30 yıl öncesine döndük ve keşke o günlerde olsaydık diye iç çektik.. Birazda duygulandık, onları bu halde görünce. Ama onlar hayattayken ve yeni bir filmin çekilme ihtimali yokken böyle bir şey yapmaları gerçekten iyi oldu.

Videoda dikkatinizi çekecektir, her iki oyuncu epey çökmüşler. (Ki zaten 30 yıl sonra aynı kalmalarını bekleyemezdik.) Fakat 77 yaşında olan Christopher Lloyd, 56 yaşındaki Michael J. Fox’dan daha iyi bir performans sergiliyor. Bunun sebebi Michael J. Fox’un yıllar önce Parkinson hastalığına yakalanmış olması olabilir. Parkinson hastaları hareket etmekte zorluk çekerler. Üzücü..

gecmis gelecek zps7cic44mb - Geleceğe Dönüş; Marty McFly ve Doktor Brown Tekrar Bir Arada

Bir yandan “onları keşke böyle görmeseydim”, bir yandanda “iyi ki gördüm” dediğim, tarihe geçen yayına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. Kısa şov’da sanki yanlışlıkla Jimmy Kimmel şova gelmiş gibi yapıyorlar ve 2015 yılında gördüklerinden sadece akıllı telefona şaşırıyorlar. (E haklılarda. Filmde hayal edilenler ile gerçekler farklı. Film çekildiğinde uçan arabalar hayal edilirken, akıllı telefon gibi basit ama harika bir teknoloji ön görülememiş, ön görülenler ise henüz tam olarak hayata geçememiş.)

Videoda dakika 5:37 itibari ile görünen kişiyi de atlamayayım. Kendisi Huey Lewis olur. Serinin ilk filmindeki iki parçada imzası bulunuyor ve tabi filmde kısa sürelide rolü vardı. Müzik seçmelerinde yer alan jüri üyelerinden birini canlandırıyordu. Google’da “Band audition judge” araması yaparsanız filmden resimlerini bulabilirsiniz. Filmde kullanılan müzikler ise Back in Time ve The Power of Love idi.

Seriyi hiç izlememiş olan genç arkadaşlarım, bu bağlantıdan filmin Wikipedia içeriğine ulaşabilirler. Ayrıca filmi bulup izlemelerini de kesinlikle öneriyorum.

>> Geleceğe Dönüş 4. Film ile Geri Mi Dönüyor?
>> Geleceğe Dönüş Bilgisayar Oyunu ile Geri Döndü

– Reklamlar –

adbanner