LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Gereksiz Windows 10 Uygulamalarını Kaldırmak! - windows-destek

Telefon ve bilgisayar üreticileri bunu çok yapıyorlar. Sevmediğimiz, kulllanmayacağımız uygulamaları cihazımıza kalıcı olarak yerleştiriyorlar. Kullanmıyorsun ama o uygulama orada hep duruyor! Windows 10’da da bir süredir böyle saçma sapan uygulamalar vardı kaldıramadığımız, kapatamadığımız. Ve nihayet Mayıs 2019 tarihinde sunulan Windows 10; 1903 güncellemesi ile artık birçok gereksiz Windows uygulamasını bilgisayarımızdan kaldırabiliyoruz!

Eskiden kaldıramadığımız ve şimdi rahatlıkla sistemden silebildiğimiz uygulamalar şunlar;

Belki hesap makinesini kaldırmayabilirsiniz fakat akıllı telefonlarda da artık çoğu uygulama yer aldığından bilgisayarımızda bunların tekrar yer alması pek kullanışlı değildi. Yani sonuçta ihtiyaç duysak zaten Windows Store var! Oradan gider indiririz.

Peki Uygulamaları Nasıl Kaldırıyoruz? 

Öncelikle lisanslı Windows 10 sisteminizde güncellemeleri kontrol ediyor, Windows 10 1903 güncellemesinin yüklü olduğundan emin oluyorsunuz yada güncellemeyi yaparak sisteminizi yükseltiyorsunuz.

Ardından Başlat menüsüne gidip, Tüm Uygulamalar sekmesinden yada Arama kutusuna tek tek isimlerini yazıp, uygulamaları buluyor ve her uygulamanın üzerinde sağ tıklayıp Kaldır komutu veriyorsunuz.

Gereksiz Windows 10 Uygulamalarını Kaldırmak! - windows-destek

Kısa sürede hepsi sisteminizden kalıcı olarak siliniyor.

İleride lazım olurlarsa da Windows Store‘a gidiyor, isimleri ile aratıp, bulup, tekrar sisteminize yüklüyorsunuz. Uygulamalara ulaşabileceğiniz Windows Store bağlantılarını yukarıda paylaştım zaten..

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 7 Haziran 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019