Yazıya Yorum Gönder!

Yine basit ama aklınıza gelmeyecek bir özelliği, kolaylığı paylaşıyorum sizlerle.. Hepimiz Google’u arama yapmak için kullanıyoruz fakat bu kolaylıktan haberimiz olmadığı için muhtemelen çoğumuzda aktif değil. Bahsi geçen özellik Google arama sonuçlarındaki bağlantıları yeni pencerede açmaya yarıyor ve bir kere ayarladığınızda oturum açtığınız tüm cihazlarda bu şekilde kullanılıyor. 

Yani normalde arama sonuçlarından birine tıkladığınızda o site mevcut pencerede açılıyorken, basit ayarlamayı yaptıktan sonra sonuçlarda gördüğünüz, tıkladığınız tüm bağlantılar arama sonuçları haricinde yeni bir pencerede açılıyorlar. Bu sayede arama sonuçları arasında gezinmek istiyorsanız; mevcut siteden geri yapmanıza yada tekrar tekrar Google sorgusu çalıştırmaya ihtiyacınız olmuyor.

Arama sonuçları için yeni pencere özelliğini;

Karşınıza gelen sayfada aşağıya iniyor ve “Sonuçların açılacağı pencere” başlığı altındaki tik kutusunu işaretleyerek ayarları kaydediyorsunuz.

Bundan böyle Google’da yaptığınız arama sonuçlarının bağlantıları yeni pencerede açılıyor.

Basit ama kullanışlı.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare


Bu yazı 29 Haziran 2017 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019