Google Nexus7 Tablet Nasıl Resetlenir?

Google Nexus7 Tablet Nasıl Resetlenir?

Google’un Asus firmasına ürettirdiği tableti Google Nexus7’ye nasıl reset atılır? Bazı tabletlerde özel reset yuvası olur oradan ucu sivri kalem yardımıyla cihazı resetleriz ama Nexus7’de böyle bir yuva yok ve aniden cihazı resetlememiz gerekirse bunu nasıl yapıcaz?

Eğer Google Nexus7 kilitlenir ve siyah ekrana düşerse aşağıdaki yöntem ile cihazınızı resetleyebilir ve yeniden açılmasını sağlayabilirsiniz.Ama bundan önce bir detayı belirtmem gerekiyor..

Google Nexus7 tablet kilitlenirse bazı durumlarda uygulama ekranı işlevsiz kalır ve dokunmatik tuşlar çalışmaz hale gelir yani cihazın kilitlendiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz ama bazı durumlarda var ki dokunmatik tuşların yanında kapama/açma tuşu da çalışmaz ve ekran simsiyahtır. Bu durumda cihazın kilitlendiği ihtimalinden çok bozulduğu ihtimali aklınıza düşer ve bunu anlamanın tek yolu da aşağıdaki yöntem ile cihazı resetlemeyi denemektir.

Eğer cihaz aşağıdaki yöntem sonucu açılırsa sıradan bir kilitlenme sorunuyla karşı karşıyaydınız ve atlattınız, fakat aşağıdaki yöntem işe yaramaz ise cihazdaki Android yazılımı çökmüş olabilir veya cihaz arızalanmış olabilir. Bu durumda önce cihaza yazılım atmayı denemeli bu işe yaramıyorsa tamir için servise yollamalısınız. (Tabi servis bulabilirseniz)

NEXUS7 RESET:

Power (Güç) tuşunu ve Ses kısma tuşunu aynı anda basın ve 6-8 saniye arası bekleyin. Ekrana Google logosu geldiğinde tuşları bırakın cihazınız resetlenmiş olarak açılacak. Bu işlem sonrası cihazınızdaki kurulu uygulamalar ve ayarlar silinmez. Yöntem bilgisayarınızı resetlemekle aynı sonucu verir.

NEXUS7’Yİ FABRİKA AYARLARINA GETİRME:

Eğer cihazınızda kilitlenme harici bir sorun varsa ve cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsanız şu yolu izliyorsunuz;

Cihaz açıkken Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Tableti sıfırla.

Bu yöntem tabletinizi ilk alındığı gün ki ayarlara çevirir, açılış ekranında tekrar dil seçimi yapar, google hesabı tanımlar, wifi şifresini girersiniz ve tableti ilk aldığınızdan bu yana kurduğunuz uygulamalarda silinir.