Google Play Alternatifi Android Uygulama Mağazası “Huawei APPGallery”

googleplay alternatifi huawei appgallery - Google Play Alternatifi Android Uygulama Mağazası "Huawei APPGallery"

Android uygulama mağazası Google Play olmasa, Google Play’de milyonlarca güzel uygulama olmasa, Android işletim sistemi herhalde bu popülerliği elde edemezdi. Farz edin ki yarın Google Play telefonunuzdan kaybolmuş, artık kullanamıyorsunuz, akıllı telefonunuz akıllı bir takoza dönüşür. Neyse ki şuan için böyle bir durum yok.

Ve tabi ki Android için harika alternatif uygulama mağazaları var; Huawei AppGallery, Galaxy Store, Apkpure, Tap.io, Apkmirror ve diğerleri.

Huawei Uygulama Mağazası APPGallery

Bildiğiniz üzere bu aralar ABD ve Huawei arasında bir çekişme var, bu çekişmeden kaynaklı da bazı Huawei telefonlar Google servislerinden yararlanamıyor. Huawei’de bu sebeple bir süredir kıyıda köşede geliştirdiği Google Play alternatifi APPGallery’i ön plana sürüyor. APPGallery, içindeki binlerce Android uygulaması ile Google Play’in yokluğunu pek aratmıyor.

Ve en güzel yanı; APPGallery tüm Android cihazlara kurulabiliyor!

Peki Nasıl Yapıyoruz? 

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Huawei APPGallery apk dosyasını indirip, Android cihazınıza yükleyin.

>> APPGallery İndir

  • Ardından uygulamanın güncel sürümü varsa, güncellemesini yapın.
  • Güncel bir sürüm yoksa, Huawei Mobile Service uyarısı alacaksınız. Huawei Mobile Service uygulamasının indirme ve yüklemesine onay verin.
  • Huawei Mobile Service uygulaması yüklendiyse, ücretsiz Huawei üyeliği açarak yada uygulamaya Google hesabınız ile giriş yaparak oturum açın. (Google ile oturum açmak için üyelik ekranında alt kısımda yer alan G logosuna dokunmalısınız.)

Tüm işlemler tamam ise, APPGallery ana sayfası karşınızda olmalı.

appgallery uygulama magazasi - Google Play Alternatifi Android Uygulama Mağazası "Huawei APPGallery"

Artık istediğiniz uygulamayı indirip, cihazınıza yükleyebilirsiniz.

APPGallery’i incelediğinizde, binlerce uygulama olduğunu göreceksiniz. Google Play kadarda detaylı bir mağaza var karşınızda.Tek kötü yanı, bilinmeyen kaynakları aktif etmezseniz her seferinde bilinmeyen kaynaklar izni sağlamanız gerekiyor olması. Onun haricinde Google Play’i özleyeceğinizi sanmıyorum.

Not: Bilinmeyen kaynakları açmak için Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar yolunu izlemeniz gerekiyor.

Konuyla alakalı merak ettikleriniz, sorularınız olursa yorum formundan yazabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner