2018 Yılı İçin Google Play’in En Beğenilen Oyunları Hangileri?

android google play - 2018 Yılı İçin Google Play'in En Beğenilen Oyunları Hangileri?

Bu oylamanın sonucunu merakla bekliyordum ve nihayet sonuçlar açıklandı! Acaba 2018 yılının en beğenilen oyunları hangileri oldu?.. Google Play kullanıcılarının oyları ile belirlenen en beğenilenler listesinde liderlik tabi ki PUBG’nin oldu, hemen ardından Lineage geldi ve üçüncü sırada ise Asphalt 9 yer aldı. 

Pubg’nin birinciliği garanti gibiydi, çünkü oyunu Steam’in aksine mobilde ücretsiz olarak yayınladılar. PC platformunda PUBG’nin en büyük rakibi olan Fortnite ise Google Play’de yer almama inadı yüzünden oylamada yer alamadı. Bildiğiniz üzere Fortnite, hem Steam’de hemde Google Play’de yer almıyor.

Peki Listenin Tamamında Hangi Oyunlar Yer Aldı? 

Listenin tamamı için çok şaşırmadığımı söyleyebilirim. Sonuçta oy kullanan geniş bir kitle, bu kitle içinde 5 yaşından 70 yaşına kadar kullanıcılar bulunuyordu. Topluluğun büyük bölümü bu oyunları beğeniyormuş ki liste bu şekilde ortaya çıktı. Toplamda 20 oyun isminin yer aldığı listeye geçecek olursak, sıralama şöyle oldu;

(Bu liste Türkiye’den oy verenler için yayınlanmıştır. Yani başka ülkelerde oylamalara katılanların sonuçları da o ülkelerde yayınlandı.)

1. Oyun: PUBG

100 oyuncunun paraşütle indiği 64 km2’lik adada zafere ulaşmak için verilen amansız mücadele. Oyunun Steam satış fiyatı 87 TL ve buna rağmen Google Play’de tamamen ücretsiz. Bu oyun birinci olmayacakta hangi oyun olacak?

2. Oyun: Lineage 2: Revolution

Lineage 2: Revolution, mobil cihazlara üst düzey grafikler, devasa bir açık dünya ve büyük ölçekli PvP savaşları getiren, yeni bir çevrimiçi rol yapma oyunu. Aslında bu oyunun bu listede olmayı hak ettiğini düşünmüyorum fakat oylamada demek ki en çok oyu alanlardan olmuş ve ikinci sıraya yerleşmiş. Tebrikler.

3. Oyun: Asphalt 9: Legends

Gameloft’un yıllardır geliştirdiği oyun serisi Asphalt’ın en yenisi. Hiçte sürpriz olmadı. Oyun hem ücretsiz, hem kaliteli, hemde eğlenceli.

4. Oyun: Warhammer Age of Sigmar: Realm War

3 boyutlu grafiklere sahip bir çok oyunculu çevrimiçi savaş oyunu. Bu oyun muhtemelen Lol ve Dota oyuncuları tarafından yüksek oy almış olabilir. Fakat Lol veya Dota2’nin mobil sürümleri olsaydı ve Google Play’de yer alsalardı sonuç daha farklı olabilirdi.

5. Oyun: Kafa Topu 2

Sürekli Youtuber’lar tarafından reklamı yapılan bir oyun. Muhtemelen oylama için oyuncularından destek istemiş olabilir ve bu sayede üst sıralarda yer aldı. Yoksa bu oyunun yerinde olmayı hak eden binlerce oyun var.

6. Oyun: Gorogoa

Google Play’de 22 TL’den satılan bir bulmaca oyunu! Google Play’de binlerce ücretsiz alternatif varken ve The Room: Old Sins oyunu da yakın fiyattan satılıyorken bu oyunun rakiplerini geçip ilk sıralarda olması beni gerçekten çok şaşırttı.

7. Oyun: Battlelands Royale

PUBG oyununun en basite indirgenmiş versiyonu. Oyun tamamen üst bakış açısıyla oynanıyor ve bu sayede düşük donanıma sahip cihazlarda da rahatlıkla oynanabiliyor. Asla oynamayacağım bir oyun fakat listede 7. sıraya gelmeyi başarmış.

8. Oyun: Jurassic World Alive

Pokemon GO ile başlayan furyanın bir devamı olan Jurassic World Alive oyununda telefonumuzu alıp sokağa çıkıyor, sağda solda dinazor yakalıyor, dinazor savaşlarına katılıyoruz.

9. Oyun: Hero Hunters

Listede adını gördüğümde beni şaşırtan bir başka oyun daha. Muhtemelen bir çoğunuzda aynı şekilde şaşıracaksınız. Oyunda yönlendirmeler otomatik yapılıyor siz sadece ateş görevlerini yapıyorsunuz.

10. Oyun: Umiro

Kafa karıştıran bir yapıda geliştirilmiş değişik bir bulmaca oyunu. İki korkusuz okul arkadaşına göz alıcı labirentlerde ve kafa karıştırıcı manzaralarda yol göstererek Umiro’ya yaşamı geri döndürmek için kutsal kristalleri bul ve hafızalarını parça parça geri getir. Oyunun Steam satış fiyatı 6.20 TL, Google Play’de ise 11 TL!

11. Oyun: Alto’s Odyssey

Dinlendirici müziklere sahip hoş manzaralı bir hoplama, zıplama oyunu. Oyunda aslında pek fazla bir detay yok fakat boş vakitlerde eğlenmek için oynayabilirsiniz. Oyunun bir önceki versiyonunu bir süre oynamış, sonrasında yarıda bırakmıştım.

12. Oyun: Reigns: Game of Thrones

Sadece yabancı dil bilenlerin ve Game of Thrones fanlarının oynayabileceği bir oyun. Nasıl bu kadar oy almış bilemiyorum ama işte o burada.

13. Oyun: Cube Escape: Paradox

Steam’de ilk bölümü ücretsiz yayınlanan ve sonuna kadar büyük heyecan ile oynadığım bir bulmaca oyunu. Bu listede olmayı hak ettiğini düşündüğüm 3. oyun.

14. Oyun: Hexologic

Rahatlatıcı müzikler, değişik bir atmosfere sahip farklı bir sudoku oyunu. Oyunun satış fiyatı 2.89 TL. Oyun hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Youtube’da oynanış videolarına bakabilirsiniz.

15. Oyun: Evoland 2

Google Play’de 34 TL’den satılan karman çorman bir oyun. Karman çorman dememin sebebi oyunda bir sürü farklı tarzın bir arada bulunması. Rpg, 2d, 3d, shooter, arcade hepsinden biraz tadabiliyorsunuz. Fakat fiyatı çok yüksek. İndirimlerde 4.99 TL’ye indiğinde alanlar oy vermiş olabilir ama 15. sıraya gelmesi ilginç.

16. Oyun: The Sims Mobil

Tartışmasız bu listede olmayı hak eden oyunlardan birisi. Sims serisini bilmeyen, daha önce bir kez dahi oynamamış olan insan azdır. Ve bu oyun PC platformunda epey pahalı satılırken mobilde ücretsiz oynanabiliyor.

17. Oyun: Orbia: Tap and Relax

Sadece dokunma üzerine kurulu bir ofis oyunu. Boş vakitlerde tetris oynar gibi oynayabilirsiniz.

18. Oyun: Candy Crush Friends Saga

Seneler (6 sene) evvel deli gibi oynadığım Candy Crush oyununun bir başka versiyonu. Şekerleri eşliyor, level atlıyorsunuz fakat 100 küsürlü seviyelerden sonra oyun baya zorlaşıyor. Yinede bu listede olmayı hak ediyor.

19. Oyun: Faraway 3: Arctic Escape

Tüm serisini bir oturuşta oynadığım eğlenceli ve etkileyici bir bulmaca oyunu. Aynı geliştiricinin buna benzer başka oyunları da var fakat bir seviyeden sonra ücret ödemeniz gerekiyor.

20. Oyun: Dream Walker

Grafikleri, müzikleri harika fakat oynanış tarzıyla sevmediğim bir oyun Dream Walker.. Aslında bu temadan harika bir platform oyunu çıkarabilecekleri halde gidip böyle basit bir oynanış tarzını tercih etmişler. Oyun hakkında daha fazla bilgi için Youtube üzerinden oynanış videolarına bakabilir ve bu stilde grafiklerle harika bir platform oyunu ararsanız Google Play’den Mimpi Dreams oyununa göz atabilirsiniz.

>> Mutlaka Oynamanız Gereken 20 Harika Mobil Oyun!
>> Youtuber’ların En Çok Oynadığı 20 Kurtarıcı Oyun
>> Steam’in Kaliteli, Ücretsiz ve En Beğenilen Oyunları

– Reklamlar –

adbanner