LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

GTA 5 Oyununun Karakterleri ve Gerçekler - oyun-indir

Gta 5 oyunu hakkında birçok yazı yazılabilir ve piyasaya çıktığından beri yazıldı da zaten. Ama yinede birçok Gta oyuncusu veya hayranının gözünden kaçmış olabilecek mevzular mevcut. Bunlardan birisi de oyundaki karakterlerin gerçek kişilerden yaratılmış olmaları. Yani oyunda en çok gördüğümüz karakterler, tip ve sesleri ile gerçek kişiler..

Oyunda kimler vardı diye bir düşündüğümüzde ilk önce aklımıza 3 ana karakter geliyor; Michael, Trever ve Franklin. Birde bunların haricinde Michael’ın eşi Amanda, çocukları Jimmy ve Tracey, Franklin’in annesi Aunt Denise, soygun görevlerinin baş kurgulayıcısı Lester var. İşte bunlar ve birkaç karakter daha hemen aşağıda göreceğiniz kişilerden oyuna aktarıldılar.

Ana karakter Michael; Gerçek adı Ned Luke. 57 yaşındaki Ned Luke, gerçek hayatta bir aktör ve seslendirme sanatçısı. Sesi gerçekten harika.

Michael’ın dostu Trever; Gerçek adı Steven Ogg. 42 yaşındaki Steven Ogg’da gerçek hayatta bir aktör ve seslendirme sanatçısı. Kendisini bir filmde görmüş, ama fark etmemiş olma ihtimaliniz yüksek.

Gta 5’in tetikçisi Franklin; Gerçek adı Shawn Fonteno. 47 yaşındaki Shawn’da yine gerçek hayatta bir aktör ve seslendirme sanatçısı. Shawn, GTA 5 haricinde GTA San Andreas ve Watch Dogs’da da seslendirme yapmış.

Bunun gibi birazdan resimlerini göreceğiniz diğer karakterlerde kariyerleri çok gerilere giden, tv dünyasının ünlü isimlerinden oluşuyorlar. Mesela Michael’ın oğlu Jimmy, gerçek adı ile Danny’nin oyunculuk kariyeri 4 yaşında başlıyor, 82 doğumlu Danny halen daha oyunculuğa devam ediyor.

GTA 5 Karakterleri ve Gerçekler:

Bakalım kim ne kadar gerçeğine benzemiş?

İlk sırada sorun yok, tip uyarlamaları gayet başarılı.

GTA 5 Oyununun Karakterleri ve Gerçekler - oyun-indir

İkinci sırada Tracy’nin çok başarılı aktarılmadığını söyleyebilirim. Gerçeği çok daha güzel.

GTA 5 Oyununun Karakterleri ve Gerçekler - oyun-indir

Üçüncü sırada ise Wade ve Dr. İsiah’ın birebir aynı aktarıldığı söylenemez.

GTA 5 Oyununun Karakterleri ve Gerçekler - oyun-indir

Kim Kimdir diye merak ederseniz;

1- Michael De Santa -> Ned Luke 2- Franklin Clinton -> Shawn Fonteno 3- Trevor Philips -> Steven Ogg 4- Lester -> Jay Klaitz 5- Lamar Davis -> Gerald ‘Slink’ Johnson 6- Amanda De Santa -> Vicki van Tassel 7- Jimmy De Santa -> Danny Tamberelli 8- Tracey De Santa -> Michal Sinnott 9- Wade Herbert -> Matthew Maher 10- Aunt Denise -> Janet Huber 11- Dr. Isiah Friedlander -> Bryan Scott Johnson 12- Fabian LaRouche -> Michael Giese

Ayrıca diğer karakterler arasında da gerçek hayattan uyarlamalar var fakat en önem arz edenler yukarıdakiler olduğundan daha detaya girmiyorum. Örneğin Fbi ajanlarıda gerçek hayatta tv dünyasının insanları.

Son olarak eğer 3 ana karakterin seslerini ve gerçekliklerini merak ederseniz aşağıdaki videodan onları canlı canlı görebilir, dinleyebilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 27 Ocak 2016 tarihinde yayımlanmıştır.


    Kadir 05 Kasım 2016, 09:05

    GTA 5 İ 10 SANİYEDE (AZ BİR SÜREDE) İNDİRME NASIL OLUR LİÜTFEN SÖYLEYİN BİRDE GTA 5,İ BENİM BİLGİSAYARIM KALDIRIYORMU BİLMİYORUM BÜYÜK BİR İHTİMAL KALDIRMIYORDUR.ÇÜNKÜ BENİM BİLGİSAYARIM 2GB RAMLI AMA GTA 5 EN AZ 4 GB İSTER DİYE BİLİYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN PLEASE

    Lordiz 06 Kasım 2016, 23:38

    @Kadir; Gta5 60-70 Gb boyutunda olduğundan 10 saniyede indirmek için herhalde 20-30 gbit internet hızı lazım. Bir yerden bir yere kopyalaması bile 1.5 saati buluyor. Yanlış hatırlamıyorsam 10 dvd’ye zor sığan Gta5’i satın almalısın yada limitsiz internet ile torrent üzerinden 10-15 gün sonucunda indirmelisin. Ayrıca bilgisayarın ram belleği 2gb ise kasmadan oynama şansında yok gibi. 8 gb ram’li bilgisayarda bile ekran kartı çok iyi değilse kasmalar yaşanıyor.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019