LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Gta San Andreas & Pro Street Hata Raporu Sorunu - windows-destek

Ufacık bir neden ve büyük bir sorun! Oyunu oynarken birden hiç olmadık yerlerde oyun kapanıyor, hata raporu görüntüleniyor ise sizin sorununuzda %70 birazdan açıklayacağım değişimden kaynaklanıyordur.. Hemen geçelim sorunun kaynağına; eğer Gta San Andreas’a Türkçe yama kurduysanız yada Türkçe yaması zaten var ise hata raporu görüntülemenizin, oyunu düzgün oynayamamanızın nedeni işte bu.

Türkçe yama kurulduktan sonra birçok arkadaşımızda oyun hata vermeye ve farklı yerlerde kapanmaya başladı bunu hem gözlemlerimden, hemde birkaç arkadaşımdan biliyorum. Aynı sorun bende de çıkınca önce grafik ayarlarından şüphe etmiştim ama bilgisayarım oyunu kaldırıyordu.

Oyunun hata verdiği anları takip ettim ve sonunda oyunda Türkçe yazı çıktığı sıralar sorun çıktığını tespit ettim. Çözüm olarak da text klasörü içindeki american.gxt dosyasını değiştirdim. Eğer oyunu oynamak istiyorsanız Türkçe olmasına da gerek yok yeter ki düzgün oynansın diyorsanız buyrun…

Aşağıdaki bağlantılardan birinden sağlam American.gxt dosyasını indirin ve C:\Program Files\GTA_Sa\text içerisindeki american.gxt dosyası ile değiştirin. Ama önlem olarak eski american.gxt dosyanızı da saklamayı unutmayın.

>> Orijinal Dil Dosyalarını İndir

Böyle sorunlar yaşamak istemiyorsanız Steam üzerinden yasal GTA satın almanızı öneririm.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 23 Kasım 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  traks 01 Eylül 2013, 18:50

  saol kardesim eywllh

  karadenizli 08 Eylül 2013, 22:36

  oyun hıc acılmıyo acılmadan windows engellıyor dıyor nedendır

  admin 08 Eylül 2013, 22:43

  @karadenizli; İşletim sisteminiz Windows 8 veya Windows 7 64 bit ise oyun desteklenmiyor olabilir. Yada indirdiğiniz paket de tehlikeli bir yama yer alıyor olabilir. İmkanınız varsa başka bir GTA SA paketi indirin. 

  kamil042 30 Aralık 2013, 15:48

  Allah senden razı olsun kardeş sayende açıldı :)

   

  samed cj cj cj 20 Ocak 2014, 14:35

  abi benim de oyun açılıyo new game yapıyorum hani new game yaptıktan sonra dolan bir kutucuk war orta ya geliyo şu hata weriyo:::( gta san andreas exe calışmıyor windows bu sorun için çözüm arıyor )diyo ve bilgisiyar kapanıyo bana bir yardımcı olsanız

  admin 20 Ocak 2014, 16:29

  @samed cj cj cj; Oyun Windows sürümünle uyumsuz olabilir korsan sürüm ise hatalı bir sürüm olabilir. İnternet kota sorunun yoksa başka bir versiyonu indirmeni öneririm. Örneğin elindeki rip sürüm ise rip olmayan bir sürümü kurmalısın.

  samed cj cj cj 21 Ocak 2014, 19:16

  ama benim kiii windows 7 eskiden açılıyodu ama şimdi new game yaptıktan sonra o dolan kutucuk yarısına gelmeden kapanıyo sonrada bilgisiyar kapanıyo bana bir yardım edin yalvarıyorum atrık yha ????

  admin 21 Ocak 2014, 23:52

  @samed cj cj cj; Oyun daha önce çalıştıysa kaldırıp tekrar kurulum yapın, uyumluluk modlarını deneyin, yönetici olarak çalıştırın, driverları kontrol edin, arkada çalışan güvenlik duvarı veya virüs taramalarını kontrol edin, oyun korsan indirme ise başka bir crack kullanın sürüyle sebep var çözümü bulmak için herşeyi denemek gerekiyor.

  samed cj cj cj 23 Ocak 2014, 19:38

  abi çok iyisin hepsini denedim ve bir tane çözüm buldum oda silip tekrar yüklemekti ve yaptım sorun ortadan kalktı ama gene atarsa gene sana sorcam ((allah razı olsun ))) (abi facede ismin nedir eklicem orda konuşalım )))

  alihan 07 Nisan 2014, 09:08

  Merhaba ben galaxy s4 mini kullanıyorum uygulamayı indirdim fakat uygulamayı açıp offline a bastigimda atiyor yardim eder misiniz

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019