GTA5’de Cep Telefonlarına Atatürk Fotoğrafları Koymak!

gta5 hileleri zpstapb9qx7 - GTA5'de Cep Telefonlarına Atatürk Fotoğrafları Koymak!

Gta5 oyunu için geliştirdiğim ilk modumu, ilk defa kendi blogumdan paylaşıyorum. Aslında onay için beklemeseydi ilk olarak Gta5-mods.com sitesinde yayınlanacaktı ve yazımı sonrasında yayınlayacaktım ama baktım onlar biraz bekletmeye kararlılar, bende ilk olarak kendi sitemden duyurmak istedim! Evet, artık GTA5 oyununda Michael ve Franklin’in telefonlarına arkaplan resmi olarak Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafları veya Türk bayrağı koyabiliyoruz. Ama nasıl? 

Güncelleme: En olmadık modları, bozuk modları dahi kabul eden gta5-mods.com sitesi, Atatürk’lü modumu kabul etmedi. Yani modu yüklemek için benim paylaştığım indirme bağlantısını kullanmanız gerekiyor arkadaşlar.

Tabi ki oyun için geliştiriğim mod dosyalarını GTA5 oyununa yüklemeniz gerekiyor.

GTA5 için Atatürk Wallpaper Modu!

1) İlk önce aşağıdaki paketi indiriyorsunuz. İçerisinde 10’dan fazla Atatürk fotoğrafı ve 3-4 adet Türk bayrağı var.

>> Mod Dosyalarını İndir

2) Şimdi telefonun kendi arka planlarının yerine bizimkileri koymak için Open IV yazılımını yüklüyor yada çalıştırıyoruz.

>> Open IV İndir

Önceden Open IV kullandıysanız sorun yok! doğrudan şu konuma gidiyorsunuz;

Grand Theft Auto V\x64b.rpf\data\cdimages\scaleform_generic.rpf

Bu konumdaki başında phone_wallpaper yazan 16 dosyayı farklı bir klasöre yedekliyor, sonrasında Open IV’ü edit moduna alıp, benim mod dosyalarımı bu konumdakiler ile değiştiriyoruz.

Daha önce hiç Open IV kullanmadıysanız, önce Open IV kullanımını araştırıyorsunuz, sonrasında gerekli dosya değişimlerini yapıyorsunuz. Eğer Open IV kullanımıyla alakalı çok büyük sorun yaşarsanız sorularınızı yazı altından gönderebilirsiniz. Yardım etmeye çalışırım.

Mod değişikliğini yaptık peki sonuç nasıl?

Sonucu görmek için oyuna giriyorsunuz, Franklin yada Michael’ın telefonunu açıyor, telefonun Ayarlarından > Background seçeneğine gidiyor ve buradan tek tek duvar kağıtlarına bakıyorsunuz. Hangisi daha hoşunuza gittiyse, onu kullanmaya başlıyorsunuz.

ataturk duvar kagitlari gta5 - GTA5'de Cep Telefonlarına Atatürk Fotoğrafları Koymak!

Not: Trevor’un telefonu dandik olduğu için arkaplan resmi değiştiremiyor.

Not 2: Duvar kağıtları karakterinizi fps bakış açısında yönetiyorsanız daha güzel görünüyorlar. Ancak ekrandaki butonları kaldırma gibi bir şans yok.

Not 3: Duvar kağıtlarını GTA5’in orijinaline döndürmek istiyorsanız, mod dosyalarını yüklemeden önce aldığınız yedekleri yukarıdaki konuma gidip, gerisin geriye yüklüyorsunuz.

– Reklamlar –