LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Half Life 2 Deathmatch İçin Offline Bot Paketi "Botrix" - oyun-indir

Yine yeniden bir Half Life yazısı.. 1998 yılında, yani 18 sene önce oynama fırsatı bulduğumuz Half Life 2, aradan geçen onca yıla rağmen hala rakipsiz, hala eğlenceli. Ve tabiki malzeme de bitmek, tükenmek bilmiyor. Eğer sizde benim gibi Half Life hayranıysanız ve boş vakitlerde, can sıkıntısında açıp botlarla Half Life 2 ölüm maçı kapışmak istiyorsanız, buyrun size benden offline bot paketi; Botrix. Oynamasanız bile kenarda dursun. Hemde HL2 yasal Steam sürümü ile uyumlu.

Bot paketini aşağıdaki bağlantıdan indiriyor, kurulumu ise Steam sürümü için birazdan anlatacağım şekilde, diğer sürümlere de botrix readme.txt dosyasında anlatıldığı şekilde yapıyorsunuz.

>> BOTRİX BOT İNDİR

(Alternatif Link)

KURULUM

Steam sürümü yasal Half Life 2’ye sahipseniz, yukarıdan indirdiğiniz zip paketini masaüstüne açıyorsunuz. İçerisinde Botrix klasörü sizi karşılıyor.

Botrix klasörü içindeki addons klasörünü şu konuma;

..\Program Files..\Steam\steamapps\common\Half-Life 2 Deathmatch\hl2mp

cfg klasöründeki botrix.cfg dosyasınıda şu konuma kopyalıyorsunuz;

..\Program Files..\Steam\steamapps\common\Half-Life 2 Deathmatch\hl2mp\cfg

(Eğer Windows sürümünüz 64 bit ise Program files (x86) klasörüne bakın.)

Kopyalama işlemleri bittikten sonra, Steam uygulamanızı açarak, oyun listenizde Half Life 2 Deathmatch oyununu bulun. Oyun adında sağ tıklayarak Özellikler‘e gidin.

Half Life 2 Deathmatch İçin Offline Bot Paketi "Botrix" - oyun-indir

Açılan pencerede ise Başlatma Seçeneklerini Ayarla butonuna tıklayın. Başlatma seçenekleri ayar ekranında boş bir kutu gelecek karşınıza. Kutuya sadece şunu ekleyin, tamam diyerek kapatın.

-insecure

Half Life 2 Deathmatch İçin Offline Bot Paketi "Botrix" - oyun-indir

Artık kurulum bitti. Oyuna girip botrix denemesi yapabiliriz.

BOTLARLA OYNAMA

Steam’den Half Life 2 Deathmatch’i, ve ardından waypoint’i hazır olan haritalardan birini açın. (Waypoint’i olan haritaları Botrix > addons > botrix > waypoints klasöründe görebilirsiniz.)

Hazırda en kolay dm_underpass olduğundan bu harita ile server oluşturabilirsiniz. Harita ile oyun başladığında konsol açarak aşağıdaki komutu yazacaksınız ve komutu ne kadar yazarsanız o kadar bot ile oynamaya başlayacaksınız.

Bot komutu; 

botrix bot add

Eğer waypoint ve konsol açma sorununuz yoksa herşey burada bitiyor. Offline olarak istediğiniz zaman botlarla kapışabilirsiniz.

Ancak konsol açma sorununuz varsa;

Half Life 2 Deathmatch ana ekranında Seçenekler > Klavye > Gelişmiş yolunu izleyerek Geliştirici konsolunu aktifleştirin.

Waypoint’i hazır olmayan bir haritada botlarla oynamak istiyorsanız;

İstediğiniz haritanın bsp dosyasını;

..\Program Files..\Steam\steamapps\common\Half-Life 2 Deathmatch\hl2mp\maps

konumuna atın. Ve haritada server oluşturduktan sonra konsola aşağıdaki komutu yazın.

botrix waypoint autocreate

Autocreate off yazısı çıkarsa;

botrix waypoint autocreate on yazın.

Yürüdüğünüz yerlerde arkanızdan gelen walkable çizgileri görüyorsanız waypoint oluşturmaya başladınız demektir. Haritada yürünebilen neresi varsa dolaşın, çizgi arkanızdan takip etsin. Heryeri adım adım gezmeyinde, botların dolanabileceği şekilde gezinmiş olun. Arada bir aşağıdaki komut ile waypoint dosyasını kaydetmeyi unutmayın.

botrix waypoint save

Kayıttan sonra yine arkanızdan çizgi sizi takip edecek. Botları atın, kapışırken bir yandanda waypoint için bol bol adım olsun.

“Tamam artık bu kadar yeter, heryeri gezmesinler..” dediğinizde de aşağıdaki komutlar ile waypoint oluşturma işlemini tamamlayın.

botrix waypoint save 
botrix waypoint autocreate off

Artık arkanızdan çizgi gelmiyorsa başardınız. Bundan sonraki oyuna girişlerinizde mevcut haritaya waypoint gerekmeyecek. Botlar yolunu bulacak.

Botrix komutları ve kısayolları için aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz.

https://raw.githubusercontent.com/borzh/botrix/master/runtime/cfg/botrix.cfg 
http://www.famaf.unc.edu.ar/~godin/botrix/waypoints.html
http://www.famaf.unc.edu.ar/~godin/botrix/commands.html

Daha fazla harita isterseniz bu sayfadakilere göz atabilirsiniz.

Detaylı komut kullanımına örnekler için yukarıdaki videonun yorum bölümüne bakabilirsiniz. Video altından yorum olarak Efe Dursun isimli arkadaşımız örnek bir paylaşımda bulunmuş. Onun paylaştığı komutları zaten yukarıdaki son linkten (commands.html) ulaşabiliyorsunuz fakat kafa karışıklığı olmaması için ben sadece basit başlangıç komutlarını sizlerle paylaştım. İsteyenler detaylı ve gelişmiş bir waypoint için o komutları kullanabilirler.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 30 Eylül 2016 tarihinde yayımlanmıştır.


    Aswert 18 Aralık 2018, 10:20

    Hello everyone, I really like to play computer games, but I am tired of playing normal modes. Does anyone recommend where I can find cheat codes for different games?

    Lordiz 18 Aralık 2018, 14:56

    @Aswert; Hi! Look at the GameSpot.com site.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019